ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aezakmi666    21

Wiele go nie mam 25a glownie na ryneczek z pomidorem i ogorkiem ale mialem bardzo slabe wyniki z analizy i dlatego podalem mu saletre. Gowno pijaka z pod sklepu ma wiecej nawozu niz te poletko na ktorym zasadzilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Witam mam pytanie więdnie mi bób i robi się brązowy od czego to może być pomoże ktoś

 

Nie było czasem uprawiane na mokro i sadzone na mokro? a teraz też woda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saletrzak dalem pod korzeń ale sypalem na wierzch saletre wapniową z yary kosem wiec teoretycznie moglo coś sie przykleić wale teraz motorkowym opryskiwaczem bo traktorowym pryskalem w poniedziałek dawałem fastaca gorne dawki i mszyce sa dalej lipa ze mało rejestrowanych środkow jest . Z teori mospilan lub nurella zalatwila by sprawe

 U mnie cypermetryna średnio działa.. Fastac szczególnie bo małe stężenie.. I na mszyce i na oprzędzika i na strąkowca.. ogólnie słabe działanie oczywiście w temp poniżej 20 stopni.. Mospilan robi już robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob2    1

Szczepanitoo no tak robiłem jak napisałeś ale wszystko było w porządku dopiero parę dni temu mi się zaczoł tak zmieniać i z dnia na dzień opada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Kiedyś to przerabiałem. w późniejszej fazie rozwoju zamierał i nie było na to mocnych niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob2    1

czyli żadne środki już nie pomogą może nie wszystko pójdzie do stracenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

A może spróbuj amistar em. Poza tym mnie to wygląda bardziej na przypalenie właśnie saletra. Opryskaj na opszedzika bo zaraz liści braknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

jak tam przygotowania do zbioru? ja mysle ze za okolo tydzien trzeba bedzie rwac.... w tamtym roku pierwszy rwalem 3 czerwca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

nie ma duzo.. po około 10 sztuk na krzaku teraz straki maja te najwieksze ponad 15 cm i dosc szybko rosna wiec mysle ze za tydzien beda ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

ja tam mu wale co 3 lub 4 dni dolistnie czym sie da... w max dawkach i nic mu nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu000    0

Najlepszy nawóz w fazie strąków to woda :)

Ja jutro startuje. Ktoś wie jakie ceny na giełdach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

warszawa ponoc 30 zl placa bez problemu... ja na niedziele sie szykuje dam mu dorosnac troche bo jest niby ok ale trudno straki obadac ktore sa ok ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Ja już nic nie daję do bobu , teraz deszcze i ciepło , nie plewię już też od jakiegoś czasu ,międzyrzędzia się pokryły, chwasty są pod spodem i pomagają trzymać wilgoć na tym etapie .

 W tym roku nie dojrzewa równomiernie , strąki od 6 do 12-14 cm , o tych w górnych partiach nie mówię bo nie które to dopiero zaczynają rosnąć :).

 

post-147006-0-01093600-1497034460_thumb.jpg

post-147006-0-98436300-1497034516_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

zbieram teraz 1 zbiór był nie duzy bo trzeba było szukac wiekszych twardych straczków... udało sie 100kg uzbierac teraz to juz po 300-400 powinno sie rwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie, u mnie to samo, nierównomiernie strasznie. W tym tygodniu zerwę, ale trzeba na 2x. Ta cena nie za wysoka w tym roku? Ostatnio było chyba sporo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj