Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus 920.4 czy ursus c-380?

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share PolonezAtu

PolonezAtu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 12:56

Jak by nie patrzeć jaka cena taki sprzęt, taka różnica pomiędzy Belarusem a innymi sprzętami np Ursusem nie wzięła się z nikąd. Ciągnik kupuje się na kilka ładnych lat więc lepiej dopłacić i mieć spokój a nie zaoszczędzić a później się męczyć kilka lat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus 920.4 czy ursus c-380? Dzisiaj, 21:48
  •  

#22 Share grzechu13

grzechu13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 15:32

Nie kupuj Belarusa do tura! W mojej okolicy cztery pękły w połowie.

#23 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 20:46

Najczęściej pękają przez niedbalstwo. Puszczą dwie czy trzy śruby a na tych co trzyma pęka. Wymienić wszystkie na 12,9 spokój.

KPK Kumurun Team

#24 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 20:55

Belarus 920.4 czy ursus c-380? No to i ja sie wypowiem. + belarusa to moc uciąg waga tanie części zam. Spalanie komfort nowych kabin nie odbiega od ursusa, klima w opcjii, minusy to wycieki ale troche troski jest ok. Minusy to wom na pasy rozciągają sie i slizgają , do tura nie polecam bo brak rewrsu. Skrzynia to najwiekszy szkopuł bo jest na plus ilość przełożeń skrzynia 18/2 a minusem brak synchronizacji ale dla wprawnego kierowcy nie stanowi problemu, skrzynia zsynchronizowana z niższą liczbą przelożeń 14/2? Dużo gorsza bo przełożenia nie nadają sie do pracy w polu ani transportu. Przedni most stożkowy ok ale carraro lepszy, podnosnik wolisz pojedynczy ale tu cudów sie nie spodziewaj- olej sie grzeje i po godzinie intensywnej pracy jest lipa no ale to już chyba poprawili w tych nowszych modelach inny rozdzielacz. Model 820.4 na 25 ha aż nadto wystarczy. Co do ursusa to ulep i na razie dopiero pokaże co jest wart bo u rolników jest od nie dawna i wszystkie bóle wyjdą napewno. Nie dawno był pokaz u nas ursusa i wszystkie byly z podkręconymi pompami bo slupy czarnego dymu za nimi stały do 380 zapieli 4 obrotową żal patrzec było meczyl sie i to bylo katowanie a nie robota.

#25 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 21:02

No wycieki opanować to pikuś. Większość z niedbałego montażu. W nowszych modelach inna konstrukcja rozdzielacza nie robi problemów, silnik da się utrzymać w totalnej czystości, najczęściej padają uszczelnienia wałków z oringiem jak przełożenie 540/1000 wałka wom czy sterowania taśmami.   Synchronizowana skrzynia to 14/4 dokładnie. Ogólnie z czasem po wymianach na lepszej jakości uszczelnienia z wyciekami totalny spokój. Do pracy w polu rewelka dużo biegów i oszczędny silnik.

KPK Kumurun Team

#26 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 09:55

mam belarusa 952.2 i ft 675dt (prawie to samo co ursus 380) i farmtrac nie ma żadnego polotu do belarusa, na obu mam ładowacze czołowe. Ft do tura jest zwrotniejszy i lepiej się nim pracuje bo ma rewers ale jak mam przewieść coś cięższego to biorę belarusa bo jest stabilniejszy i mocniejszy a w ft zaraz by tył znosiło. Co do spalania ft pali niedużo w pracach typu rozsiewacz, opryskiwacz, przewracarka, zgrabiarka, zwożenie bel ale jak dostanie ambitniejszej maszyny na ogonie to spali więcej jak belarus dlatego nie wykonuje nim cięższych prac. Podsumowując jak masz jakiś mniejszy ciągnik do lekkich prac to bierz belarusa jako główny a jak nie masz żadnego ciągnika to ursusa

#27 Share gospodarz7745

gospodarz7745

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 10:14

Co do wycieków to z pozostałym się zgodzę bo przeważnie wystarczy dokręcić kilka śrub i tyle w temacie a jeśli chodzi o ciągnik to mam jeszcze c-360 i t-25 to belarus by się przydał a rewers to belarus ma tak samo jak t-25 tylko belarus ma więcej biegów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 11:15

Belarus nie ma rewersu.

KPK Kumurun Team

#29 Share gospodarz7745

gospodarz7745

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 11:50

A no być może bo t-25 ma rewers tylko wszystko się robi jedną dziwignią no chyba że starsze wersje miały dwie dziwignię ale i tak bo model 920.4 ma skrzynię zsynchronizowaną to nie powinno być żadnych zgrzytów jak w modelu 920 

#30 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 12:01

No niestety rewersu nie ma. W katalogu części można znaleźć jedynie  reduktor żółw/zając oparty na planetarnej przekładni ale w realu nie widziałem i nie słyszałem by go ktoś posiadał.

KPK Kumurun Team

#31 Share gospodarz7745

gospodarz7745

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 12:45

No tak rewersem tego się nie nazywa ale przykładowa ma czwórkę to bierzesz wsteczny i czwórkę i jedziesz do tyłu z tą samą prędkością jak do przodu no ja nazywam to rewersem ale fachowo to nie wiem jak to się nazywa ale jest podobne do rewersu

#32 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 25 grudzień 2015 - 12:50

Nie śmiałbym porównywac starego MTZ z 90r do tych obecnych, niedawno oglądałem Mińsk zszedł na psy........

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share Finlan

Finlan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 17:36

No to i ja sie wypowiem. + belarusa to moc uciąg waga tanie części zam. Spalanie komfort nowych kabin nie odbiega od ursusa, klima w opcjii, minusy to wycieki ale troche troski jest ok. Minusy to wom na pasy rozciągają sie i slizgają , do tura nie polecam bo brak rewrsu. Skrzynia to najwiekszy szkopuł bo jest na plus ilość przełożeń skrzynia 18/2 a minusem brak synchronizacji ale dla wprawnego kierowcy nie stanowi problemu, skrzynia zsynchronizowana z niższą liczbą przelożeń 14/2? Dużo gorsza bo przełożenia nie nadają sie do pracy w polu ani transportu. Przedni most stożkowy ok ale carraro lepszy, podnosnik wolisz pojedynczy ale tu cudów sie nie spodziewaj- olej sie grzeje i po godzinie intensywnej pracy jest lipa no ale to już chyba poprawili w tych nowszych modelach inny rozdzielacz. Model 820.4 na 25 ha aż nadto wystarczy. Co do ursusa to ulep i na razie dopiero pokaże co jest wart bo u rolników jest od nie dawna i wszystkie bóle wyjdą napewno. Nie dawno był pokaz u nas ursusa i wszystkie byly z podkręconymi pompami bo slupy czarnego dymu za nimi stały do 380 zapieli 4 obrotową żal patrzec było meczyl sie i to bylo katowanie a nie robota.

Jeśli chodzi o Belarusa, nie miałem z nim styczności i się nie wypowiadam, ale tą wieścią o pokazie rozwaliłeś mnie. Oczekujesz że C380 pójdzie pod 4 obrotową, no bez jaj lekkie 75 km pod 4 w obrocie i dziwisz się że katowanie ciągnika... . Ursus to ciągnik jeden z lżejszych w swoim segmencie mocy, jak to już pewne osoby pisały bardziej pomocnik niż ciężki wół roboczy, co prawda sprawdzi się i jako główny, tylko wtedy wypadało by go dociążyć porządnie i opony szersze wziąć, ale też nie ma co oczekiwać że podczepisz do niego jakieś wielkie, ciężkie maszyny.

Dodaj odpowiedź