ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
qamil    0

Mam pytanko do tych co sadzą bób na późny zbiór   jaką macie wydajność z ha??    bo gdzieś wyczytałem,że spada nawet o połowe?

I czy całą dawkę k2o   i p2o5 sypiecie na zimę? czy lepiej to podzielić.  

Edytowano przez qamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qamil    0

8t z ha?   chłopie jak ty to robisz?  jakieś nawozy masz kosmiczne? jaką odmianę sadzisz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, Panowie jaki bób polecacie na wczesny zbiór pod włókniną? Bizon, monica, witkiem manita itp? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17
8t jest spokojnie do uzyskania ale tylko z pierwszego siewu bo późniejsze tak jak pisałem 2-3t. Nawozy to dałem tylko 600kg complex, no i zbiór był 4-5 etapowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekman16    0

Myślał już ktoś nad siewem bobu? Ja chce posiac na lzejszej ziemi we wtorek, czy ktoś ma podobne plany, czy to za wcześnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekman16    0

W 2014 roku posialem i przyszła zima, która trwała ponad miesiąc.. Myślałem, że wszystko pójdzie do poprawki leczokazało się że bob zaczął rosnąć a potem cena była po 11zl kg i to bez przykrywania agrowloknina. Teraz chce posiac i przykryć agrowloknina. Co o tym myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Panowie mam taka łuskarke https://www.olx.pl/oferta/luskarka-do-bobu-CID757-IDrh8I9.html

I mam pytanie do posiadaczy takiej . Czy tez ona wam wyrzuca ziarka bobu poza maszyne ? U mnie czasem pod maszyna kilo można wyzbierac poprostu z taka sila wyrzuca ze jak stoimu we 3 to tam od koszulki sie odbije i spadnie a jak samemu luskac to strasznie duzo gubi .Da sie ja jakos poprawic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Witam .  Jak tam zasadzenia bobu ? W tamtym roku jak by jutro juz wsialem 25a pod włóknine a w tym roku jeszcze jest kilka cm śniegu. Pogode nadaja nieciekawa z nocnymi przymrozkami i sam nie wiem kiedy wejsc w pole bo pozno wiadomo gorszy plon i zbyt . Zas pogody sie nie oszuka a jak u was wyglada sytuacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17
U mnie w łódzkim już 10cm ziemia puściła, ale będę sadzil nie wcześniej niż koniec przyszłego tygodnia. Sadzonke w tym roku zrobiłem trochę później i też będzie gotowa do sadzenia za małe dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez michalek404040
      Jest tu ktos kto uprawia pietruszke korzeniowa i chcialby pogadac na temat odmian ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj