rogerr33

czy znajdzie się ktoś kto może powiedzieć coś o prasie newholland d2000??

Polecane posty

rogerr33    0

Witam

Mam zamiar rozejrzeć się za prasą new holland d2000 czy ktoś może prasuję taką prasą i może coś powiedzieć na jej temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

A właśnie te modele będą lepszym rozwiązaniem. Właśnie słyszałem o d2000 new hollanda że prasy dają radę co sądzicie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Nie rozumiem " będą lepszym rozwiązaniem "  ? To stara konstrukcja z 1987r  praktycznie nie osiągalna w Polsce ,chyba że masz gdzieś tani egzemplarz na oku .Wiadomo że części będą drogie i ciężko osiągalne ,chyba że będą pasować od hesstona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Naprawdę nie znam się na dużej kostce. Mam doświadczenie tylko z rolującymi. Ale mam wolny ciągnik 150koni i zamówienie na słomę więc pomyślałem o takiej prasie nie wiem będę wdzięczny za pomoc wyborze prasy która będzie dobrym rozwiązaniem.

o tych ogłoszeniach myślę żeby obejrzeć

http://olx.pl/oferta/prasa-new-holland-d-2000-CID757-ID6UBg5.html#26d51b2ebd

albo tańsza i z vat odzyskam wyjdzie w dobrej cenie

http://olx.pl/oferta/prasa-duza-kostka-new-holland-zamiana-nie-claas-krone-CID757-IDap2qW.html#536406b207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Nadal nie wiem czemu się upierasz na ten model ? D2000 ma przestarzały system wiązania , jej następcy mają system hesston czyli wiązanie na dwa supły i system ten obecnie jest w krone multibale ,fendt ,MF NH , case .. Następna sprawa to wymiar tej kostki 110x90 ni jak nie da sie wykorzystać max ładowność ciężarówki gdyż lepszy będzie 80x90 a najlepszy 120x70. Ta tańsza z uszkodzonym aparatem to stoi jakieś 50km ode mnie jednak  koszt naprawy jeśli uszkodził się i nóż może sięgnąć 3tyś zł albo i więcej . Generalnie powinieneś rozglądać sie za hesston , NH albo claas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

powoli zaczyna mi się wszystko rozjaśniać. tylko jaka jest różnica między takim wiązaniami? zalety i wady.

A co do przestrzeni 110+110 faktycznie 20 cm nie wykorzystane. Ewentualnie robić długość 250cm i układać równolegle do kabiny. Właśnie mi pogłowie chodzi na druga wygląda na zadbaną i powinna pochodzić trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

A no taka że w tradycyjnych supłaczach sznurek jest za jeden brzeg trzymana przez zaciskacz aparatu wiążącego i im większy ścisk balota tym bardziej sznurek chce się wyrwać z zaciskacza. Natomiast typ hesston to podawanie sznurka dolnego i górnego z osobnych kłębków i wiązanie go przez supłacz za jednym razem koniec jednej i początek następnej kostki za jednym ruchem igieł . Dzięki takiemu rozwiązaniu zaciskacz aparaty trzyma sznurek tylko podczas wiązania supła . Co do układania od tyłu to w jaki sposób rozładujesz naczepę od tyłu . zobacz

Edytowano przez koses

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Chwilę byłem nie obecny.

co do wymiarów to nie problem dlatego że słomę transportuję swoimi składami solówki i przyczepy(większa powierzchnia załadunku) i mam możliwość załadowania ładowarką od tyłu 250cm na szerokość dlatego takie też nietypowe prasy myślę ze w miarę cena do jakości i zużycia sprzętu. Kwestia  tylko tego systemu wiązania i na co w szczególności w zwracać uwagę przy oględzinach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grvsia
      Witam, mam pytanie ponieważ kupiłem prasę fortschritt 550, jestem nowy w tym temacie i chciałbym robić usługowo lecz nie mam pojęcia jak sobie liczyć za tą usługę, za sztukę, od hektara czy jeszcze od czegoś innego?
    • Przez Tomasz12441
      Witam. Posiada ktos z Was moze prase Mengele 530?  Poszukuję instrukcji obsługi, albo kogoś, kto wie mniej wiecej co i jak powinno działac. Dołączam zdjęcie sterownika

    • Przez edward93
      Witajcie, planujemy zakup prasy jednak problem w tym że nie możemy się zdecydować jaki model i jaka firma dokładnie. Wybór mamy John deere lub kuhn rotor na pewno. Wiemy że to musi być jedna z tych firm jednak model nie jest wybrany. Chciałbym uzyskać jakies opinie na temat jakichkolwiek modeli tych pras czy polecacie czy nie i dla czego i na jakim pracowaliście. 
    • Przez duda30
      Witam . Proszę o radę. Pierwszy raz robiłem słomę w dużą kostkę i mi zmokła dosys mocno na polu i czy te kostki obeschną czy co mam z tym problemem zrobić?
    • Przez wojt3p
      Witam jestem użytkownikiem prasy od roku czyli jestem po pierwszym sezonie. Mam do wymiany tuleje na głównym korbowodzie. Moje pytanie do użytkowników  tych i podobnych pras. gdzie można dostać części ? Pytałem w jednym miejscu i wycenili mi ją na 3 tyś zł. i wydaje mi się że to lekka przesada. Mam jeszcze kilka pytań dotyczących np wymiany sznurka itd...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj