Skocz do zawartości

Zdjęcie

Packomat do Kvernelanda

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 22:12

Packomat do Kvernelanda

Cześć koledzy. Posiadam pług 5skibowy obrotowy i chcę dokupić do niego Packomat. Tylko nie wiem w jakiej opcji? W oko mi wpadł na podwójnym wale ale nie wiem czy to dobry pomysł bo występuje podobno tylko w wersji 480 mm śr. wału, a pojedynczy może być o śr. 600mm. Dodam że pracowałby przy ciągniku 200km i z masą nie będzie problemu. Ziemie mam mieszane, sporo gliny. Znacie gdzieś gospodarza co ma podwójny Packomat? Na you tube znalazłem filmik jak gość orze 6930 4ką obrotową z tym właśnie Packomatem, ale na lekkiej ziemi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Packomat do Kvernelanda Dzisiaj, 21:34
  •  

#2 Share robson1028

robson1028

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 10:34

Packomat do Kvernelanda

Moim zdaniem jeśli wał ma pracować na ciężkiej glebie to tylko podwójny. Dodatkowo dobrałbym włókę przednią i bronę za sekcją wałów. Posiadam ES100 z wałem w opisanej konfiguracji i jestem zadowolony. Średnica wału moim zdaniem ma to znaczenie przy uprawie gleby lekkiej kiedy wał mocno zapada się w rolę, na średnich i cięższych stanowiskach problem nie występuje. W moim przypadku waga wału to największy problem, a to ze względu na mocno cofnięty środek ciężkości co zmusza podnośnik do pracy na 100% możliwości. Ogólnie zapraszam do galerii, jest kilka zdjęć pługa, można podpatrzeć co i jak.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 22:43

Packomat do Kvernelanda

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze kilka pytań. Ten wał z przodu jest pierścieniowy gładki a z tyłu kołeczkowy czy coś takiego? Jaka waga jest tego Packomatu? No i 3cie pytanko to ile taki nowy kosztuje około.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 09:06

Packomat do Kvernelanda

robson widziałem u ciebie w galerii wał na przednim tuzie, kołeczkowy z rzędem zębów, jak on Ci się sprawuje??