Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy znajdzie się ktoś kto może powiedzieć coś o prasie newholland d2000??

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 16:59

Witam

Mam zamiar rozejrzeć się za prasą new holland d2000 czy ktoś może prasuję taką prasą i może coś powiedzieć na jej temat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy znajdzie się ktoś kto może powiedzieć coś o prasie newholland d2000?? Dzisiaj, 17:31
  •  

#2 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 19:07

Dlaczego właśnie ten model HN ? a nie lepiej d1010 albo 1210 ?

#3 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 26 grudzień 2015 - 12:21

A właśnie te modele będą lepszym rozwiązaniem. Właśnie słyszałem o d2000 new hollanda że prasy dają radę co sądzicie. 

#4 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 10:13

Nie rozumiem " będą lepszym rozwiązaniem "  ? To stara konstrukcja z 1987r  praktycznie nie osiągalna w Polsce ,chyba że masz gdzieś tani egzemplarz na oku .Wiadomo że części będą drogie i ciężko osiągalne ,chyba że będą pasować od hesstona 

#5 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 23:12

Naprawdę nie znam się na dużej kostce. Mam doświadczenie tylko z rolującymi. Ale mam wolny ciągnik 150koni i zamówienie na słomę więc pomyślałem o takiej prasie nie wiem będę wdzięczny za pomoc wyborze prasy która będzie dobrym rozwiązaniem.

o tych ogłoszeniach myślę żeby obejrzeć

http://olx.pl/oferta...html#26d51b2ebd

albo tańsza i z vat odzyskam wyjdzie w dobrej cenie

http://olx.pl/oferta...html#536406b207

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy znajdzie się ktoś kto może powiedzieć coś o prasie newholland d2000?? Dzisiaj, 17:31
  •  

#6 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 17:47

Nadal nie wiem czemu się upierasz na ten model ? D2000 ma przestarzały system wiązania , jej następcy mają system hesston czyli wiązanie na dwa supły i system ten obecnie jest w krone multibale ,fendt ,MF NH , case .. Następna sprawa to wymiar tej kostki 110x90 ni jak nie da sie wykorzystać max ładowność ciężarówki gdyż lepszy będzie 80x90 a najlepszy 120x70. Ta tańsza z uszkodzonym aparatem to stoi jakieś 50km ode mnie jednak  koszt naprawy jeśli uszkodził się i nóż może sięgnąć 3tyś zł albo i więcej . Generalnie powinieneś rozglądać sie za hesston , NH albo claas .

#7 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 18:30

powoli zaczyna mi się wszystko rozjaśniać. tylko jaka jest różnica między takim wiązaniami? zalety i wady.

A co do przestrzeni 110+110 faktycznie 20 cm nie wykorzystane. Ewentualnie robić długość 250cm i układać równolegle do kabiny. Właśnie mi pogłowie chodzi na druga wygląda na zadbaną i powinna pochodzić trochę

#8 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 07:06

czy znajdzie się ktoś kto może powiedzieć coś o prasie newholland d2000?? A no taka że w tradycyjnych supłaczach sznurek jest za jeden brzeg trzymana przez zaciskacz aparatu wiążącego i im większy ścisk balota tym bardziej sznurek chce się wyrwać z zaciskacza. Natomiast typ hesston to podawanie sznurka dolnego i górnego z osobnych kłębków i wiązanie go przez supłacz za jednym razem koniec jednej i początek następnej kostki za jednym ruchem igieł . Dzięki takiemu rozwiązaniu zaciskacz aparaty trzyma sznurek tylko podczas wiązania supła . Co do układania od tyłu to w jaki sposób rozładujesz naczepę od tyłu . zobacz

Edytowany przez koses, 29 grudzień 2015 - 07:14.

#9 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 21:59

Chwilę byłem nie obecny.

co do wymiarów to nie problem dlatego że słomę transportuję swoimi składami solówki i przyczepy(większa powierzchnia załadunku) i mam możliwość załadowania ładowarką od tyłu 250cm na szerokość dlatego takie też nietypowe prasy myślę ze w miarę cena do jakości i zużycia sprzętu. Kwestia  tylko tego systemu wiązania i na co w szczególności w zwracać uwagę przy oględzinach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 07:17

Najlepsze oględziny to dzień pracy w polu .