MafiaDG

Wybór przyczepy 4,5 t - 6 t z trzy stronnym wywrtotem

Polecane posty

MafiaDG    2

Witam jaką używaną przyczepę rolniczą wybrać ? Jaką mi polecacie ?

Ma ją ciągać ciągnik 81 km (v max =35 km/h) , ma mieć trzy stronny wywrot , skrzynie co najmniej 2,2 m szeroką (żeby od biedy dwie belki 120 cm naładować ) no i ładowności min .4,5 t  max. 6t , rejestracje , kwota którą planuje przeznaczyć na ten cel to +/- 10 tyś .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

może trafisz jakąś d55, ale łatwo nie będzie w takiej kwocie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jednym z  kryteriów  było, że  musi mieć  co najmniej  220cm  szerokości - ta  raczej  tyle nie  ma ... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

Może i ma ale w drewnianych burtach to zaczej bym nie wziął . A jakie są wymiary d 47 ? i czym się różni d 47A od d 47B ? tylko tym że wersja A ma homologacje ciężarową z v max<60 km/h i na wysokich kołach jest a wersja B tym że ma homologacje rolniczą czyli taką co ma v max< 25 km/h i koła balonowe założone ? Jak myślicie którą lepiej było by wziąć A czy B ? bo nie ukrywam mam łąki dość mokrawe a chciałbym ją też wykorzystać w transporcie beli  i czy jak przyczepa jest zarejestrowana jako ciężarowa czy mogę ją ciągać normalnie ciągnikiem rolniczym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioman18    67

w wersji B masz przegląd co dwa lata, w A co rok, lepiej brać  rolniczą, koła jakie u niej założysz zależy od ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

wymiary po burcie 230x410 cm

różnice to koła, prędkość i dop. ład. 4t oraz 4.5t

zwykle i tak mają wpis jako rolnicza, więc z przeglądem nie ma problemu, a jeśli nie da się to łatwo zrobić przy rejestracji

 

wielką wadą tych przyczep to rama dolna zrobiona z ceówki zimnogiętej, większość jest skręcona, przegięta czy popękana


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

D47 to fajna przyczepa ale jeśli będzie użytkowana wedle przepisów max 5t przy większych rama się rozlazi wszędzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

Powiesz wam szczerze przemyślałem temat i wstrzymam się jeszcze z 4 tygodnie bo wole zapłacić te choćby nawet 20 tysięcy i mieć porządną 6 tonową przyczepę z nadstawkami w kształcie stożku i przy której nic grubszego nie będzie do roboty niż dać 8-12 tyś za przegnitą do roboty ;/

 

Jaką polecacie 6 tonową przyczepę w granicach maksymalnie 20 tysięcy z trzy stronnym wywrotem ? 

Edytowano przez MafiaDG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Masz 100% racje trzeba sledzic ogl.moze cos sie trafi bo te rematy takze kosztuja .Ja kiedys kupilem takiego zloma sztywna 4.5tonowke z 76 roku .Blacha na podloge droga resory popekane z biegiem czasu kupilem wszystkie 4 nowe to swoznie wiadro srub wszystkie nowe opony plus kolo na zapas i robienie ramki .Burty prostowalem wspawywalem profile cale hamulce swiatla malowanie .Cala wiosne z nia walczylem i praktycznie z niej zostaly stare felgi rama z osiami i zaczep a nawet nowe katowniki dawalem pod podloge...I to co wlozylem to bym kupil w dobrym stanie i nowsza .A gdzie pozbijane palce prad elektrody tarcze itp itd Teraz szukalem jednoosiowki wszystko co tansze to zlepience a jak dac z 8 tys za w przyzwoitym stanie to kupilem nowa za 12 tys i wszystko co nowe to nowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciek1091
      Witam,
      sprzedam rozrzutnik. Link do ogłoszenia http://olx.pl/oferta/rozrzutnik-obornika-CID757-ID9q8Sz.html#f966d6ea46
      Cena oczywiście do negocjacji. Jak widać jest trochę podszykowany, odmalowany, zmienione łożyska, nasmarowany.
      Pozdrawiam,
      Maciek
    • Przez rolkam72
      Witam forumowiczów.Chcę kupic przyczepę wywrotkę o ładowności min. 4t w dobrym stanie.Jestem z okolic Izbicy kujawskiej i Chodcza . Jesli ktos ma to pisac. Cena jaka mnie by interesowała to do 6 tys.
      Ogólniej okolice Włocławka 
    • Przez MafiaDG
      Witam stoję przed kupnem przyczepy o ładowności ok. 6 - 8 t nie więcej , która miałaby 3 stronny wywrot i co najmniej te 2,4 m szerokości w pace , żeby weszły 2 bale 120-tki , co do ceny to zamierzam przeznaczyć na nią w granicach 10 - 20 tyś maxx . Proszę o propozycję i opinię , dodam że zainteresowały mnie d47 i d55 bo na oko to grubą ramę mają w porównaniu do innych .
    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Drodzy Agrofotowicze i rolnicy doradzicie mi jaką zachodnia używaną dmuchawę musiałbym kupić do zboża żebym w miarę sprawnie rozładował przyczepę 6t ? 
      Na ogłoszeniach widuję różne , przeważnie od 2,2 kW do 7,5 kW z jakimiś dozownikami i którą wybrać w miarę rozsądnych pieniądzach ? zboża pod dmuchawę mam nie dużo z 12 t owsa 15 t  pszenicy i 10 t jęczmienia a resztę to żmijką i prosto z przyczepy , dotychczas pożyczałem dmuchawę tłoczącą NEURO 2,2 kW ale 6 t zboża to około 1,5 h do 2 h roboty jest i to mnie nie satysfakcjonuję. 
      Budżet to tak do końca nie jest określony około 3 tyś . 
      Zachęcam do dyskusji      
            Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj