Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyjmę w dzierżawę pole.

84 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawe5

pawe5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 15:35

Przyjmę w dzierżawę pole. U nas na zamojszczyźnie jest klijent który skupuje łąki ,daje ok 4 tyś za 1ha gdzie dopłata wynosi prawie 2 tyś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyjmę w dzierżawę pole. Dzisiaj, 07:06
  •  

#22 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 16:21

Ale że 600zl za ha i dopłata dla mnie?

Nie , 600 + dopłaty dla wydzierżawiającego - tak zrozumiałem Twoją ofertę . B)

Edytowany przez zetorki12, 23 grudzień 2015 - 16:22.

ZETOR TEAM

#23 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 17:01

Przyjedź na Lubelszczyznę - cale wsie na takich warunkach Ci oddadzą :P .

jasne, ciekawe gdzie

#24 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 17:08

Napisałem gdzie .

ZETOR TEAM

#25 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 17:14

Koło Kocka ponoć też "biją" się o ziemię. Wątpię żeby tak było jak mówisz

#26 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 17:31

Faktycznie na południe od Kocka ziemia była zawsze w cenie , ale w innych kierunkach już nie . Mogę się założyć że gdyby pojawiły się ogłoszenia to na tych warunkach ludzie by oddawali . Wystarczy poobserwować co się dzieje np . W mojej miejscowości 3\4 nie prowadzi żadnej hodowli zwierzęcej - , albo w żniwa oddawali za darmo słomę , szczęśliwi że za kombajn będzie mniej . Połowa obrabia pole aby dostać dopłaty , więc gdyby ktoś zaoferował dopłaty plus jeszcze kasę  to myślę że by oddawali - no , ale może się mylę .

ZETOR TEAM

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 grudzień 2015 - 17:35

lepiej jakby ktos zaoferował 2 tys a dopłaty niech sobie bierze i wymogi niech spełnia, 2 tys i do notariusza :D  bo za 5 lat dopłat moze nie byc wcale, a umowa dzierzawy i czynsz bedzie obowiazywał :D   

#28 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 19:03

Przyjmę w dzierżawę pole. Właśnie o tym chciałem kiedyś napisać! I skończyło by się, głupie gadanie połowy forumowiczów, że cwaniaki pole oddają a dopłaty biorą! Niech podpiszą umowę, że na koniec roku np 1500zł i niech się najemca martwi o dopłaty, kontrolę, i całą resztę!!!!

#29 Share kamilrudy

kamilrudy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 19:08

Ja bynajmniej nigdy bym sie nie zdecydował na płacenie komuś. Dopłata jest dla tego co ziemie obrabia. U mnie wygląda to tak. Właściciel chce dopłaty to płaci podatek, oczywiście akcyza paliwowa moja. Spojrzeć na wieś to nawet nie ma od kogo przyczepy pożyczyć, każdy ma tylko kawałek woza. Nikt się nie rozwija bo sie nie opłaca, a jak mówie klientowi niech posieje qq dla tych byczków to sie patrzo jak na wariata. :)  

#30 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 23 grudzień 2015 - 19:12

Przyjmę w dzierżawę pole. Dokładnie. Nikt nie myśli żeby posadzic np. Czosnek lub bób.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 19:19

1000 zł z hektara, moje dopłaty. dzierżawcy podatki. Oddam na takich warunkach 65 ha + moje dzierżawy 40 ha. Dzierzawa conajmniej 10 lat .Warunek - przez 4 lata ja jeszcze muszę składać na dopłaty. Interesuje kogoś. Gleba od kl 3 do 4b

Żebyś mieszkał z 20-40 km ode mnie to nie było by żadnego problemu na tych warunkach.

#32 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 20:09

Też przyjmę - powiat toruński.

#33 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 20:11

Jak nie płacisz - @kamilrudy przecież oddajesz dopłaty :D  a to dla ciebie nie jest płacenie :P ????  Jeden oddaje dopłaty (niech będzie że 1100zł razem z paliwem) i mówisz że on ci zabiera darmozjad dopłaty, za nic nie robienie i to jest nie uczciwe???

Ale ja ci mówię że bierz sobie dopłatę, paliwo bo przecież ci się należy, ale za wydzierżawienie chcę 1100zł i to jest już ok?? ;)

#34 Share Janek1801

Janek1801

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 21:45

Wszędzie jest cena taka jakie zapotrzebowanie. U mnie sami rolnicy a ziemi brak. Dzierżawa min. 1000zł i jeszcze bez dopłat a ludzie i tak się zabijają. Cena za hektar przy 5 klasie to 60tys. zł.

U nas z hektara jak sypnie pszenicy 3,5t. to jest super. Zysku praktycznie żadnego, ale jak im płace 5tys. żeby zasiali QQ to nie. Do tego im pole bym zagnoił i gnojowicy wylał, ale nie. Do tego jaka próchnica by była. Polskie myślenie, woli stracić 2 x ale, żeby sąsiad czasem nie dostał to czego chce.

#35 Share kamilrudy

kamilrudy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 21:50

@Janek1801 - szczera prawda!

#36 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 22:01

Przyjmę w dzierżawę pole. czyli pies ogrodnika

#37 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 23 grudzień 2015 - 22:26

ja wczoraj zaorałem 2 hektary niekoszonej przez dwa lata łąki. właściciel chciał jeszcze "coś" oprócz dopłat ale mu wybiłem z głowy. IV-V. u mnie powoli standardem staje się "za dopłaty" i właściciel zgłasza. podobno po kontrolach PIORIN  wirtualni użytkownicy już są mniej skłonni do samodzielnego składania wniosków. podobno...także dobra informacja dla tych którym zależy na dłuższych dzierżawach

#38 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wszystko totalnie:)

Napisany 23 grudzień 2015 - 22:26

Dokładnie pies ogrodnika jeden z drugim sam nie ma pojecia  pracowac i uczciwie ziemie zadbac i jeszcze gadaja jak widza ze  ktos z krow ustyka czy bykow zebu cos nowego kupic... ja mam prawie 40ha bydlo i  wiekszosc bez doplat plus ja  zwracam podatek ziemia 3-4klasa , na lakach nie biore doplaty i nie place podatku ogolnie nawet jak oferuje komus warunek ze doplace i oddaje doplate to nie ma chetnych ale maja po 3t pszenicy chlopy pod 60 gospodarza po staremu unifoska i potafoska magnezowa troche saletrzaku czy saletry, stara szkola az strach jak sie patrzy , mitla i jeszcze sianie zboz  rozsiewaczem do nawozu matko jedyna  mózg sie lasuje :)  jak tu w tej polsce stworzyc dobrze dzialajace gospodarstwo rolne z produkcja zwierzat... nie wiem ale raczej na takie czynsze jak koledzy wyzej pisali bym sie nie rzucil :) no moze gdybym mial obore na 150  byczkow czy krow i w gre wchodzilaby kukurydza na silos to ok na konkretnej ziemi i kawalku.... u mnie nawet 5tki nie chca dawac w dzierzawe a jak slysza umowa na 10lat to oczy jak baranie j... wywalaja :) naprawde straszne jest ze ktos komus pracy i checi wstrzymuje swoim dzialaniem zwlaszcza ze mialby czysta kase sadze ze nie raz wieksza niz w dwa lata mu zostnie z tej jego ziemi... 

#39 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 23 grudzień 2015 - 22:39

To samo jest u mnie :( Chcę się rozwijać, ale jak pójdę do pierwszego lepszego który nie uprawia tylko kosi i dopłaty kasuje to patrzy na mnie jak na debila :/ Jeszcze kilka lat i role się odwrócą... Człowiek chce pracować i drugiemu też dać zarobić ze względu na to, że to jego ziemia, ale nie... Czemu sąsiad ma sie na moim polu dorobić ... :/ 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 grudzień 2015 - 22:54

dokładnie jeszcze chwila i dopłaty szlag trafi i takie "bambry" same w prosbe przyjda zebys ziemie wział w dzierzawe i dał z 500 zł za ha na rok