Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dystrybutorzy . Z kim i dlaczego współpracujecie?

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 19:43

Witajcie

Kto jest wiarygodnym partnerem i doradcą a kogo lepiej nie wpuszczać na podwórko?

Licze na wasze opinie dotyczące wiedzy, kompetencji, wiarygodności, cen i wszelkiej jakości obsługi dotyczące dystrybutorów śor i nawozów.

Zapraszam do dyskusji!

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dystrybutorzy . Z kim i dlaczego współpracujecie? Dzisiaj, 23:00
  •  

#2 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 16:57

Nikt się nie może przełamać więc zaczne od siebie.

W ostatnich latach zacząłem wiecej współpracować z Procamem ale tylko w zakresie śor. Mają sporo oryginalnych specyfików których sie u innych nie dostanie. Mozna też znaleźć u nich sporo produktów markowych ale pod ich nazwami które są często sporo tańsze od oryginałów powszechnie dostępnych. Jesli chodzi o typowe i masowe produkty to maja przyzwoite ceny ale myśle że inne firmy byłyby nie gorsze. Doradca z którym pracuje jest dobrze ogarniety nieżle kojarzy substancje i układa sensowne rozwiązania.Z tego co słyszałem to cała firma kładzie duży nacisk na doradztwo i więc może inni handlowcy też są na dobrym poziomie. W terminach płatności sa elastyczni przy dobrych cenach. Z minusów - stosunkowo niedokładna obsługa. Po zamowieniu czasem mam towar za 2 dni a czasem za tydzień. Czasem przyslą połowe a o druga połowe trzeba się upomnieć. Najgorsze jest to że jak zamawiasz 6l czegoś to albo przywiozą 2x5l albo 1x10l bo kleją głupa że innych opakowań nie ma. 

Nawozy kupuje u Kuczyńskiej - nieźle cenowo, sprawna obsługa. Polecam.

Agricola - od czasu do czasu cos kupie. Firma pożądna ale ani asortyment ani ceny niezbyt konkurencyjne. 

Od Świcia nic nie biorę bo prawie nic nie mają i doradztwo kiepskie. 

Mocno aktywny jest Wialan. Doradca wydaje się być z dużą wiedzą i ambitny. Porównam na wiosne jego ofertę i może coś wezmę.

Zawodzi mnie Chemirol - oprócz wyuczonych programów mają niewiele do zaoferowania. Niektóre rzeczy w bardzo dobrych cenach ale całokształt mnie nie przekonuje.

#3 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 23:07

Ja również współpracuje z Procam, 

Silnie współpracują z BASF i innymi czołowymi producentami ś.o.r.  wdrażają bardzo ciekawe rozwiązania. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jak potrzeba doradca zawsze przyjedzie na oględziny.

Z tymi opakowaniami to racja, ale to ze względu, że zaopatrują najczęściej obszarowców. A taka też prawda ,że mniejsze opakowania konkretnych produktów naprawdę na Polskim rynku bywa jak na lekarstwo. Więc prawda stoi po środku.  Widać ,że mocno stawiają na wyłączności ś.o.r. nasion i odżywek ale to przynajmniej dobry towar. 

Pochwalę to firmę na pewno za dział techniczny ( potrafią rozwiązać naprawdę niecodzienny problem z obszaru fitopatologi lub entomologi). Z nawozami bywa rożnie. Ale trafiają się b. dobre oferty z których grzech nie skorzystać. 

Działa u mnie w regionie Chemirol ale firma podchodzi nie poważnie do kontrahenta, a i sprzedają pod swoją marką bubel za który później nie chcą brać odpowiedzialności. Ofertę na nawozy często mają ok. i mają kilka ciekawych wyłaczności z ś.o.r. 

Agrolok- firma puki co oderwana od rzeczywistości w moim regionie. Ani ceny ani doradztwa. Duży minus nie mają żadnych punktów dystrybucji w regionie wożą towar niewiadomo skąd to czasami trwa zbyt długo. 

Może post zabrzmi jak reklama lub antyreklama ale przedstawiam stan faktyczny. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 18:57

Podobno Dalgety ma sporo wyłączności i ciekawe programy ale ich aktywność w moim terenie jest zbliżona do zera. 

Agrolook skupuje trochę zboża w rejonie ale co do śor to aktywność jak Dalgety

#5 Share Marrek87

Marrek87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 17:27

Ja osobiście Korzystam  usług:

Firmy Osadkowski, Firmy Chemirol, Wialan, 

Co do Procamu to jeszcze nie korzystałem z ich usług ale czytając opinie kolegów może się skuszę. 

Dziś był u mnie przedstawiciel Baywy ale też z nimi nie handlowałem i nie wiem czy będę. Chociaż mój kolega ze Świętokrzyskiego w tamtym roku nawozy brał odnich i ceny przyzwoite dali i terminy fajne.  

Co do nawozów to różnie biorę przeważnie od dilerów grupy azoty bo mam pod nosem w promieniu 100 km 5 czy 6 

#6 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 06 luty 2016 - 14:26

Oj bedzie sie u mnie działo. Kilka wsi obok Procam otwiera spory oddzał. Na oko z 500 m2 na śor i duza wiata na nawozy itp. Dotychczasowi dostawcy moi oraz sąsiadów juz w starchu. Dzwonią, zabiegaja o klienta, zapewniają że na pewnoo sie dogadamy i wszystko podlega negocjacjom. W sumie jakaś sensowna hurtownia lub oddział gdzie jest dobry wybór jest ok 60km odemnie a jak ci bedą na miejscu to moga namieszać. Tak czy inaczej skorzystam jako rolnik na wiekszej konkurencji

#7 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 18 luty 2016 - 11:07

Dystrybutorzy . Z kim i dlaczego współpracujecie? Zna ktoś firme PAKOS z Wlkp.? Znalazlem u nich dosyc korzystną oferte na Ś.O.R.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 21 luty 2016 - 12:33

Sąsiad coś od nich kupował przez internet. Ceny ponoć przyzwoite ale razem z przesyłką szaleństwa nie było. Do tego przez internet tylko przedpłata lub za zaliczeniem. Na termin może daja lokalnym rolnikom 

Ma ktoś doświadczenia z Ampolmerol? Przyplątał sie ostatnio przedstawiciel i jest mocno zdeterminowany by sprzedać.

Edytowany przez Ulman, 21 luty 2016 - 12:36.

#9 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 21 luty 2016 - 13:10

Dystrybutorzy . Z kim i dlaczego współpracujecie? Ampol dwa lata wstecz próbował swoich sił w śląskiem, zorganizował kilka spotkań, na jednym z nich nawet byłem.. Chcieli raczej rozeznać teren, ale jak do tej pory to cicho o nich. Zbyt duza konkurencja w regionie. A odnosnie Pakosa, to zwrociła moją uwagę tylko jedna oferta, mianowicie mozliwosc zakupu Boogie bez pakietu z Fandango.

#10 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 21 luty 2016 - 14:43

Pewnie rozbieraja pakiety i sprzedaja Fandango na cebule bo tam rejon warzywniczy. 

#11 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 21 luty 2016 - 17:08

Dystrybutorzy . Z kim i dlaczego współpracujecie? Niektóre hurtownie i sklepy dostosowują się w miare możliwości do potrzeb klientów. U nas najchętniej widziani klienci z areałem 100+.

#12 Share pawelo430

pawelo430

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:muzyka , rolnictwo

Napisany 03 marzec 2016 - 16:04

Osadkowski.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 21:46

Tylko ze względu na lokalizację czy z innych przyczyn?