Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wygrodzenia dla krów - zwykłe czy chromowane?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 22:28

Witam,

Przymierzam się do kupna wygrodzeń (stanowisk) dla krów. Jednak stoję przed dylematem czy zaoszczędzić i wziąć zwykłe czarne (niechromowane) czy też chromowane. Wiadomo, że miejsce styczności rur z podłożem jest newralgiczne (styczność z obornikiem i kiszonką).

Interesuje mnie opinia osób korzystających z wygrodzeń, które nie są chromowane. Jak wygląda kwestia korozji?

Po jakim czasie zaczęło się coś dziać z rurami?

A może te chromowane, to też taka rewelacja nie jest i niewiele dłużej wytrzymają od tzw. czarnych?

Pzdr,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wygrodzenia dla krów - zwykłe czy chromowane? Dzisiaj, 09:05
  •  

#2 Share szeik812

szeik812

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 23:24

Wygrodzenia dla krów - zwykłe czy chromowane? Kolego nieźle się bawisz jak robisz bydłu chromowane wygrodzenie

#3 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2256 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 00:07

Wygrodzenia dla krów - zwykłe czy chromowane? pewno o ocynk mu chodzi. Mi zwykłe rury 70mm po 25 latach zaczynają przy posadzce ulatywać. odkuje, robię wstawkę i po problemie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share RobertJzefRadziwiowicz

RobertJzefRadziwiowicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 09:09

Wygrodzenia dla krów - zwykłe czy chromowane? W oborze u mnie wygrodzenia zwykle maja z 40 lat i nic nie dzieje sie. raz jedno troche odpadlo od posadzki ale to tylko dla tego bo ze podczas remontu lina zaczepilem. jakies 5 lat temu moze z 7 zakupilem uzywane wygrodzenia i tez zwykle i powiem ze to byl dobry wybor. raz w roku maluje wszystkie wygrodzenia farba podczas gdy opasy sa na polu i jak narazie jest wszystko ok. nie mam co narzekac. w glownej mierze patrz na grubosc scianki rury bo ocyni szybko zejcie tobie z rur.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Dami147

Dami147

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 11:36

Wygrodzenia dla krów - zwykłe czy chromowane? Tylko ile kosztuje farba, to już chyba dać te kilka złoty więcej i kupić ocynkowane ja ostatnio kupowałem wychodzenia "h" to za ocynkowane płaciłem po 90 zł na kierownicę a koszt nie ocynkowanych to różnica 15-20 zł na sztuce to raczej nie wiele. :)

#6 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 20:59

Oczywiście, że o ocynk chodzi, a nie chromowane (jakoś tak w głowie zostało, bo ostatnio kupowałem kawałek rurki chromowanej) - dzięki za czujność.

Czyli podsumowując nie ma sensu przepłacać, chyba że znajdę ofertę, gdzie różnica będzie niewielka.

Macie może kogoś sprawdzonego kto robi/sprzedaje wygrodzenia z okolic Piły, Nakła, Wągrowca, Sępólna Kraj?

Konkretnie interesują mnie wygrodzenia o kształcie litery h z boczkami i ugiętą pionową rurą. Coś jak te: http://img31.staticc...dzenia-lapy.jpg

#7 Share mateo88k

mateo88k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 23:48

Wygrodzenia dla krów - zwykłe czy chromowane? Polecam www.kod-met.pl. Mają dobre ceny i można zamówić z wysyłką kurierem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Dami147

Dami147

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 11:06

Oczywiście, że o ocynk chodzi, a nie chromowane (jakoś tak w głowie zostało, bo ostatnio kupowałem kawałek rurki chromowanej) - dzięki za czujność.

Czyli podsumowując nie ma sensu przepłacać, chyba że znajdę ofertę, gdzie różnica będzie niewielka.

Macie może kogoś sprawdzonego kto robi/sprzedaje wygrodzenia z okolic Piły, Nakła, Wągrowca, Sępólna Kraj?

Konkretnie interesują mnie wygrodzenia o kształcie litery h z boczkami i ugiętą pionową rurą. Coś jak te: http://img31.staticc...dzenia-lapy.jpg

Mi stanowiska dostarczyła firma Rol-Mar Mojnowo koło żuromina