das21

Agregat scierniskowy

Polecane posty

das21    47

Cześć, stoimy przed zakupem agregatu do zetora 8111 i tu się zaczynają schody, a mianowicie nie wiemy co wybrać czy agregat na gesich stopkach, czy zwykły, bo nie wiemy jaka będzie różnica w jakości w uprawie. co wybrać ? Przykłady:
http://olx.pl/oferta/nowy-agregat-scierniskowy-podorywkowy-gruber-kultywator-gwarancja-36-CID757-IDcV5DX.html
http://olx.pl/oferta/gruber-agregat-scierniskowy-landsberg-2-2m-talerzowka-wal-talerzowy-CID757-IDd8Nc1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Bież używkę z zachodu jak nie pękła do tej pory to i dalej nie pęknie  :D mam sporo zdjęć w galerii z uprawy Gruberem postaw na jakość a nie na prywaciarza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Bez  wału  to  gó..o nie  efekt  :P .

System  w  tym  rzemiośle ok  , co  do wykonania  - to nie  am  pojęcia , poszukaj raczej   bardziej  znanej  firmy 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

znaczy się, chodzi mi głównie o różnice w uprawie między gęsią stopką a tymi pojedynczymi zębami, fakt że ich jest więcej niż tamtych stopem
stopek* ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Podcinacze  sprawiaja że  jeden  ząb  szerzej  zajmuje  i  trzeba  ich mniej , robią  też  sporą  bruzdę  , ale  talerz ją  wyrównują  , wał ugniata  i  efekt  ok .

W  tym  zachodnim  jest więcej  zebów  bo  bez  podcinaczy  ,  talerze  też  to  zrównaja  , ale nic  nie  ugniecie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal984    611

jest znaczna różnica pole wygląda naprawdę lepiej po robiocie na gęsich stopkach a normalnych. Zobacz do mnie do galeri dziś kupiłem grubera mandam 2,6m do zetora 12145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

To nie jest prawdą że lepiej wygląda. Tu dużo zależy jaka jest gleba. Na susze zdecydowanie lepszy jest bez podcinaczy - łatwiej utrzymuje żądaną głębokość, nie zapycha się, potrzebuje mniej mocy. Za to jak jest mokro to lepszy z podcinaczem ponieważ ten bez potrafi się zapychać słomą ( tylko jak jest jej dużo wylęgniętej i mokrej choć i tu z podcinaczami potrafi zapychać ale mniej).

Sprawdzane na rędzinach i najlepiej uprawiał zwykły gruber ( bez podcinaczy ).

Jeśli zdecydujesz się a tego bez podcinaczy to nie bierz tego rzędu talerzy ( jak na tym ogłoszeniu ) ponieważ są niepotrzebne a dodatkowo przy ustawieniu pod kątem ściągają ciągnik.

Wał rurowy do ugniatania jest ok choć ja nie mam i nie widzę potrzeby dorabiania choć fakt faktem że mam raczej ciężkie gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal984    611

@akmaly 

już nie raz miałem robić okazję gruberem zwykłym i z gęsimi stopami w suszę i jak było mokro. Gruber który jest na normalnych łapach zawsze będzie się zapychał częściej niż gruber na gesich stopach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jak są normalne warunki na polu nigdy mi się nie zapchał. Problem jest tylko jak jest za dużo wilgoci i dużo słomy a raczej zboża wylęgniętego. Przy wuplutym przez kombajn jest dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

oczywiście że sercówka z podcinaczem do tego zabezpieczenie NS


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek537    0

Witam planuje kupno talerzówki 18 albo 20 (2x9/ 2x10) pewnie Famarol-Słupsk. Lecz podobno talerzówka wychodzi z mody i lepszy jest agregat ścierniskowy czy to prawda ? Jeśli tak to jakiej firmy i wielkości będzie najlepszy do 50-60 koni mechanicznych i jaka cena ? Znowu ciężka decyzja czekam na odpowiedzi od was i Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj