Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pavel    12

Bo to sie nazywa turbo dziura potrzebne niestety sa obroty do ruszenia turbiny :P fajny przykład kiedys widziałem na TVN turbo objasniajacy zasade turbo dziury: poczatkowo scigało sie lamborghini mursielago z Mitsubishi evo VIII i był remis ale później ustawili honde civic 1,6 i mitsubishi (on miał chyba 2,0 z turbina) na 5 biegu i zeby jechali50km/h i na start obaj mieli wcisnac na raz gaz (rym) to zanim mitsu zaczeło przyspieszac honda wyprzedziła go o jakies 150 metrów.

mówi samo za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nostradamus    0

Ja mam 914 i spala mi w orce tak 9 literków i u mnie traktor nie jest oszczedzany rzewaznie pracuje w zakresie obrotów 2000 - 2200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK86    0

Cześć. Możecie mi napisać co byloby lepsze do ursusa 914: talerzówka czy agregat ścierniskowy. i jakie szerokości tego sprzętu byłyby najlepsze. Mam ziemie 1 i 3 klasy. z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    0

Ja mam ziemie 4-6 klasy i ursusa 914 do którego zaczepiam takie maszyny jak:pług Eberthard D 110 M,cztery skiby obrotowe,gruber Rabe Werke o szerokości 2,5 z wałem,agregat uprawowy 3,90,beczkowóz z kościana 9000litrów,brone talerzową 3 metry,przyczepe haelke 8 ton z metrowymi burtami do wożenia zboża w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

Chciales powiedziec beczkowoz z firmy Meprozet Koscian. Kurde nie wiem czemu wszyscy mowia ''beczkowoz z Koscina''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Nie możliwe. Tak pisze w dowodzie, czy na wadze gdzieś byłeś? Bo jak na wadze ci tyle wyszło to wcieło ci gdzieś ponad 700kg :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Pytam poniewaz zamierzamy kupic claasa rollanda naprawdopodobniej 44s ale nie wiadomo cvzy napewno 44 wiadomo ze napewno bedzie to 120*120 jesli nie bedzie mizna znaleść to 150 czy 385 da rade a moze 360 no i czy 385 i 360 ma odpowiednia liczbe wyjsc hydrauliki do obsługi tekiej prasy jesli nie to jak sobie poradzic z czyms takim myślałem zeby załozyc dodatkowy rozdzielacz wypowiedzcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber14    0

Mój wujek zapinal c-355 do tej prasy ale teraz zapina 914 bo c-355 juz sie troche zajechala ;)


Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

u mnie na wiosce jeden ma taka i jezdzi C-360. doskonale sobie radzi i nawet nie musi patrzec na zegar cisnienia w komorze bo jak dobija to zaczyna lekko dymek puszczac, a znowu drugi ma 44sp z owijaniem na siatke i twierdzi ze C-360 nie ma szans i zapina do niej U-1214 :rolleyes: a co do loczby wyjsc hydrauliki to beda potrzebne trzy gniazda ale u nas ma przerobione na taki zawor ktory przestawia z kibinki zaraz za gniazdem wyjscia z ciagnika

 

pozdro jakub16


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

mój kumpel ma claasa rolanta 44s to ja ciagal belarusem 82 km to spokojnie dawal rade


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Pytam poniewaz zamierzamy kupic claasa rollanda naprawdopodobniej 44s ale nie wiadomo cvzy napewno 44 wiadomo ze napewno bedzie to 120*120 jesli nie bedzie mizna znaleść to 150 czy 385 da rade a moze 360 no i czy 385 i 360 ma odpowiednia liczbe wyjsc hydrauliki do obsługi tekiej prasy jesli nie to jak sobie poradzic z czyms takim myślałem zeby załozyc dodatkowy rozdzielacz wypowiedzcie sie

 

 

360  będzie za słaba do 44s  ja prasowałem 2 lata  i teraz  prasuje MF  na 1000 obr wom  bele są cięższe  bo 360  do 250  w życiu nie dobijesz

 

385  spokojnie da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

tak myślałem ze 360 moze byc za słaba o a jak 385 da rade to ciekawi mnie na jakim biegu tak mniej wiecej musiałbym jezdzic. w koncu w 385 tez moge zapakowac 1000 obr ale czy przy dobijaniu silnik da rade czy nie zdechnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

mój brat ma taką prasę ciąga ją mtz 82 ts i kiedyś jak chciał mocno dobić to mu coś się urwało w komorze ale nie narzeka na nią


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

385 na 1000 obr wom nie da rady mnie nieraz MF zgaśnie a on ma 110 kM

 

Ja 360 jeździłem w pszennej słomie 1 albo jak mniej słomy to 2 w jęczmiennej 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

no tak myslałem ze nie da rady w siekałce jednożedowej dawał rade ale to juz mniej mocy zżerało jej na jechanie bo terenóka ale siekałka nie wytrzymała i pooooszła wujek premiumem na 1000 ja prubował w swojej to mówił ze nie ma szns odrazu jak pełna prasa nawet nie wiedział kiedy zdechł no a tam u niego niedość ze 5 koni mniej niz u ciebie to i prasa mniejsza a i spodziewam sie ze ciagniczek jak na 5 koni to duzo wiecej niz 5 słabszy bo rój to jak na 110 to kawał ciagnika jest. 385 jak narazie na 1000 dawała rade we wszytkim jedynie co w rozutnik jak zapoiołem resztki wywieżć zbitego gnoju a wczesniej w kosiarce latała a w kosciarce to non stop pakóje na 1000 oszczedniej niz 360 wychodzi. To zdychała bo sie bałem w rozutniku wiecej niz 1500 obr dac zeby sie nie rozleciał i mnie zeby jeszce tam nie ubiło jak rozlatywał by sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

912 z claasem rolland 66 (120x150) dawało rade... ale na nadmiar mocy nie mozna bylo narzekać... z prasą 120x120 bez problemu powinno latac.

u mnie potrzebne sa 3 wyjscia hydrauliki.


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Mam zamiar kupic agregat scięrniskowy i chce wiedzieć jaka by była najleprza szerokość ile łap aby było jak najlepiej zrobione. ostatnio ciagałem talerzówke 2,10 i była wystarczająca bo szybko jeżdziłem i pole było po tej predkośći ładnutko zrobione. tylko ze ona była nie moja i musze sobie cos swojego kupić czy lepiej talerzówke tak ze 2,40 by wystarczyła bo ja to wole węziej a szybcirej aby było lux zrobione a nie tylko poskrobane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2

tak jak kolega wyżej napisał ;) może agregat podorywkowy 2,1m, na 5 łap, może nie jest to za duża szerokość, ale przy tego typu agregacie chyba większego nie ma sensu kupować bo 385 był miał za ciężko a tak będziesz mógł w miarę szybko jeździć i przede wszystkim dobrze będzie robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

No i przy takiej szerokości agregatu będziesz mógł się pokusić na większą głębokość pracy ;)

Tymbardziej że C-385 nie ma 4x4 to nie ma co przesadzać ze szerokością.

Tak jak pisze autor tematu "Wole węziej a szybciej aby było lux zrobione" i taka maszyna pozwoli spełnić Twoje plany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
    • Przez ursusuc3603p
      Problem jest taki,ciągnik po podpompowaniu paliwa ręcznie chodzi normalnie przez chwilę a potem gaśnie,a naciskanie pedału gazu nic nie daje. Co może być przyczyną? Dodam że pompka jest nowa,kupowana w zeszłym roku na jesień.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj