Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Buraki cukrowe
Snajper20    5

Witam.
 Kupiłem klika dni temu Golfa IV 1.4 16V i mam maly dylemat z rozrzadem,  sprzedajacy mówił że był robiony 20 tys km temu. Teraz samochód  ma 280 tys km. Według ksiązki serwisowej o ile dobrze udało mi sie odczytać był wymieniany rozrząd przy 194 tys km. Z tego co wiem ocena stanu pasków jest cieżka, jedna  na paskach widać napisy, czy jest możliwe  że sprzedający nie robił rozrzadu, a na paskach po przejechaniu 90 tys km dalej widać napisy? Dla świetego i tak zrobie rozrząd tylko chce poczekam pare miesiecy by nie ładować kasy niepotrzebnie. A tak wogole  co za rozrząd polecacie? Cały komplet z paskami napinaczami i pompa firmy INA czy może jakiś składak? czy może jakaś INA + pompa dolz? zestaw bosch czy skf też wyglada ciekawie? Mam jeszcze pytanie odnosnie tylnych piast czy kojarzycie firme optiline? Musze zamówić cały komplet na  tył i nw jaka firme wybrać dosyć fajnie cenowo około 120zł wychodzi Feb.post-149854-0-93380100-1451048113_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

pierwsza zasada przy zakupie używanego samochodu to wymiana oleju i rozrządu, czynności te można sobie odpuścić jeżeli samochód kupujemy od osoby którą bardzo dobrze znamy, może nie osoby co sam samochód, albo byliśmy świadkiem tej wymiany, rozrząd jest tańszy niż ewentualna naprawa silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

Olej, filter oleju, filter kabinowy, filter powietrza wymienienione, wyczyszczona oddma, Wiesz rozrzad to i tak zrobie ale chce wiedziec jak to wyglada faktycznie bo jakos teraz nie zbyt stoje z czasem zeby sie bawic w jazdy do mechanikow itp. Na spokojnie bym to w lutym zrobil sobie.


A czy wiecie cos o tym by silniki 1,4 16V miały dwa typy rozrzadu ?:) zamawiajac tylne piasty sprzedawca mial mi sprawdzic rozrzad i mowi ze tam sa 2 wersje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ta książka to nie jakaś samoróbka? Bo strona wygląda dziwnie. Czynności serwisowe odznaczane są krzyżykami pod Tak lub Nie. Wątpię, aby pracownicy serwisu nie umieli tego wypełniać i pisali gdzieś adnotacje o wymianie rozrządu. Przy pieczątce powinien być podpis dokonującego wpisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

ksiazka orginal tylko skonczyly sie te pola gdzie wybierali ptaszkiem co robili a co  nie a na koncu sa takie wlasnie pola tylko do uzupelniania recznia. Grzana odma a nw ciezko mi powiedziec;)


Jutro wam moge zrobic fotke wczesniejszych wpisow ;) wygladaja ok rozne podpisy rozne kolory pieczatek


i gdzie znajde oznaczenie silnika?:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2644

Pasek rozrządu jest ciężki do sprawdzenia bo nawet jak się kończy to może wyglądać jak nowy chyba że masz fart i zobaczysz że pasek się trzyma ale ma zdarte ząbki.Lepiej zrobić i spać spokojnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Który rok jest na tym zdjęciu Twoim? 2012? jeżeli tak to sprzedający mógł powiedzieć prawdę z ta wymiana. Szukaj naklejki albo kartki przyczepionej gdzieś w komorze silnika, powinna być data wymiany oleju, rodzaju oleju, rozrządu, filtra, chyba że poprzedni właściciel naprawial wszystko u Henia w garażu. Swoją drogą czemu z takim małym silnikiem kupiłeś?
@hubertuss masz na zdjęciu napisane co było wymienione, pompa wody była to i rozrząd zrobiony u Niemca.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

No to mam problem bo na  obudowie przynajmniej od gory nic nie widac, zadnej nalepki ani nic. Chyba pozostaje szukanie nr na bloku? czy z wlepki idzie cos odczytac tez?

 


poprzedni wlasciciel byl mechanikiem i sam wszystko robil jedyna kartka  to z wymiany oleju jego 1 kraju z maja 2014 r z przebiegiem 211 tys km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pisał niemiec i nic dziwnego dla mnie u niemca taki porządek jak i w polsce

i tak jest napisane ,     duża inspekcja,

plus pasek rozrządu pompa wody

płyn hamulcowy

filtr powietrza

świece zapłonowe

choć kolega Laval zna bardzo dobrze języki szkoda że tego jeszcze nie przetłumaczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

A sorki zapomniałem odpowiedzieć @withanight czemu mały silnik sam nie wiem czemu trafiło na 1,4 16V miało być 1,6 16V  Tylko ze cenowo też wychodziło to sporo drożej tego mi się udało kupić w cenie IV w jakiej chodzą naprawde wraki samochod, albo gole wersje. A tu mam klime, pełna elektryka szyby i lusterka podgrzewane fotele, a samochód naprawde ładnie wyglada. Blacha tak samo  silnik czysty na przejachen 1100km zabral 1-2 mm oleju na bagnecie . Fakt ze musiałem dołożyć pare zł ale to chyba przy każdym by się coś znalazło. Ja tym samochodem i tak nie bede długo jedził pożniej wezmie go mama do jazdy.

 

Edytowano przez Snajper20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper20    5

na 99% nie bedzie grzana, jeszcze mi powiedz czy jesli jest grzana to ma jakies wejscia z instalacja elektryczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

albo grzana z termostatem i złaczem    

albo nie grzana  a tylko taka mała grzałeczka u góry na kolanku weża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Który rok jest na tym zdjęciu Twoim? 2012? jeżeli tak to sprzedający mógł powiedzieć prawdę z ta wymiana. Szukaj naklejki albo kartki przyczepionej gdzieś w komorze silnika, powinna być data wymiany oleju, rodzaju oleju, rozrządu, filtra, chyba że poprzedni właściciel naprawial wszystko u Henia w garażu. Swoją drogą czemu z takim małym silnikiem kupiłeś?

@hubertuss masz na zdjęciu napisane co było wymienione, pompa wody była to i rozrząd zrobiony u Niemca.

 

To pisał niemiec i nic dziwnego dla mnie u niemca taki porządek jak i w polsce

i tak jest napisane ,     duża inspekcja,

plus pasek rozrządu pompa wody

płyn hamulcowy

filtr powietrza

świece zapłonowe

choć kolega Laval zna bardzo dobrze języki szkoda że tego jeszcze nie przetłumaczył

 

Może to auto ma zmieniony rozrząd, przebieg jest oryginalny. Ale po pierwsze Polacy też po niemiecku pisać umieją, Mazdy se może nawieszać pod maską kartek jakich chce i napisać na nich co chce. tak samo jak w książce serwisowej. Ja wam mogę napisać, ze wczoraj na księżycu byłem, Zrobić zdjęcie i wkleić na forum. I uwierzycie? To są naiwne porady dla naiwnych.

Jak ktoś wcześniej pisał. Jeśli nie znasz historii samochodu na faktach realnych a nie pisanych. To najlepiej wymienić jak najszybciej. Rozrządy nie są drogie. I przy normalnej jedzie starczają na kilka lat.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj