Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce MTZ 82

92 odpowiedzi na ten temat

#61 Share beniu33

beniu33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 19:51

Hamulce MTZ 82

W moim Pronarze podszlifowałem gniazda od kulek rozpieraka, aby były bardziej podłużne i od czasu do czasu od dołu między tarcze rozpieraka podaję środek WD w spraju. Nie należy zraszać tarczy hamulcowych i wszystko jest ok. , bo ciągłe rozbieranie i wymiany tarcz nie dawały żadnego efektu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce MTZ 82 Dzisiaj, 18:23
  •  

#62 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 16 styczeń 2016 - 21:10

Hamulce MTZ 82

Tak pasują dźwignie, a  ręczny i blokada są na tarcze 180mm, nie zależnie czy  hamulec zasadniczy jest 180mm czy 205mm.  W wersji 3 tarczowej jest tak samo. Na 3 tarcze też idzie przerobić tylko trzeba extra dokupić wałki od blokady i ręcznego.

#63 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 21:29

Hamulce MTZ 82

Wielki dzięki hemi za odpowiedź. Zastanawia mnie tylko ta podstawa szklanki bo ma taki sam numer jak ta do średnicy 180

#64 Share Lukasz3991

Lukasz3991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Sport i ręce w smarach.

Napisany 17 styczeń 2016 - 08:10

Hamulce MTZ 82

Panowie co do blokowania hamulca to sprawy nie rozwiążą takie sprężyny do rozpieraka (http://allegro.pl/ag...5903746424.html) ? U mnie lekkie naciśnięcie pedałów powodowało samoistne wciąganie ich w podłogę. Hamulce rozebrałem, wszystko wyczyściłem, tarcz nie zmieniłem bo jeszcze 11+mm. Jedne są jakieś czerwone drugie szare. Sprężyny założyłem, rozpierak ciężej chodzi, dodam, że gniazda kul są okay. Poskładałem, wyregulowałem i robiłem próby na ziemi oraz lodzie.Hamują taką siłą jaką chce, a nie jak wcześniej czyli lekko przyhamowałem, a one jak złapały to prawie szybę lizałem. Do tego ręczny już nie blokuje po spuszczeniu, a te 5 zwojowe to takie flaki i moim zdaniem dobrze nie odciągają. Faktem jest, że pedał chodzi może i ciężej, ale hamuje się płynniej. Zobaczę jeszcze co to będzie wraz z upływem czasu aczkolwiek uważam, że te sprężyny to dobre rozwiązanie.

#65 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 17 styczeń 2016 - 08:38

Hamulce MTZ 82

Myślę, że to ma sens. Warto spróbować jeśli jest problem. 

KPK KUMURUN TEAM

#66 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 10:26

Hamulce MTZ 82

Pytanie ile te sprężyny wytrzymają.

#67 Share Lukasz3991

Lukasz3991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Sport i ręce w smarach.

Napisany 17 styczeń 2016 - 10:54

Hamulce MTZ 82

Tego Ci nie powiem. Z tego co wiem nie tylko ja z forum mam takie założone. Zresztą szkoda się w temacie rozwodzić czy i ile wytrzymają. Pewnie będzie zależało od producenta i jakości użytego materiału. Poza tym zainwestowanie około 20zł w sprężyny i trochę roboty to nie jest mega poświęcenia za być może odpowiednie hamulce. Siedząc na forum i myśląc nikt sobie tego nie naprawi. U mnie pomogło, na jak długo to zobaczę, ale jeśli na lodzie miałem możliwość regulowania siły hamowania to nie jest źle. Przy starych sprężynach to pasy w fotelu przydałyby się. Na asfalcie była tragedia, była możliwość nie hamowania albo hamowania na 100%. Tyle ode mnie powodzenia. 

#68 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 15:40

Hamulce MTZ 82

Mają inny numer 85-2407059 i są inne.

#69 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 17:17

Hamulce MTZ 82

Tak kolego hemi przeglądnąłem dokładnie katalogi i ta na 205 ma troszkę inny kształt wielkie dzięki za zainteresowanie.

#70 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 05 październik 2016 - 18:58

Hamulce MTZ 82

Czy ktoś coś o tym wie, słyszał, zakładał?

http://allegro.pl/ag...6475332434.html

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 09 październik 2016 - 19:03

Hamulce MTZ 82

Też jestem ciekaw jakby ceramiczne hamowały.

#72 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 październik 2016 - 17:01

Hamulce MTZ 82 seweryn20

Ten sklep jest odemnie 15 km, wszystkie części kupuje u nich, chłopaki ogarnięte bardzo, warto z nimi pogadać, problem jest tego rodzaju że mam nowe tarcze one są gładkie takie i hamulce idealnie wyregulowane jak jest wilgoć w powietrzu, albo pada dotknę hamulca delikatnie zaraz mi koło zablokuje aż pociągnie pedał jakby sam się podciągał podczas obortu, a jak jest sucho normalnie to hamulce mam słabe weź tu ogarnij, w przypadku ceramicznych tarcz tego nie będzie ? 

http://allegro.pl/ag...ars_rule_id=201

takie mam 

#73 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 12 październik 2016 - 17:08

Hamulce MTZ 82

Ja kupiłem takie czerwone ale nitowane to w ogóle hamulca nie było. Leżą w garażu zawadzają. Zastanawiałem się czy nie podejść do gości co sprzęgłowe okuwają co powiedzą czy mają jakąś nadającą się okładzinę.

Ja mam w swoim zaś szare nitowane o ile dwa może trzy lata był spokój zaczynają słabo hamować. Jedno koło jak jest wilgoć zawsze blokuje przechodzi po przejechaniu 100-200 metrów na hamulcu. Nie wiem co założyć do tego ustrojstwa.

W zimie potrzebuje dobrego hampla bo na podnośniku wożę taki ciężar że o zablokowaniu koła nie ma mowy a do tego hamulce mam coraz słabsze.

KPK Kumurun Team

#74 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 12 październik 2016 - 19:50

Hamulce MTZ 82

ja też ruskim jeżdżę w sumie tygodniowo 160 km wywar wożę do tuczników to beczka 6 tys go ciśnie to koła nie zablokuje w beczce hamulce brzytwę mam. ale trzeba by się zastanowić co jest przyczyną, tego wydaje się ze materiał na tarczach  stanie się szorstki jak jest wilgoć, i po kilku zahamowaniach hamulce są słabe, znajomy mi mówił że on jak jest wilgoć tak łapie że sam się podciąga pod wpływem obrotu tarczy, najdziwniejsze jest to że ręczny mi dobrze hamuje, ciekawe Pronary jakie mają hamulce, fabrycznie wychodzą  z tak słabym,i hamulcami 

poczytałem trochę o tym, jakie tarcze pomijając te ceramiczne najlepiej się sprawdzają ?

#75 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów

Napisany 12 październik 2016 - 20:31

Hamulce MTZ 82

Ja przerobiłem chyba wszystkie dostępne tarcze i prędzej czy później zaczyna blokować. Właśnie najbardziej jak jest wilgoć. Teraz poległy z KOMFORTu ale  dobrze hamują i długo nie blokowały. W suprach też jest taki patent to i półoś urwie.

#76 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 13 październik 2016 - 09:39

Hamulce MTZ 82

Nie wiem coś muszę wykombinować. Czytałem kto jakie poleca i nie ma z czego wybrać poza komfortami które w sumie też tylko kolega hemi zachwalił. 

KPK Kumurun Team

#77 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 13 październik 2016 - 21:26

Hamulce MTZ 82

jedynie co to może te ceramiczne nie będą reagowały na wilgoć, a zakładał ktoś do ruska albo do innego ursusa jakiegoś tarcz jezdną ceramiczne? lepsza od zwykłej?

#78 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 19 październik 2016 - 19:14

Hamulce MTZ 82

Chodzi ci kolego do sprzęgła ceramikę? Koło zamachowe i docisk bardzo szybko się zużywa.

#79 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 19 październik 2016 - 21:47

Hamulce MTZ 82

Nie o sprzęgło ale tarcze hamulcowe ceramiczne patrz post #70

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 22:55

Hamulce MTZ 82

Oglądałem ta tarczę i nie podobała mi się. Sprawia wrażenie plastikowej. Będziesz kupował patrz na grubość ma mieć 12 mm. Bo są w sprzedaży nowe które maja 9mm. Nawet na nie nie patrz.

Oj panie czasem trzeba na nie popatrzeć składałem hamulec z nowych części do 952 rozpierak i tarcze i ciągnik blokowało na rozkręconym hamulcu., okazało się że  że cały zestaw jest o 1mm grubszy niż głębokość bębna i trzeba cieniasa było wstawić. Hamuje jak lalka w C-385 miałem identyczną sytuacje 

Mój Wladimirec podbija świat

Dodaj odpowiedź