ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

przemo932    4

ja 7ha bizona obsadzam. w tamtym roku plon ok 8t/ha w tym może ok 5t/ha (trochę nie zebrałem, ceny nie było i mi się nie opłacało bawić w to za 1,5zł/kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

ja 7ha bizona obsadzam. w tamtym roku plon ok 8t/ha w tym może ok 5t/ha (trochę nie zebrałem, ceny nie było i mi się nie opłacało bawić w to za 1,5zł/kg)

No to na bogato kolego. :)

Edytowano przez Borczok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xkar    0

 

Witam zastanawiam sie nad zakupem łuskarki do bobu ponieważ do tej pory łuskałem na rynek ręcznie lecz na drugi rok chce to robic mechanicznie bo koszty za duże. Czy ktoś moze polecic jakis sprawdzony sprzet? Bób bedzie młody sprzedawany na kolejny dzień. Moja uwagę przyciągneły dwie maszyny:

 

 

 

 

http://sprzedajemy.p...-jas-nr21439407

 

http://allegro.pl/ko...6491250214.html

 

W tej drugiej są gumowane wałki cena wydaje mi sie ok, ale w tej pierwszej jest dosyc opis przekonujący jakby bardzo dobrze spelniała funkcje głownie przy młodym bobie. Obawiam sie tylko tych zwykłych wałków czy ktoś łuskał juz na takich?   Pozdrawiam 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu000    0

Ja mam taśmową na zwykłych wałkach i jestem zadowolony, chociaż nie mam porównania bo nigdy nie robiłem na gumowanych. Zależy ile chcesz tego robić. Z tych co podałeś bardziej podoba mi się ta druga.

 

A tak nawiasem. Handluje ktoś jeszcze bobem?

Edytowano przez mefiu000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTINHO    118

A powiedzcie mi koledzy czy macie jakiś sprawdzony sposób na suszenie bobu po wyłuskaniu go na łuskarce.

Mam łuskarke taśmową ale potem ten bób trzeba wysuszyć, bo jest on mokry i zdażają sie w nim np liście które przepadną wraz z nasionami bobu.

Próbowałem go wycierać w ręcznikach. Jest to też jakiś sposób, ale zabiera zbyt dużo czasu.

Macie może jakiś pomysł?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

U mnie z łuskarki wylatują do wielkiego pojemnika z wodą potem wyławiam go normalnym druszlakiem i sypie w platony na maliny i sobie troszkę podsycha a ze mam ich sporo to robota szybko idzie ten co wyławia bób wyłapuje brudy od czasu do czasu wodę się zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu000    0

Też myśle nad czymś do suszenia bobu. Ja mam łuskarkę razem z płuczką, więc po wszystkim  ładuje na takie siatkowe stoły, czekam aż trochę "obsiąknie" i do worów. Kiedyś zrobiłem taki stojak do suszenia. wyglądało to mniej więcej tak, że przymocowałem na górze taki dość spory wiatrak z pieca nadmuchowego i podkładałem pod spód paczki z bobem. Szybko wysechł, ale tylko ten na wierzchu więc dałem sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Ja przy obróbce 300kg gotowego korzystałem jak pisałem wyżej z platonów mniej więcej po 7kg i zanim zrobiłem ostatnie kg to ten pierwszy nadawał sie do pakowania zanim zapakowaliśmy to ten ostatni doszedł był tam delikatnie wilgotny ale do giełdy dotrwał i pewnie jeszcze przez kilkanaście h był świeży ;)
Edt Bób robiliśmy w lipcu było ciepło i sam sobie wysychał pogoda dopisywała i też nie był zostawiany na słonce tylko go temperatura podsuszyła

Edytowano przez aezakmi666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu000    0

Z fabrycznych Goldmasz, a jeśli chodzi o rzemiosło to kiedyś widziałem na olx w całkiem przyzwoitej cenie, chociaż samemu można to zrobić taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

Bizon czy Figaro ma krótszą wegetacje? Która odmiana jest najwcześniejsze na rynku?

 

Figaro. Testowałem wszystkie odmiany dostepne i w tym roku zostaje przy TopBobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Ciekawe  co to w tym roku będzie ?? U nas Jeden rolnik 4t nasion już kupił i na cały rok może do siewu mu zabraknąć mówi . Ci co chłodnie posiadają i zerwane strąki tam przechowywali i jak cena się dźwignęła to dopiero ruszyli z łupaniem , to jedyne rozsądne pieniądze za to warzywo wzięli . Teraz chłodnie załadowane do pełna innymi czy to kapustnymi , czy korzeniowymi i nie ma komu tego sprzedać . Pietruszka nędza , marchew kaplica , seler nakład spory a nikt do ręki nie chce wziąć . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu000    0

Figaro. Testowałem wszystkie odmiany dostepne i w tym roku zostaje przy TopBobie

 

Dlaczego zostajesz przy TopBobie? Chyba nie ze względu na wczesność? U mnie Bizon i Figaro wychodzą podobnie, nawet powiedziałbym, że Bizon deko wcześniejszy, ale to bardzo mała różnica. Figaro za to lepiej plonuje i łatwiej się łuska.

 

Ciekawe  co to w tym roku będzie ?? U nas Jeden rolnik 4t nasion już kupił i na cały rok może do siewu mu zabraknąć mówi . Ci co chłodnie posiadają i zerwane strąki tam przechowywali i jak cena się dźwignęła to dopiero ruszyli z łupaniem , to jedyne rozsądne pieniądze za to warzywo wzięli . Teraz chłodnie załadowane do pełna innymi czy to kapustnymi , czy korzeniowymi i nie ma komu tego sprzedać . Pietruszka nędza , marchew kaplica , seler nakład spory a nikt do ręki nie chce wziąć .

4 tony to gdzieś 16-20ha, pewnie nie robi tego na świeży rynek. Możemy sobie gdybać co będzie w tym roku, ale i tak wszystko zweryfikuje pogoda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Po kiepskim roku 2016 ludzie jeszcze zwiększają nasadzenia! To po ile będzie w tym roku? Po złotówce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez michalek404040
      Jest tu ktos kto uprawia pietruszke korzeniowa i chcialby pogadac na temat odmian ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj