Skocz do zawartości

Zdjęcie

VW golf IV

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 22:07

VW golf IV

czyli nie grzana ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VW golf IV Dzisiaj, 12:10
  •  

#22 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 22:08

VW golf IV

Teraz ide spac   moge ci jutro wyjasnic o co chodzi    

#23 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 22:09

VW golf IV

Oki ;) to czekam na jakies informacje

#24 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 22:11

VW golf IV

to sobie poczytaj     ja to miałem 3 dni po kupieniu

http://forum.vwgolf....?f=139&t=489679

do jutra

Ja nic nie kombinowałem tylko po zrobieniu silnika kupiłem odme od golfa 5  grzana z termostatem

Edytowany przez GoRAL1, 28 grudzień 2015 - 22:13.

#25 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 06:57

VW golf IV

Który rok jest na tym zdjęciu Twoim? 2012? jeżeli tak to sprzedający mógł powiedzieć prawdę z ta wymiana. Szukaj naklejki albo kartki przyczepionej gdzieś w komorze silnika, powinna być data wymiany oleju, rodzaju oleju, rozrządu, filtra, chyba że poprzedni właściciel naprawial wszystko u Henia w garażu. Swoją drogą czemu z takim małym silnikiem kupiłeś?
@hubertuss masz na zdjęciu napisane co było wymienione, pompa wody była to i rozrząd zrobiony u Niemca.

To pisał niemiec i nic dziwnego dla mnie u niemca taki porządek jak i w polsce

i tak jest napisane ,     duża inspekcja,

plus pasek rozrządu pompa wody

płyn hamulcowy

filtr powietrza

świece zapłonowe

choć kolega Laval zna bardzo dobrze języki szkoda że tego jeszcze nie przetłumaczył

Może to auto ma zmieniony rozrząd, przebieg jest oryginalny. Ale po pierwsze Polacy też po niemiecku pisać umieją, Mazdy se może nawieszać pod maską kartek jakich chce i napisać na nich co chce. tak samo jak w książce serwisowej. Ja wam mogę napisać, ze wczoraj na księżycu byłem, Zrobić zdjęcie i wkleić na forum. I uwierzycie? To są naiwne porady dla naiwnych.

Jak ktoś wcześniej pisał. Jeśli nie znasz historii samochodu na faktach realnych a nie pisanych. To najlepiej wymienić jak najszybciej. Rozrządy nie są drogie. I przy normalnej jedzie starczają na kilka lat.

Edytowany przez hubertuss, 29 grudzień 2015 - 07:03.

#26 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 18:07

VW golf IV

Mi chodzi tylko  o jedno czy idzie ocenic przebieg rozrzadu po paskach,napewno sie da po zdjeciu paska i wywinieciu go w  druga strone. A co do wymiany to on bedzie zrobiony tylko wszystko w swoim czasie bo narazie to nie mam zbytnio czasu sie zabierac za to ze znajomym mechanikiem a tez nie bede  go oddawał do jakiegos sprawdzonego warsztatu gdzie za caly rozrzad chca 1000zł, a normalnie znajomy mi zrobi za 150zł. Mam jeszcze pytanie ma ktos u sb imitacje alarmu? ja mam to założone i jest to troszke denerwujace bo mryga nawet podczas jazdy

#27 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 21:18

VW golf IV

Tak jak mówiłem odma nie jest grzana ;) Dziś  była rozebrana , wymyta i złozona na sylinkon, do tego nowe  filterek powietrza ;) Silnik:APE. Byłem dziś w sklepie cena pompy dolz 110zł SKF 160zł, roliki ina 320zł + paski ina 40zł, wiecie coś na temat różnych zestawow? Koles w sklepie mowi ze sa niby 2 rodzaje jeden rozni sie rolka, ale tylko w katalogu rolka jest inna ale patrzac okiem obie sa takie same, no i wogole ten 2 typ nie jest dostepny na hurtowniach

#28 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 21:28

VW golf IV

Z odma yo jest tak że ten silnik jest bardzo zduszony , w zimie na kruitkich trasach nie oddaje wilgoci i wtedy jest masło pod korkiem

nastepni9e po zgaszeniu na dużym mrozie głowica szybciej traci ciepło jak olej   powoduje to osadzanie szronu na kanałach którymi spływa olej z głowicy  

po mroznej nocy  może sie zdażyc tak    zapali od pierwszego   kontrolki wporzadku ale tylko kilka sekund   potem zaczynaja mrugać  olej plus 2 zółte to z powodu tego ze olej  nie nadaża spływać do miaski

jak dasz na przetrzymanie to zatrze wałki a potem zstnie koło i koilizja zaworów z tłokami

