Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 1002- problem z wysprzęglaniem

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kuba063

kuba063

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 11:58

Witam. mam ursusa 1002, ostatnio przeszedł remont silnika oraz załozyłem mu nową tarcze sprzęgłową. Po założeniu tarczy łapki są daleko od łozyska oporowego (7-8mm) mimo tego że są maksymalnie wyregulowane (skreciłem juz jak się dało). Po odpaleniu zbyt słabo wysprzegla i nie mogę wrzucić biegu. Po odpaleniu na zaciąg i wciśnięciu sprzegła ciagnik się zatrzyma ale gdy wyrzuce luz nie mogę go włączyć. Czy da się jakoś sprawić zeby dosunąć łożysko do łapek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 1002- problem z wysprzęglaniem Dzisiaj, 16:37
  •  

#2 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1521 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 12:32

Ursus 1002- problem z wysprzęglaniem regulacja jest pod kabiną przy pedale sprzęgła. klucz 17 chyba

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Majcin

Majcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 19 luty 2016 - 14:22

Co może być przyczyną nie wysprzęglania (912). Orałem jedno koło ślizgało się (włączyłem blokadę szedł ale po chwili zaczął się zagrzebywać ) wdusiłem sprzęgło i coś pyknęło :) patrzę do tyłu koła kręcą się. Ciągnie cały czas przy wduszonym sprzęgle.
Słoneczko na docisku chyba powinno być trochę wypukłe, łożysko nie dotyka do niego ( zdjęcie zrobione na wciśniętym sprzęgle)
W hamulcu przy ruszaniu pedałem wałek razem chodzi to tutaj chyba wszystko w porządku.

Załączone pliki