ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Gość   
Gość
1 minutę temu, kellyq napisał:

Suchych nasion wychodzi coś ok 400kg/ha zależy też od nasion, moczonych wyjdzie mniej zapewne, sadzarka jest zrobiona pod c330 na standardowych kołach czyli rozstaw 62,5 cm

 

to trochę dużo Ci wychodzi jak przy szerokości 62,5

ja sadzę/sieję  (rok dopiero przerobionym siewnikiem konnym) co 40 cm (jak buraki)  to też w okolicach ponad 350kg.

zostawiam 2 puste rządki pod ślady kół do pryskania

 

np figaro to pojdzie mniej kilo a o większych ziarkach więcej

jaką odmiane sadzisz ?

 

zaraz nas tu zjadą że za gesto sadzimy bo norma coś koło 250kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

To była ironia😁 Kapusty sieja o tej porze ale nie bób. Bizon i Bachus. Co tam zjeżdżać, ja wysiewam w granicach 160-180 kg na ha i plony w zależności od pory 6-10ton/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiem wiem. spróbuj rambos a zrezygnujesz z obu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sam kupiłem pierwszy razna wiosnę  od kogoś i rewelacja. ziarno duże zielone i na polu długo stoi. mimo że nie było jakieś kfalifikowane nasienie to miał i 4 łodygi z ziarka

już mało gdzie kupi na ten sezon bo nawet w spójni nie mają już miesiac, mało mieli plantacji i do tego jeszcze wyschło

sam jeszcze w listopadzie kupiłem z dwóch sklepów resztki, cholernie drogo bo nawet na olx ktoś miał to wołał po 15zł

 

Ja dotąd figaro tylko sadziłem a on drobniejszy i bledszy i więcej czasu pochłania niż rambos

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
mam do sprzedania spore ilości bizona, bob piękny z oryginału bez robaka a grube nasion, cena 20zl za kg, jakby ktoś potrzebował zapraszam. siła kiełkowania 95%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, zetorlublin7341 napisał:

mam do sprzedania spore ilości bizona, bob piękny z oryginału bez robaka a grube nasion, cena 20zl za kg, jakby ktoś potrzebował zapraszam. siła kiełkowania 95%

 

cenisz 20zł a ja za rambos w orginale zapłaciłem 16zł

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kolego zapłaciłeś to się ciesz popatrz po ile bizon stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bizon a paczkach 5kg  po 90zł wołają już a co będzie pózniej to napewno dobije do 20zł jak holender

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Cena nasion wysoka, zobaczymy co będzie w tym sezonie, bo do mnie po nasiona już początek września dzwonili. Te 5kg opakowania to takie bardziej pojedyncze sztuki są. Każdy napalony na bób jak szczerbaty na suchary. Ciekawie się sezon zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sezon będzie dobry bo nie ma nasion na rynku! a jak są to cena dla niektórych będzie nie do przeskoczenia. pytanie ilu z was kupiło w workach zaprawiany? holendra topa nie ma i nie wiadomo czy w ogóle będzie. póki co Bachus i rambos ale to są stare nasiona nie polecam siać nawozów pod krzaki jak będzie sucho nie rozloza się i będzie palić roślinę, ja sype wieloskładnikowy na jesień a azot wiosna w saletrosan. nie sadZe dużo co roku około 5 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, Szczepanitoo napisał:

Cena nasion wysoka, zobaczymy co będzie w tym sezonie, bo do mnie po nasiona już początek września dzwonili. Te 5kg opakowania to takie bardziej pojedyncze sztuki są. Każdy napalony na bób jak szczerbaty na suchary. Ciekawie się sezon zapowiada.

sam też gościa co brałem od niego ściagałem w sierpniu i wrześniu i nic

właśnie podzwoniłem po sklepach i ostatnie 10kg bachusa zgarnołem dla sąsiadki

kolega wyżej miał racje bo już jest problem brakuje nawet holenderskich nasion a bizona czy bachusa ciężko

 

problem będzie bo nie będzie czym obsiać

2 minuty temu, zetorlublin7341 napisał:

sezon będzie dobry bo nie ma nasion na rynku! a jak są to cena dla niektórych będzie nie do przeskoczenia. pytanie ilu z was kupiło w workach zaprawiany? holendra topa nie ma i nie wiadomo czy w ogóle będzie. póki co Bachus i rambos ale to są stare nasiona

jakie stare  ? w listopadzie pakowane i przydatność do 2021r

rambosa najwcześniej zaczeło brakować

starego też kupiłem 25kg z poprzedniego roku 😁 ale tanio po 14zł

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
stare bo z tamtego roku albo wcześniej dlatego zaprawiają aby się ubezpieczyć przed reklamacjami jak ci nie powschodzi! sprawdź siłę kiełkowania a papier kolego wszystko przyjmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sprawdzałem ten do 2021r to wschodził

ten stary 25kg pakowany w styczniu tego roku to ma przydatność do końca tego roku. faktycznie może i mieć kiepską siłę

 

A ten w listopadzie pakowany w 5kg to jak pisałem do 2021 czy 2222 to głupa by z siebie nie robili zwłaszcza że na nasienie rambosa był popyt

 

Takie cuda z przepakowywaniem ponownym to w ożarowie odstawiają z nasionami.

stary bób to i ciemne ziarka ma

A tego ze stycznia jak umyjesz to nie jest taki ciemny jak suszony

28 minut temu, zetorlublin7341 napisał:

sezon będzie dobry bo nie ma nasion na rynku! a jak są to cena dla niektórych będzie nie do przeskoczenia. pytanie ilu z was kupiło w workach zaprawiany? holendra topa nie ma i nie wiadomo czy w ogóle będzie. póki co Bachus i rambos ale to są stare nasiona nie polecam siać nawozów pod krzaki jak będzie sucho nie rozloza się i będzie palić roślinę, ja sype wieloskładnikowy na jesień a azot wiosna w saletrosan. nie sadZe dużo co roku około 5 ha

Jakby był stary bachus czy bizon to byłoby go do cholery dostepnego a tak gdzie nie zadzwonisz to nie ma i nie będzie. tak samo zdzwoń do spójni czy plantico też nie ma i nie będzie. rambosa już nie mieli w listopadzie to o czym tu mowa że mają stary jak go nie ma

sypiesz na jesieni wieloskłądnikowy po to  żeby wypłukać chlor z niego. pytanie czy rośliny straczkowe są wrażliwe na chlor ? raczej nie bo na każdym worku polifoski jest osobno okreslona dawka na strączkowe

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
Ja też mam ok 5ha co roku. Kolega zetorlublin ma rację z tym zaprawianiem nasion bo sąsiad tak kupił albo ma zamówione. Kolega racyl też ma rację z tym, że nie ma w Ożarowie i spójni:-) Wydaje mi się właśnie, że jedynie brak nasion i ich cena może stać na przeszkodzie ogromnych nasadzeń. Druga, chyba najważniejsza sprawa to siła robocza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kolego spójnia i inne nie mają bo plantatorzy nie wiedzieć czemu w tym.roku pokropiło roundup na dosychanie i nie ma w ogóle siły kiełkowania! z tad centrale go nie mają i nie będą mieli. sype nie ze względu na chlor tylko ze względu na to aby się nawoz rozłożył i kompleks sporpcyjny go wciągnol. mialem w ten rok 1ha na zielono bizona to dał mi 11,5t a sypany nawóz wiosna na obszarze 0,5ha tylko 3 tony także przerobiłem i zawsze pod bob daje na jesień późna dopiero azot wiosna i azot z siarka idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Szczepanitoo w ożarowie to nawet bym się nie bym nie próbował się pytać bo to kompletne dziadostwo

jeżeli już to plantico czy spójnia i holendry

 

nie ma nasion bo była susza a przedewszystkim cena i ludzie rwali wszystko co mieli bo mysleli że taniej kupią niż zostawią na nasienie

na 1kg suchego trzeba 2kg zielonego jak najwięcej. to jak sprzedali po 10zł zielony to na jedno wyjdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
Ja tam nasiona zawsze dla siebie mam, niechby nawet na zielono po 12 był😁 Ano u siebie na wsi też takich agentów miałem, co myśleli, że suchy kupią za 7 jak na zielono po 8 sprzedawali. Suchego trzeba liczyć 40% zielonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, zetorlublin7341 napisał:

kolego spójnia i inne nie mają bo plantatorzy nie wiedzieć czemu w tym.roku pokropiło roundup na dosychanie i nie ma w ogóle siły kiełkowania! z tad centrale go nie mają i nie będą mieli. sype nie ze względu na chlor tylko ze względu na to aby się nawoz rozłożył i kompleks sporpcyjny go wciągnol. mialem w ten rok 1ha na zielono bizona to dał mi 11,5t a sypany nawóz wiosna na obszarze 0,5ha tylko 3 tony także przerobiłem i zawsze pod bob daje na jesień późna dopiero azot wiosna i azot z siarka idzie

coś w tym jest. bo słyszałem wlaśnie w spójni że jakaś partia nie przeszła badań i to pewnie o to chodziło

Nie pomijaj o suszy przyjacielu bo to nam przecież wywindowało cenę na zielono a w konsekwencji na nasiona

 

glifosat może i tak ale nie we wszystkich firmach byłoby tyle idiotów. holendra też brakuje

 

Ja w spójni pytałem się jeszcze w serpniu i nic nie mieli bo czekali na zbiory

 

ile i czego siejesz jesienią ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225
2 godziny temu, racyl napisał:

jaką odmiane sadzisz ?

bizon i figaro, też bym się dowiedział co nieco o jesiennym nawożeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Szczepanitoo napisał:

Ja tam nasiona zawsze dla siebie mam, niechby nawet na zielono po 12 był😁 Ano u siebie na wsi też takich agentów miałem, co myśleli, że suchy kupią za 7 jak na zielono po 8 sprzedawali. Suchego trzeba liczyć 40% zielonego.

wiesz to nie jest cwaniactwo bo tak było dotąd. sam rambosa wiosną po 7,5 kupiłem

 

tak bykło kilka lat wczesniej

w tym roku jak miałem zapłacić 14-15 plantatorowi to wolalem kupić ze sklepu za 16zł niby przebadany

zazwyczaj w poprzednich latach w sklepie też chodził po 14zł

 

dobrze że zostało mi figaro bo kupić kilkaset kilo to już nie mały wydatek. jeszcze te 120kg to sobie można kupić

 

 

5 minut temu, kellyq napisał:

bizon i figaro, też bym się dowiedział co nieco o jesiennym nawożeniu

te np poli 6 co ma rozsiać wiosną to rozsiał pewnie po zaoraniu jesienią albo w pług .

teraz pewnie trochę i martwi się po tych deszczach czy nie wypłucze

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

aaaa myślałem że jakie inne specyfiki.... a sypał ktoś yare? Jakieś widoczne różnice są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
Jeszcze przy tych deszczach (przynajmniej co u mnie jest) niby pada dużo ale delikatne deszcze, to nic nie powinno wypłukać, tak mi się wydaje. Ja tam poli 6 sypie wczesną wiosną i tyle. Cenowo wychodzi to samo. Chociaż kolega robił doświadczenia- badania (nie w bobie), że po sypaniu soli i fosforanu w glebie jest więcej składników niż przy poli 6 przy tej samej dawce czystego składnika. To co, polifoska by była oszukana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego mam badania i jest wolny od wirusów i patogenów bez skochytozy i czekoladowej plamistości, nieraz na sklepy oddawałem. zawsze jest zasada że suchy razy dwa idzie ja już 4 tony sprzedałem a jeszcze mam około 3 ton. nawożenie to polifoska 6 w ilości 500kg na ha a przedplon to różnie jest, wiosna azotowo siarkowy 400kg, na robaka 4 razy idzie , jak zaczyna kwitnąć to leci siarczan magnezu, po kwitnieniu grzyb idzie topsin z dithane, mówię tutaj od na sucho co idzie bo na zielono grzyba nie daje. glifosatem jechali bo było sucho i krzaków nie zrobił i poszła komosa biała a tej dikwat nic nie robi. jakby nie randap by nie dali rady wymlocic kombajnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj