Skocz do zawartości

Zdjęcie

Paraliż banków?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bialytyp

bialytyp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/watch?v=_pxHIaEG-mc

Napisany 23 grudzień 2015 - 22:27

Paraliż banków?

Witam, co myślicie na temat nowej ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego? Przez tą ustawę banki odmówiły mi przyjęcia wniosku na zakup ziemi oraz jeden z nich wydał decyzję negatywną gdyż od nowego roku wchodzi w życie a przed końcem roku uznali że się nie wyrobię ze sfinalizowaniem zakupu. Złożyłem wniosek na premię dla młodych rolników a teraz nie mogę kupić ziemi... paradoks, ta ustawa ma zbyt wiele błędów które paraliżują jej obrót, w BGŻ mi mówili że może być zahamowany obrót nieruchomościami nawet na 3 miesiące. Co wy o tym myślicie?

http://prawo.gazetap...a-wlasnosc.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Paraliż banków? Dzisiaj, 21:04
  •  

#2 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 24 grudzień 2015 - 08:54

Paraliż banków?

jest już chyba taki temat

#3 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1694 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 09:30

Paraliż banków? przecież ta ustawa jest przesunięta o 6miesiecy i minister rolnictwa cofna ja do poprawek i najwczesniej wejdzie w życie od lipca 2016 chyba bank Cię wkreca
ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share vademecum

vademecum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 21:20

Paraliż banków? zdaje sie nikt nic nie wie....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share bialytyp

bialytyp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/watch?v=_pxHIaEG-mc

Napisany 27 grudzień 2015 - 11:57

Paraliż banków?

Na to wygląda, co z tego ze od maja... nie wiecie nawet jak banki na to patrzą i jak długo trwają w bankach procedury z zakupem ziemi, a poza tym po nowym roku ma też wejść w życie opodatkowanie banków...Dlaczego utrudniają Polskim rolnikom zakup ziemi...?;/

#6 Share KrzysztofStrauchmann

KrzysztofStrauchmann

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 21:37

Paraliż banków?

Witam,

Pracuję w jednym z banków spółdzielczych w  woj. wielkopolskim. Jeżeli chodzi o samą ustawę to był to tylko projekt z sierpnia, który miał wejść w życie 1 stycznia 2016 r., natomiast w tej chwili (ze względu na planowane poprawki) został przesunięty jej termin wejścia w życie przez nowy rząd o 5 miesięcy, czyli do 1 maja 2016 r. 

Jeżeli chodzi o udzielenie kredytu pod zakup ziemi - nic do 1 maja 2016 r. nie powinno ulec zmianie, więc jakiekolwiek odmowy kredytów ze strony banku mogą być spowodowane tylko i wyłącznie ich wewnętrznymi przepisami, a nie ową ustawą.

Bank, w którym pracuje udziela takich kredytów i nie zanosi się aby w ciągu 4 dni zmieniły się nam tak znacząco przepisy wewnętrzne, aby tego zaprzestać.

Pozdrawiam

#7 Share herbpio

herbpio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 22:19

Paraliż banków?

Witam chciałbym kupić w tym roku 8 ha gruntów rolnych, planowałem na jesień jak będą pieniądze na wkład własny i stanę się młodym rolnikiem (kredyt MRcsk) lecz jak widzę po zmianie ustawy ustroju rolnego nie mam szans na tę ziemię gdyż dzierżawię te 8 ha na umowę ustną a pierwszeństwo będa mieli dzierżawcy z datą pewną oraz sąsiedzi a ja nie sąsiaduję. Pytanie jest takie czy jeżeli w kwietniu moja mama właścicielka obecna gospodarstwa zawrze umowę przedwstępną z właścicielem i da zadatek to czy jesieną będę ja jako spadkobierca gospodarstwa, mógł wykupić te grunty na starych zasadach i na kredyd preferencyjny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 04 marzec 2016 - 15:22

Paraliż banków?

Te monety to sobie możesz wsadzić w buty Ciężko to upłynnić za dobrą cenę gdy jest taka potrzeba Co innego zwykłe złoto - tańsze w zakupie i łatwe do upłynnienia Oczywiście nie radzę kupować w Polsce bo każda taka transakcja jest zarejestrowana i w razie wojny itp. państwo może zarekwirować takie złoto