Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus3512/Mf255

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grabers

grabers

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 21:04

Ursus3512/Mf255 W moim Ursusie 3512 miałem wyciek uleju z silnika od strony koła zamachowgo.Wymieniłem zarówno simering jak i uszczelkę pod deklem właśnie z tej strony wału.Przebieg czynności wydawał mi sie prawidłowy uszczelkę osadziłem na silikonie do silników a simering prawidłowo osiadł.Po złożeniu wszystkiego i odpaleniu silnika wyciek nadal jest w takim samym stopniu jak był.Czy istnieją jakieś miejsca które musiałbym jeszcze sprawdzić.Poradźcie co mam robić?!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus3512/Mf255 Dzisiaj, 19:07
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 marzec 2008 - 21:14

Ursus3512/Mf255 Sprawdź czy koło pasowe nie jest wytarte i siedzi ciasno na wale, i czy sam wał nie ma luzu na panewkach. Jak koło pasowe ma luz to simmering nie uszczelni.

Edit
Sorki pomyliłem się. Jak od strony koła zamachowego to jedynie luz na panewkach (także wzdłużnych) przychodzi mi do głowy. Możesz też sprobować wbić simmering płycej niż był, żeby chodził w nowym nie wytartym miejscu. Dużo zależy też od simmeringu, są one różnej jakości.

#3 Share grabers

grabers

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 21:22

Ursus3512/Mf255

Sprawdź czy koło pasowe nie jest wytarte i siedzi ciasno na wale, i czy sam wał nie ma luzu na panewkach. Jak koło pasowe ma luz to simmering nie uszczelni.

Jakie koło pasowe?Chodzi chyba o powierzchnię wału czy nie jest wytarta przez simering?Pisałem że wyciek jest od strony koła zamachowego.Czyli ewentualnie w gre wchodzi luz na panewkach głównych?

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 marzec 2008 - 21:26

Ursus3512/Mf255 Już poprawiłem, z początku źle przeczytałem.

#5 Share grabers

grabers

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 21:32

Ursus3512/Mf255

Już poprawiłem, z początku źle przeczytałem.

Tak zauważyłem.Też myślałem o tym składając wszystko i pod deklem zastosowałem 2 uszczelki żeby simering ślizgał w innym miejscu, natomiast wbiłem go na taką głębokość jak był oryginalny.Wał nie był zbytnio wytarty.

#6 Share wojciech102

wojciech102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 16:47

Ursus3512/Mf255 Witam.
Wydaje się że będę mógł pomóc.
Jestem świeżo po składaniu mojego ferdynanda.
Jeżeli rozpołowiłeś traktor, odkręciłeś koło zamachowe i na simmeringu na wale korbowym nie było znaków wycieku to a cala obudowa na dole jest mokra od oleju to masz wyciek z pod uszczelnienia misy olejowej.
Uszczelka misy składa się z 4 części.
2 po bokach z kryngielitu czy jakoś tak i 2 korkowe z przodu misy pod kołem pasowym i z tyłu przed ostatnią podporą wału.
trzeba rozłączyć traktor i uszczelnuić misę olejową.
Ciężka i żmudna praca jak wszystko przy Ferdku.
Pozdrawiam

#7 Share grabers

grabers

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 19:51

Ursus3512/Mf255

Witam.
Wydaje się że będę mógł pomóc.
Jestem świeżo po składaniu mojego ferdynanda.
Jeżeli rozpołowiłeś traktor, odkręciłeś koło zamachowe i na simmeringu na wale korbowym nie było znaków wycieku to a cala obudowa na dole jest mokra od oleju to masz wyciek z pod uszczelnienia misy olejowej.
Uszczelka misy składa się z 4 części.
2 po bokach z kryngielitu czy jakoś tak i 2 korkowe z przodu misy pod kołem pasowym i z tyłu przed ostatnią podporą wału.
trzeba rozłączyć traktor i uszczelnuić misę olejową.
Ciężka i żmudna praca jak wszystko przy Ferdku.
Pozdrawiam

Witam.
dzięki za podpowiedz. Wymieniłem uszczelki pod misą i wszystko gra. Jeszcze raz dziękuję.

#8 Share Misiek828

Misiek828

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 09:53

Ursus3512/Mf255 Mam pytanie czego w MF255 cieknie olej z pod miarki oleju ????przebieg to 3730mtg.pomocy!!!!!!!

#9 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 19:21

Ursus3512/Mf255 ja też mam pytanie, mamy w mf 255 ten sam problem że mamy wyciek z okolic wału od strony koła zamachowego i musimy sie za to zabrać ale nie wiemy jak, jeszcze nigdy nie zmienialiśmy tych uszczelnien sami ale teraz musimy, chciałbym wiedzieć czy po rozjechaniu trzeba odkręcać całą miskę olejową aby wymienić simering na wale??? B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 12:03

Ursus3512/Mf255 jak rozpołowisz ciągnik to musisz tylko koło zamachowe odkręcić ale miski to napewno nietrzeba B)

#11 Share wojciech102

wojciech102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 czerwiec 2008 - 15:36

Ursus3512/Mf255

ja też mam pytanie, mamy w mf 255 ten sam problem że mamy wyciek z okolic wału od strony koła zamachowego i musimy sie za to zabrać ale nie wiemy jak, jeszcze nigdy nie zmienialiśmy tych uszczelnien sami ale teraz musimy, chciałbym wiedzieć czy po rozjechaniu trzeba odkręcać całą miskę olejową aby wymienić simering na wale??? :)

Witam.
Mój znajomy mechanik powiedział mi kiedyś,że ok 80 -90% przecieków od strony koła zamachowego bierze się z pod uszczelnienia ostatniej podpory wału a nie z simeringu na wale korbowym. Jak to sprawdzić? ano:
Jeżeli z przodu silnika pod kołem pasowym jest przeciek oleju lub zebrała się duża ilość zabrudzeń to na 99% cieknie również z pod uszczelki ostatniej podpory wału a nie z pod simeringu.
Jeżeli już rozpołowisz traktor i zdejmiesz koło zamachowe to na simeringu widać czy cieknie olej czy simering jest suchy.
Najlepiej radzę wymienić simering i uszczelki misy olejowej sprawdzić stan tarcz sprzęgłowych w razie potrzeby wymienić, sprawdzić stan łożyska wyciskowego, sprawdzić i wyregulować koniki na koszu sprzęgłowym,potem złożyc i nie zaglądać ptrzez następne 10 lat.
Sam tej zimy robiłem naprawy bieżące i regulacje przy swoim 255 i chodzi teraz jak Rolex.
Miłej pracy przy Ferdku.
Pozdrawiam

#12 Share adi8

adi8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 19:22

Ursus3512/Mf255

Witam.
Mój znajomy mechanik powiedział mi kiedyś,że ok 80 -90% przecieków od strony koła zamachowego bierze się z pod uszczelnienia ostatniej podpory wału a nie z simeringu na wale korbowym. Jak to sprawdzić? ano:
Jeżeli z przodu silnika pod kołem pasowym jest przeciek oleju lub zebrała się duża ilość zabrudzeń to na 99% cieknie również z pod uszczelki ostatniej podpory wału a nie z pod simeringu.
Jeżeli już rozpołowisz traktor i zdejmiesz koło zamachowe to na simeringu widać czy cieknie olej czy simering jest suchy.
Najlepiej radzę wymienić simering i uszczelki misy olejowej sprawdzić stan tarcz sprzęgłowych w razie potrzeby wymienić, sprawdzić stan łożyska wyciskowego, sprawdzić i wyregulować koniki na koszu sprzęgłowym,potem złożyc i nie zaglądać ptrzez następne 10 lat.
Sam tej zimy robiłem naprawy bieżące i regulacje przy swoim 255 i chodzi teraz jak Rolex.
Miłej pracy przy Ferdku.
Pozdrawiam

witam czy mógł byś bardziej wyjaśnić o co chodzi z tymi" uszczelnienie ostatniej podpory"
i co ma do tego przód do tyłu wału z tymi przeciekami
bo widzisz wymieniłem już w swoim 3p 3x uszczelniacze z przodu i ztyłu i lipa dalej leje??

#13 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 20:19

Ursus3512/Mf255 mam pytanie? nie mogę wywrócić przyczepy jak to działa mam go od 2miesięcy podnośnik działa.

#14 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7794 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 21:30

Ursus3512/Mf255 Pod siedzeniem przełóż rączkę w prawo, do dźwigni podnośnika.
Daj dźwignie z podnośnika na stały wydatek, na maxa w górę i wtedy podpinasz węża i kiprujesz.

#15 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 13:24

Ursus3512/Mf255 dzięki za wskazówki wywraca ok

#16 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 14:42

Ursus3512/Mf255 A jak nie używasz to chociaż dźwignię podnośnika przesuń do tyłu w pozycję 'opuszczanie' żeby pompa nie potrzebnie się siłowała ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 16:21