Skocz do zawartości

Zdjęcie

Współpraca z bankami przy obsłudze kredytów leasing itp?

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 00:08

Jak wam się układa współpraca z bankami przy obsłudze kredytów? Jakie macie wrażenia , jakie są np ukryte koszty i krótko mówiąc na czym was oszukali? Kogo polecacie a kogo odradzacie:)

Ja odradzam BNP Pariba zdecydowanie  a dobrą współprace miałam z BZWBK Leasing.

Może by dało się tutaj stworzyć jakąś ankiete banków pod kontem kredytowania. Ja niestety nie umiem utworzyć na forum ankiety:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Współpraca z bankami przy obsłudze kredytów leasing itp? Dzisiaj, 06:44
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 08:28

Współpraca z bankami przy obsłudze kredytów leasing itp? dlaczego odradzasz bgz pb ja mam u nich konta i kredyty hipoteczne i jestem zadowolony jak brałem kredyt to mi dali najlepszą ofertę ale bzwbk też mieli niezle warunki tylko mają w mojej okolicy mniej placówek
ZETOR TEAM

#3 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 29 grudzień 2015 - 09:14

ja tam na BGZ nie narzekam. mam u nich liniowy. ostatnio z Credit Agricole zaproponowali mi lepsze warunki i chyba do nich przejdę. mam się spotkać po nowym roku z doradcą. zaproponowali też ciekawy kredyt na  maszyny używane, a na takim mi zależy bo muszę zmienić traktor. współpracuje ktoś z Credit Agricole jeśli chodzi  o kredyt liniowy? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 10:04

Współpraca z bankami przy obsłudze kredytów leasing itp? <p>@filantrop Na ile % chcą za używane maszyny i co za zabezpieczenie ?</p>

#5 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 15:31

Chłopaki nie mylcie BGŻ z BNP Pariba bo oni co prawda się połączyli ale dalej jeszcze działają jako dwa osobne filary.

Ja mam Kredyt z Prow w BNP Pariba brany jeszcze jak nie mieli fuzij. I niestety są beznadziejni po maxie bo np BZWBK czy mój pobliski BS są elastyczni jest z nimi kontakt i jak trzeba przesunąć rate to nie ma problemu. A w Pariba to pierwsze nie ma z nimi kontaktu a dwa to na wszystko jest u nich nie i jak przekroczysz termin płatności to odrazu 1000zł kary naliczają. Mam wrażenie że jest to robione celowo i wyciągają z ludzi w ten sposób pieniądze. 

BZWBK miałam Leasing i byłam bardzo zadowolona, z konta to mniej bo ich kartami nie można płacić w necie a ja często z tego korzystam . Ale za to AliorBank pod tym względem jest wzorowy, tylko nie ma mowy o kredytach dla rolnictwa bo tym się nie zajmują.

#6 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 16:21

zależy na co.

np traktror  jd ( bo z nimi mają umowę i są mniejsze wymagania z papierami i zabezpieczeniem nie jest ciągnik jak ma to miejsce w powyższym przypadku) za kwotę 130  k netto to 4,7 %, raty co pół roku, odsetki co miesiąc, wkład własny 29 k, 1 k prowizji

inny niż jd  ok 1 % więcej, reszta warunków  podobnie tylże tu zabezpieczeniem jest sprzęt a tam nie, aha i jak sie kończy okres kredytowania to nie może przekraczać maszyna 20 lat

liniowy mają na lepszych warunkach, ok 2 % mniej miż bgż ale szcegóły bede znać po nowym roku bo dopiero wtedy sie spotkam z konsultantem. trochę mam obawy bo w bgż znam ich od dawna i nie ma problemu kiedy hajs się nie zgada, elastyczni są. a tutaj nie wiadomo. doradca z innej parafii, na miejscu średni klimat w tym banu. ale może dlatego że byłem pierwszy raz. zobaczymy

ja chcę wziąc aresa 697 lub case mx 135 lub 150

#7 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 20:30

np traktror  jd ( bo z nimi mają umowę i są mniejsze wymagania z papierami i zabezpieczeniem nie jest ciągnik jak ma to miejsce w powyższym przypadku) za kwotę 130  k netto to 4,7 %, raty co pół roku, odsetki co miesiąc, wkład własny 29 k, 1 k prowizji

Ja właśnie miałam sprzęt marki JD wzięty z BNP Pariba bo oni mają umowę z JD na cały świat i wybrałam ich z tych powodów co pisałeś. Ale obsługa jest naprawdę beznadziejna.  Najgorzej mnie wkurza że chcesz do nich zadzwonić i coś załatwić i wogle nie ma odzewu. Naszczęście wytrzymałam z nimi 4 lata został jeszcze tylko rok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 20:59

BNP Pariba miało umowę z JD tylko w Polsce, teraz jest umowa z Credit Agricole, tak jak w pozostałych krajach.

U mnie przy wkładzie własnym powyżej 50%, 5 lat spłaty, raty półroczne, oprocentowanie 1,58% w skali roku, prowizja 1% maksymalnie 1000zł. Ja mam umowę z CA, w sprawie formalności z domu nie wychodziłem.

#9 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 21:35

To dobrze że się zmieniło:) dobrze świadczy o JD . 

Z tego co mi wiadomo to BNP Pariba to mega potęga bankowa jest i mają w d*pie małych, 

Mnie też nie ciągali po formalnościach niewiadomo gdzie ale potem nie wkurzali bo w życiu niestety różnie bywa. 

#10 Share zuzaca

zuzaca

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 00:32

Mój tata brał w leasingu wózek widłowy z mbanku: https://www.mbank.pl...ng/leasing-miu/ i był bardzo zadowolony. Powiedział, że nie robili mu  problemów i jeszcze podsuwali rozwiązaia na dofinansowania z unii.

#11 Share pozyczkkasa

pozyczkkasa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 czerwiec 2016 - 20:34

sytuacja na rynku tak często się zmienia, że nie brałbym pod uwagę opinii o różnych bankach. na każdy temat jest tego sporo a jednak jakoś kredyty są wypłacane i są zadowolone osoby. 

sam prowadzę bloga http://pozyczkasa.pl gdzie często opisuje deutsche bank, który ma bardzo dobrą ofertę kredytową. 

#12 Share bronson

bronson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 11:12

Od jakiegoś czasu mam konto w banku pocztowym, ale niedawno podniesi opłaty za prowadzenie i chyba niestety będziemy musieli się rozstać. A planowałem u nich też zaciągnąć jakąś hipotekę w przyszłości.

Ale z drugiej strony skoro teraz podnieśli z 0 do 9 zł, to w przyszłości też pewnie podniosą - bo mogą. I weź tu się wiąż z jakimś bankiem na kilkadziesiąt lat, podczas gdy inne banki jak np http://konto-w-banku...-konta-bankowe/ wciąż utrzymują zerowe stawki za swoje usługi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 12 lipiec 2016 - 22:03

sytuacja na rynku tak często się zmienia, że nie brałbym pod uwagę opinii o różnych bankach. na każdy temat jest tego sporo a jednak jakoś kredyty są wypłacane i są zadowolone osoby. 

sam prowadzę bloga http://pozyczkasa.pl gdzie często opisuje deutsche bank, który ma bardzo dobrą ofertę kredytową. 

DB jest obecnie najbardziej zadłużonym bankiem na świecie. jak jebnie to razem z nim niemcy i unia. pewnie angela dopłaci ze składek od imigrantów żeby nie upadł ale lepiej sie rozejrzeć za możliwościa przejścia do innego lichwiarza