#29 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 16:37

VW golf IV

To akurat wiedziałem ;) Mam jeszcze pytanie czy mogę zmienić olej z platinum classic 10w40 na cos lepszego?:) nie bym coś miał do tego oleju ale wydaje mi się on być slabawy  ;) Ogolnie stosuje oleje platinum tylko że ultory 15w50 i  nie narzekam na  ten olej, a tutaj poprzedni wlaściciel wlal tuż przed sprzedażą tego classic chyba tylko dlatego ze jest to jeden z najtanszych olejow 4,5l za 46zł, co myślicie o oleju platinum max expert? :)

#30 Share Bolo21

Bolo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 11:12

VW golf IV

Z odma yo jest tak że ten silnik jest bardzo zduszony , w zimie na kruitkich trasach nie oddaje wilgoci i wtedy jest masło pod korkiem

nastepni9e po zgaszeniu na dużym mrozie głowica szybciej traci ciepło jak olej   powoduje to osadzanie szronu na kanałach którymi spływa olej z głowicy  

po mroznej nocy  może sie zdażyc tak    zapali od pierwszego   kontrolki wporzadku ale tylko kilka sekund   potem zaczynaja mrugać  olej plus 2 zółte to z powodu tego ze olej  nie nadaża spływać do miaski

jak dasz na przetrzymanie to zatrze wałki a potem zstnie koło i koilizja zaworów z tłokami

U mnie zatarł sie silnik w ten sposób. Stał na mrozie 12 godzin. Uruchomienie i czerwona lampka, która zgasła. Ruszyłem i po 2 km zapaliła się i nie zdąrzyłem się zatrzymać i było po silniku. Mechanik stwierdził, że to przez odmę. Silnik VW, w skodach, setach z tym silnikiem często się to dzieje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 19:29

VW golf IV

U mnie to było przy 17 stopniach mrozu i na oleju 5w40

#32 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 22:05

VW golf IV

Wczoraj kumplowi odma zamarzła mówi ze 2 litry oleju mu wywalilo bagnetem co najlepsze zadna kontrolka sie nie zapalila:D

Edytowany przez Snajper20, 06 styczeń 2016 - 16:36.

#33 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 19:49

VW golf IV

Puzniej sie zapali olejowa    a własciwie to zamruga

#34 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 18:39

VW golf IV

@GoRAL1 wymieniales moze przegub u siebie? jak odkrece srube co  go trzyma wybije go z piasty to pozniej z poloski mi zejdzie przy uzyciu mlotka? czy musze jakos ten segier otworzyc tam ?

#35 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 15:22

VW golf IV

zejdzie po puknięciu młotkiem, segiera w środku nie ruszasz

#36 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 11:28

VW golf IV

Ściema taka sama jak z wymianą oleju i rozrządu. Żydzi wmówili ludziom, że trzeba to robić. Daj sobie spokój z tym, szkoda 20 złotych.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#37 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 13 kwiecień 2016 - 13:16

VW golf IV zależy w jakim stanie filtr można go próbować wyczyścić choć ja tam wole wymienić bo koszt niewielki.Zależy tez od środowiska pracy wiadomo ze jak często stoisz w korkach to pochłania wszystkiego więcej

#38 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 15:27

VW golf IV

Ja bym nie wymieniał jak pisze Krassus, toż to czysta rozpusta.

#39 Share katter

katter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 12:54

VW golf IV

Też jeżdżę golfem. Czasami brakuje miejsca w baganiżku. Zastanawiam się nad zakupem box-a. Takiego do 600l. Zastanawiam się na co nalezy patrzeć przy jego zkupie. Kolejna sprawa to jaki ma wpływ na splanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share AnnaKalata

AnnaKalata

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 07:11

VW golf IV

Golf nie jest zbyt długim samochodem dlatego polecam kupić krótszy box, aby nie wystawał za samochód.

Patrz jeszcze tutaj http://www.uchwyt.pl...howe/index.html

Sama mam taki o ładowności do 50 kg i pojemności do 450l i w zupełnosci wystarcza. Taki drugi bagażnik.