HLP6

Lamborghini Grand Prix 874-90 płyn chłodniczy w oleju

Polecane posty

HLP6    0

Witam. Traktor kupiony nie dawno, przez członka rodziny z przebiegiem 8000Mth. Było sporo problemów z elektryką, lecz niemal wszystko już ogarnąłem. Jednak teraz pojawił się problem, bo przybyło oleju w silniku, a ubyło płynu. Czy ktoś już to przerabiał? Czy silnik potrzebuje remontu, jakie ewentualne koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Problemy z odpalaniem? Po odpaleniu dymi na biało? Ubywa płynu na postoju?

 

Silnik dymi na biało?

Na 95% jest to wina uszczelki pod głowicą. Prawdopodobnie jednej.

Odkręć kolektor i zobacz z którego wydobywa się biały dym - będziesz miał odpowiedź.

 

Inne powody: pęknięta głowica, tuleja lub uszczelka pod tuleją uległa uszkodzeniu.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HLP6    0

Brak problemów z odpaleniem, nie dymi jakoś szczególnie. Nie sprawdzone dokładnie, ile tego znika, bo zauważono zmianę wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maarrek    6

Rozmawiałem kiedyś z gościem miał ten sam problem i winą były oringi na tulejach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74
Napisano (edytowany)

Mam podobny problem z Lamborghini Champion 135 płyn przedostał się do oleju. Zacząłem rozbierać górę silnika, zdjąłem dwie głowice i jest wszystko ok. Powiem więcej tam uszczelnienia są tak zmajstrowane, że nawet przy wydmuchnięciu uszczelki wątpliwym jest żeby płyn poszedł do oleju. Obstawiałem że może winny jest wymiennik woda - olej  ale po sprawdzeniu wygląda na szczelny. Czy miał ktoś podobny problem z tym modelem silnika? tj. 1000.6 WT 3V

Zagadka rozwiązana. Winne okazały się oringi na 5 cylindrze. Prawie cały silnik rozłożyłem na części pierwsze. Przy okazji wymiana pierścieni i panewek korbowodowych. Wrzuciłbym zdjęcia, ale są za duże i system nie przyjmuje. Oringi były w stanie krytycznym jednak 20 lat służyły dzielnie.

Edytowano przez Marcelix

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj