Polecane posty

grzesmaly    701

Witam wszystkich interesuje mnie czy 385 potadzi sobie z plugiem unia grudziadz 4/40 pol srubowe odkladnje duze ziemie lekkie plaskie piaszczyste jeden kawalek mam tylko pod gorke ale plug ma dodatkowo walki doprawiajace i drugie pytanie czy polo podporowe lepiej zamontowac z tylu czy przodu plugapost-127287-0-98043200-1426004309_thumb.jpg

Edytowano przez grzesmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

Unia Kobuz to 4x35

Ja mam ruska 4x35 i dobrze sobie radzi, wiec powininna pojsc.

Edytowano przez kojot629

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Tak ale zakladajac dluzsze lemiesze i przestawiajac go na szerzej robi sie z niego 4/40 bynajmniej tak mi znajomek tlumaczyl wiem ze w zwyklym grudziadzu to on na miekko sobie radzi nawet z 4 obrotowa jezdzilem ale to juz byla meka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Co do szerokości 4x35, czy 4x40 to się nie wypowiem ale jakby nie było, to nie widzę aby on miał jakąś możliwość zmiany szerokości roboczej.

Jak głównie płaskie i lekkie gleby to powinien sobie poradzić. jeszcze jak jest w dobrej cenie to warto kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Kupilem go za 3100 moze drogo ale wszystkie nowe elementy i byly wlascisiel bardzo dbal o sprzet
mam drugi ciagnik 1224 ale zamierzam go sprzedac i w przyszlosci zalozyc napend do 385 ale ze dwa lata by musial sobie radzic bez napendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

spokojnie da rade  4 polowa i leci a jak za ciężko to 1 szosowa , orałem takim zestawem to wiem


atak wogóle to drogo dałeś za tego kobuza , swojego sprzedam za 1300 zl , miałem go od nowości , jeszcze na orginalnych odkładniach ktere były zużyte tylko w połowie i stan idealny nowe lemsze płozy i piersi okładni ogłaszałem 2 lata nim trafił się kupiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Mozliwe ze drogo ale naprawde zadbana zabawka te walki komplet nowych piersi i lemieszy dwie slupice w zapasie kolo nowe gumowe no i caly ubrany w orginale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Na blokadzie ciagalem obrotowke taka jak mam w galeri

a powiedzcie gdzie lepiej zalozyc kolo podporowe z tylu czy przodu pluga

Edytowano przez grzesmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

Chyba raczej z tylu, choc ja mam przy drugiej skibie i jest ok. W Atlasie to podobno musi byc z tylu boi naczej nie ustawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Tu tez bylo przy 2 ale jak go wiozlem i te wszystkie klamoty do niego to trzeba bylo odkrecic i teraz sie wlasnie zastanowiam bo zachodnie plugi maja z tylu troszke moze przeszkadza przy odorywaniu od miedzy

chyba tak zle nie dalem za niego sporo gratow walki
ogladalem na necie wczoraj to za zdartego pomalowanego ryczal 2500
Jak fajniejsza zabawka w orginale 3300 rtzeba polozyc a jak zwykla 4 uni normalne odkladnie jak do ciapka 4/35 to juz smiech na sali bo za tysiaca na miekko wyrwie ladna chyba ze jak jakis bomet to 1500 bo ladny lakier chyba i zabezpieczenie srubowe nie widzialem plugow bometa w pracy ale jakos mi sie wydaja papierowe i ze przez to zabezpieczenie ta skiba chodzi na boki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

Skoro polsrubowe odkladnie, nowe zapasowe elementy te walki w komplecie to drogo nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Koło z tyłu to lepsze rozwiązanie ale w tym wypadku tak łatwo się go nie przełoży bo oryginalnie jest ono zamocowane do belki o mniejszym przekroju także bez przeróbek się nie obejdzie. Kółko z tyłu to lepsze dociążenie ciągnika (bez przedniego napędu bardzo ważne) i szybsze zagłębianie się pługa - takie mam wrażenie bo pracowałem z kółkiem z przodu i teraz mam na tyle ale mam też "docisk" podnośnika. Pług to faktycznie 4x35 (według instrukcji) ale 1,6 m prawie zabierze bez żadnych zmian ustawień szerokości bo takich nie posiada. Zapotrzebowanie mocy to 76-112 KM...

Edytowano przez wlamaj1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Czyli jade na minimum jakos poradzi nie takie rzeczy ciagala ale martwie sie bo ma zostac sama 385 z ciapkiem na gospodarstwie no same 60km z napendem jeszcze bedzie pomagal ale tylko na polowie uprawy
dlatego tez mysle nad montazem lpg lub hho do 385 i w nastepna zime o napedzie lub jeszcze teraz na wiosne znajomy kreci sie kolo mojej bestji 1224 chce ja do prasy hesston a tam mu napend tylko moc zabiera

Dzieki kolego za madra i konkretna wypowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja taki pług ciągam mf-em 75 koni z napędem, na 3 klasie stęka ale na 4 daje spokojnie radę... Najważniejsze aby nie miał pogiętych słupic i lemiesz był pod odpowiednim kątem wtedy lekko idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

mam taki plug, i tez 80 siatke tyle ze z przednim napedem, orka 4 polowa, w piasku, ciągnik ma co robic, bez wlonczonego napedu potrafi troszkę grzebać, przy głębszej orce ciągnik ma naprawdę ciężko, a 3 polowa jest zbyt wolna żeby kladlo dobrze skiby, do c385 lepiej kupic 3 skibowy i nie katować ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Tez mialem to powiedziec ze 1albo 4i wzmacniacz
mysle ze poradzi bo ciagala owerum 4 i dawala rade tylko mnie jedno martwi ze to polski plug i ciezej chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Jak 3 polowa jest za wolna to jeszcze pomiędzy 3 a 4 jest 1 szosowa.

nie wiem jak to możliwe, ale u mnie na 4 polowej ma więcej sily niż na 1 szosowej, zawsze myslalem ze 1 szosowa jest szybsza od 4 polowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

1 szosowa jest pomiedzy 3a 4 nie wiem dlaczego ale tak jest
a 1 szosowa na wzmacniaczu to znowu wolniejsze 3
Tak jakos im sie tryby poprzekladaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kender25    1

Witam
Posiadam ursusa 1012 czyli 100 lub 95 lub 98 km zależy od źródła bez przedniego napędu i chciałbym so niego kupić pług obrotowy ale w cenie poniżej 15 tys w przyszłości chcę mu zamontować przedni napęd z blokadą ale to najwcześniej za dwa sezony.
Myślę nad pługiem euro masz pług obrotowy typu atlas z zabezpieczeniem zrywalnym 80-100km i 800kg 4skibowy ziemie troche klasy 3 najwiecej 4 i troche 5 i minimum 6. Poradzi sobie z nim? Czy trzeba bedzie montowac dociazenie z przodu? Link do pługu wrzucę jak będę na komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
    • Przez ursusuc3603p
      Problem jest taki,ciągnik po podpompowaniu paliwa ręcznie chodzi normalnie przez chwilę a potem gaśnie,a naciskanie pedału gazu nic nie daje. Co może być przyczyną? Dodam że pompka jest nowa,kupowana w zeszłym roku na jesień.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj