ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Tomek42    23

trzeba słońca po prostu, dolistnie można dać coś ale bez przegięcia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Jak tam boby?? :), dawać zdjęcia jak już macie, u mnie jeszcze nic nie wyszło  :wacko: , ale kieły już do dwóch centów są pod ziemią , jak wyjdą to fotki się wrzuci , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Podejrzewam ze przy tych temperaturach sie nie pokarzę, jak będzie z 15 w dzien a w nocy z 8 to moment wystrzeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Nawet pod folią siedzi cicho, tak , za mało słońca jest , no nic nie poradzimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Dobrze to nie wygląda . Ten co w glebie siedzi to się dobrze ukorzenia i jak ciepła ruszą  to  dogoni tego z rozsady i wszystko razem się zejdzie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Nie dogoni, u mnie rozsada sadzona 7 marca już się pięknie przyjęła i liście szersze sporo ma, nie ma opcji, żeby ten z gruntu dogonił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

oby pogoda była dobra , słońce i ciepło to różnica będzie spora a jak będzie zimno to rozsadę wstrzyma trochę, no zobaczymy ,już potrzebna wiosna , taka ciepła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Bób pod folią już wystrzelił , jak wrócę po świętach to myślę że już będzie folia podniesiona , w sumie myślałem że szybciej to nastąpi ale brak słońca sprawia że warunki pod przykryciem tak bardzo się nie różnią jak na zewnątrz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Wszystko bedzie dobrze jak bedzie ciepło, jemu tego potrzeba i tyle, a wloknina naprawdę sporo daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Mam pytanie. Tam gdzie sadzonka nie jest przykryta włókniną to sarny ja jedzą. Nie pamiętam aby we wcześniejszych latach tak było. ogólnie nic bobu nigdy nie podjadało. Jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

No nie wiem, ja mam konia i to taki model ,że śmiało mogę powiedzieć że wszystkożerny:) ale bobu nigdy nie ruszył to byłem pewny że sarenki też go nie tykają , a tu masz , jednak komuś smakuje :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Dużo w Waszych rejonach bobu sadzą ? bo w naszym dubeltowo .  Lubelskie już posadzone ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Ja jestem na południu dolnego śląska i tu nie ma takich plantacji dużych, kilka osób znam co mają 5 do 20 ar, o większych nie słyszałem i w sumie ja więcej jak pół ha nie miałem , teraz trochę pod folią i trochę bez , wszystko siane w grunt bez rozsady , pod folią po tych dniach słonecznych to już wystrzelił porządnie ale niech siedzi tam jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

w mojej okolicy jest chyba ze 100 ha pod agrowłukniną biało na polach granice się tylko zielenią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

No to można powiedzieć że zagłębie bobowe :), tak jak u nas truskawki , też zafoliowane pola wokół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

Wykonujecie już jakieś opryski  bo u mnie dziś zauważyłem ze strąkowiec się pojawił a bób zaczyna puszczać pąki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Ja tam nic nie robiłem jeszcze , na strąkowca to za wcześnie u mnie jeszcze a chwastów też nie ma , mam jeszcze czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj