Polecane posty

BestTeam    2

Siema.Mam pytanie ile wejdzie bel 120x120  do mojej stodoly.Ma ona wymiary ok 15długosci i 7 szerokości.Chodzi mi o ulozenie ich na 3 snopki do góry.Z góry dzieki za odpowiedzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

se policz, masz 105 m2 a bal ma 1,44 m2 to daje około 70x3 dalejda to około 210 sztuk możesz to sobie dokładnie policzyć bo w praktyce to będzie troche mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BestTeam    2

Czyli ze 180 powinno sie zmiescic.Jeszcze jedno pytanie.Ile moze byc tych okraglych bel 120x120 jezeli mamy 2200 tych malych kostek(sa srednie).Ile z tego bedzie beli.I ile bedzie beli z 1ha seradeli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

czy na prawdę aż taki debilizm panuje żeby nie być samemu w stanie policzyć ile bel wejdzie, czy o każdą pierdołę trzeba wypytywać na forum? do szkoły a nie za rolnictwo się brać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

jeśli kostka waży 10kg a bela 200 to 1 bela = 20 kostek. Do tej stodoły raczej wejdzie 180bel bo na 15m długości wejdzie 12 sztuk a na 7 szerokości 5 co daje 60 na spód i zostanie  metr z jednej strony i 60cm z boku więc małe szanse że 210 tam upchniesz chyba że ciągnik na przedni napęd:P


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Tak jak piszą poprzednicy, trzeba być skończonym debilem aby nie umieć sobie policzyć takich rzeczy. :lol: Haha. ale widzę że z kolegi serio desperat, założył wczoraj konto aby napisać taki temat. :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Około   180 szt  to wejdzie przy założeniu że nie ma  jakichś  słupów , przegódek itp , tylko czysta  przestrzeń , a  w  stodołach nigdy tak nie  jest raczej .

Więc w praktyce  trzeba  by  odjąć z 5 a nawet  10  % 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Uważam, że dawanie konkretnej (wyliczonej) odpowiedzi na takie pytania jest szkodliwe. Zwłaszcza dla pytającego, bo jak przerzuci kilka ton bez sukcesu, to w końcu zacznie sam liczyć. 

Jeśli mimo to będzie się dziwił dlaczego się nie zmieściło/zostało tyle wolnego miejsca, to też nie szkoda. Przecież nikt nie mówił, że nieuctwo popłaca...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Słusznie, po co wiedzieć cokolwiek, umieć cokolwiek? Tępaki (ponoć) są szczęśliwe, a wiedza stwarza problemy. Dzięki niej można je rozwiązać, tylko po co? Łatwiej założyć temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Po co ta wiedza?

Jaka wiedza? Przecież chyba nie trzeba być geniuszem żeby wziąć kalkulator do ręki podzielić i pomnożyć. Myślę że dziecko na poziomie pierwszej klasy podstawówki nie miało by problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj