Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ładowacz lepszy Quicke czy MX

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TomaszRogowski

TomaszRogowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 20:22

Witam mam zamiar kupić ładowacz do ciągnika 105 km i mam problem czy kupić Quicke czy MX Proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ładowacz lepszy Quicke czy MX Dzisiaj, 06:27
  •  

#2 Share Bax

Bax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 09:45

Polecam QUICKE użytkuje go już 9 lat i jak na razie bez zarzutów, osprzęt brałem z sokółki to krokodyl po 6 latach nie wytrzymał (puściły spawy przy siłowniku) co do reszty brak zastrzeżeń. :) :)

#3 Share massei8

massei8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 18:16

Jaki ładowacz lepszy Quicke czy MX połowę Quicka robią w firmie niedaleko mnie to w razie czego można tanio jakieś części kupić

#4 Share ladowaczeMX

ladowaczeMX

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 22 luty 2016 - 12:41

Witam

Będę polecał MX, ale dlatego że jestem przedstawicielem tej marki w Polsce to nie będę bezstronny ;) 

Jaki dokładnie jest to model ciągnika i do jakich prac ma być wykorzystywany?

Pozdrawiam

#5 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 22 luty 2016 - 13:13

mx ma mniejsze siłowniki szybciej podnosi ale ma mniejszy udźwig

mx jest dłuższy 4 bele słomy spokojnie ściągam ładowaczem mx u 308 a kolega quick Q46 ma problemy dodam że oba ładowacze założone na takich samych ciągnikach a i dodam że oba mają lepsze dżojstiki nie linkowe tzn (mx ma niskociśnieniowy) a( Quicke ma elektryczny sterowany taką malutką dźwigienką) i myślę że dżojstik ma lepszy mx natomiast jak się mocno wbije w ziemie lub obornik ma problemy podnieść a i mx ma lepsze wyposażenie standardowe

#6 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 22 luty 2016 - 19:59

posiadam mx u308 co do dżojstika to się zgodzę naprawdę dobry i wygodny ale to że od początku jak leciało mi kolano przy eurozłączu od 3 sekcji mx umył ręce stwierdził uszkodzenie mechaniczne, ale + przykrywają -. więc ogólnie jestem zadowolony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 22 luty 2016 - 20:16

kolego ale ja nigdy nie napisałem ze mx ma złe dżojstiki tylko ja mam niskociśnieniowy a nie na linki

#8 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3463 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 22 luty 2016 - 20:17

a kto  napisał że  są  złe? 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#9 Share Stannis

Stannis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 22 luty 2016 - 22:40

Ładowacz czołowy jest to tylko dodatek do ciągnika. Gdybym był na twoim miejscu to nie zastanawiał bym który ładowacz z najwyższej pułki cenowej wybrać tylko wziął bym ładowarkę która jest sprzętem do ładowania a nie tylko dodatkiem do ciągnika. U znajomego widziałem Valtrę n101 która była po 6 latach ciężkiej pracy z ładowaczem quicke q56 i była po prostu zmasakrowana miała pogiętą maskę, ułamany kawałek błotnika z tyłu widać było że z siłowników cieknie olej z rozdzielacza też na bloku był kurz zmieszany z olejem o gr 0,5 mm. Jak spawali coś przy tym turze to jeden musiał stać z gaśnicą żeby się nic nie zapaliło. Od 50 tys można kupić używaną dobrą ładowarkę teleskopową choć może być też przegubowa, koszty eksploatacji co prawda trochę większe ale za to jakie możliwości, wytrzymałość i wydajność. Moim zdaniem powinieneś o tym pomyśleć szczególnie jeśli posiadasz duże gospodarstwo ale to jest tylko moje zdanie jako zwolennika ładowarek, rób jak uważasz.

#10 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 23 luty 2016 - 08:58

Wiadomo ładowarka do tego stworzona ale jak ktoś wozi bele po 20km to słabo widzę ładowarkę przy takiej robocie tym bardziej jakąś starą. Co do ładowaczy to jeden i drugi dobry. Ja wybrałem quicke i bardzo dobrze się sprawdza tylko brakuje mi w joysticku przycisku od półbiegów

#11 Share Stannis

Stannis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 24 luty 2016 - 00:57

Oczywiście że traktorem lepiej po bele jeździć ale we wszystkich innych pracach to ładowarka lepsza. Ale mówię zależy od wielkości gospodarstwa i trzymanego bydła. A z tych dwóch to raczej bym wybrał mx.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 24 luty 2016 - 16:18

Użytkowałem MX /Mailleux/ 150 i Quicke Q45. Oba solidne i komfortowe ale z przewagą dla MX dzięki hydraulicznemu poziomowaniu.

Co do przydatności ładowarki w gospodarstwie to jak najbardziej ale nie wszędzie. W budynkach, na placu i wokół gospodarstwa lepsza dedykowana do tego  ładowarka ale na drodze, polu czy łące zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest dobry ciągnik z dobrym ładowaczem.

Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...