Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyjmę w dzierżawę pole.

84 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 27 grudzień 2015 - 17:04

czyli co, jak zobaczyli umowe do podpisania to sie okazało ze twój piach dalej leży odłogiem ?  :D

cwaniakowanie to jest leżenie, branie dopłat i wyciaganie chciwej łapy po wiecej ....

Moja ziemia nigdy nie leżała odłogiem, i nie leży, tylko przynosi zyski. Oddałbym w dzierżawę tylko wtedy gdybym zarobił na tym znacznie więcej niż teraz. A chciwe łapy to Ty masz próbując się dorobić płacąc grosze właścicielowi. Ten ustrój jest tak skonstruowany, że jak ktoś ma coś czego Ty nie masz, a chcesz to mieć to musisz się zgodzić na wszystko co ten ktoś proponuje. I tego nie przeskoczysz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyjmę w dzierżawę pole. Dzisiaj, 11:42
  •  

#62 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1372 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 17:04

Musiał mieć strasznie udane święta B) .

ZETOR TEAM

#63 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 17:23

Hmm sam bym chętnie przyjął każdą ilość Zamojski gmina Nielisz, tylko że nikt nie chce dać :P

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#64 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2015 - 17:30

jeszcze powiedz ze dopłat nie chcesz i 2tys do ha dajesz  :D

#65 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 17:33

dopłat nie muszę brać, podatek mogę zapłacić

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#66 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2015 - 17:35

czyli samobójca nie jestes  ;)

#67 Share doropkiewicz

doropkiewicz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 18:13

pytanie trochez innej beczki, czy ja biorac pole w dzirżawe musze płacić podatek od czynności cywilnoprawnej

#68 Share Dawid-Zetor

Dawid-Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:1.Rolnictwo
    2.Motoryzacja

Napisany 27 grudzień 2015 - 19:06

Chłopaki jak za dzierżawie pole np:5 h .Czy to liczy mi się do dotacji,którą mogę np.za to kupić ciągnik czy tam maszyny? <_<

#69 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 27 grudzień 2015 - 19:42

Przyjmę w dzierżawę pole. A jak wydzierżawić ziemię należącą do państwa czy gminy?

#70 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 20:00

te dzierżawy po 5 t i  8 t od agencji to nic innego jak odrabianie pańszczyzny. wiem że ziemi jest coraz mniej ale od takich czynszów to jej nie przybędzie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 20:12

niedałbym komus 1tys za leżenie mimo nawet takich plonów,  to że bierze dopłate za leżenie to i tak dużo

I proszę, kolejny forumowicz co myśli że biorąc dopłatę, nic nie robiąc, okrada innych!!!! To i tak jest lepiej dla wydzierżawiającego, bo nie interesuje go kiedy właściciel gruntu dostanie zapłatę za swoją własność. Np ja podpisuję umowę z tobą że na koniec grudnia, chcę za wynajęcie mojego pola 1500zł i co - dopłat nie ma, (jak w tym roku) a ty musisz mi zapłacić albo prosić o przełożenie zapłaty - i wtedy jest ok, bo dopłaty są twoje???

A ty mając swoją ziemię oddał byś ją za darmo??? Np ja, chcę pożyczyć auto na miesiąc i dajesz za darmo???? Każdy na własnej własności chce coś zarobić

Jak ktoś jest właścicielem ziemi to raczej on dyktuje warunki temu, kto chce wziąć w dzierżawę. A ten co bierze może się albo zgodzić albo nie. Np. na moją ziemię też było kilku takich cwaniaków jak Ty, którzy myśleli, że rzucą parę zł i mam się cieszyć. Ale jak zobaczyli umowę do podpisania to szybko im przeszło cwaniakowanie.

Tutaj masz przykład człowieka, który zna wartość wypożyczenia swojej ziemi ;)  - może trochę przesadził z zapłatą za swoją nieruchomość skoro kilka osób się wycofało.

To tak jak bank pożycza ci pieniądze  - też chce na tym zarobić żądając odsetek - i to cały świat akceptuje a ty nie bardzo :o

Lubelskie .Oddaje doplaty wlascicielowi ziemi a on placi podatek ,nic wiecej u nas nikt nie doplaca .

A to mi się podoba - zgodził się na warunki zapłaty za pole, i nie mówi że właściciel bierze pieniądze za nic :) 

Żeby nie było - ja też jestem z tych co biorą w dzierżawę a nie wydzierżawiają!!!! I jak ktoś by chciał wysokość dopłaty za dzierżawę , to wolę niech sobie sam weźmie tą dopłatę a ja będę obrabiał.

#72 Share Pablo1970

Pablo1970

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 20:36

Ludziska   aby  nie   było   żadnych   niedomówień    w  mojej     okolicy   są    cwaniacy   którzy      skupują    ziemię       jak    leci      i  dają   w  dzierżawę   w  tym

roku   mają    podwójną     przebitkę   bo   raż  biorą   dzierżawę  drugi  [w tym  roku suszowe  ]   plus   dopłaty   i     śmieją     się    z  takiego    frajera  jak  ja   :(

#73 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1372 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 20:47

To czemu Ty nie wykupujesz ? Przy takiej przebitce to i kredyt warto brać .

ZETOR TEAM

#74 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 27 grudzień 2015 - 21:45

Tutaj masz przykład człowieka, który zna wartość wypożyczenia swojej ziemi ;)  - może trochę przesadził z zapłatą za swoją nieruchomość skoro kilka osób się wycofało.

To tak jak bank pożycza ci pieniądze  - też chce na tym zarobić żądając odsetek - i to cały świat akceptuje a ty nie bardzo :o

Nie chodziło o cenę, bo ta była dogadana i akceptowana przez dzierżawcę. Poszło o warunki dzierżawy. Np. czynsz miał być płatny do końca sierpnia, niezależnie kiedy dzierżawca otrzyma dopłaty.

#75 Share massei8

massei8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 21:49

te dzierżawy po 5 t i 8 t od agencji to nic innego jak odrabianie pańszczyzny. wiem że ziemi jest coraz mniej ale od takich czynszów to jej nie przybędzie .

U nas tyle Walili bo tą ziemię mieli jusz od upadku pgr-u i nie chcieli jej puścić

#76 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 22:21

Nie chodziło o cenę, bo ta była dogadana i akceptowana przez dzierżawcę. Poszło o warunki dzierżawy. Np. czynsz miał być płatny do końca sierpnia, niezależnie kiedy dzierżawca otrzyma dopłaty.

O właśnie o to mi chodziło!!!!!! Właściciel chciał zapłaty za dzierżawę (np tysiąc) do końca sierpnia to już nie! Ale jak by powiedział że sam złoży wniosek,będzie odpowiadał za kontrole,ewentualne kary za potrącenia i patrzenie na konto, czy jest już "ta zapłata za wydzierżawienie mojego poa " to 80% forumowiczów by powiedziało - CWANIAK BIERZE ZA LEŻENIE :-( Niestety ten sposób myślenia jest nieudolny !!!!

#77 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 22:22

O widzisz a jednak tego że 2m to 200kg jest to już nie wiesz a taki mądry, u nas oddają pole bo nie ma kto robić taka jest prawda. Jeśli tak jak u was na działke 1ha jest chętnych 20 gospodarzy to właściciel jest panem i on może wszystko również i życzyć sobie dopłat rolnych jak i dodatkowej gotówki co go to obchodzi. Osobiście wolałbym żeby jednak ktoś robił bo szkoda ziemi, 

#78 Share rafalnowak100

rafalnowak100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 22:33

każdy ma coś racji w tej dyskusji, kto ma pole i chce go dać w dzierżawę chce jak najwięcej to jest logiczne , ale mnie inny fakt zastanawia ,  cena za dzierżawę jest nieadekwatna do realiów a mimo to są rolnicy co nawet taką cenę podbiją biorą , gdzie tu logika , gdzie pieniądze , praca dla pracy  czy tylko chęć mieć jak najwięcej, bo ekonomia to liczby a suma tych liczb w takiej sytuacji daje zero.

#79 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2015 - 22:42

O właśnie o to mi chodziło!!!!!! Właściciel chciał zapłaty za dzierżawę (np tysiąc) do końca sierpnia to już nie! Ale jak by powiedział że sam złoży wniosek,będzie odpowiadał za kontrole,ewentualne kary za potrącenia i patrzenie na konto, czy jest już "ta zapłata za wydzierżawienie mojego poa " to 80% forumowiczów by powiedziało - CWANIAK BIERZE ZA LEŻENIE :-( Niestety ten sposób myślenia jest nieudolny !!!!

jasne ze kazdy wolałby wziasc 2tys czynszu do ha i miec gdzies wszystko, tylko ze w wiekszosci miejsc w Polsce to nie realne ze ktos tyle zapłaci, bo nikt normalny nie bedzie dokładał do czyjegos pola

Edytowany przez odwajler, 27 grudzień 2015 - 22:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 22:47

Przyjmę w dzierżawę pole. @bom A to do mnie ??? Troszkę dziwne sugestie :-) Akurat wagę zboża w metrach czy kwintalach znam :-) U mnie jak dam komuś np 600zł za ha to jest zadowolony, dopłaty moje. Ja bym wolał dostać od niego np resztę dopłat (niech będzie 400zł) i niech sam składa sobie wniosek - bierze pieniądze za LEŻENIE!!!! Ale niestety chętnych brak:-(
U nas też nie ma kto robić, tylko ja z sąsiadem, obrabiany jeszcze nie zarośnięte kawałki!!

Edytowany przez Wojtek987, 27 grudzień 2015 - 22:51.