Elektro2015

Kupno Nh td5.85

Polecane posty

Mosull    0

Czy może ktoś mi powiedzieć ile spali mniej więcej nh td5.85 na tym silniku 3,4 l pojemności w orce.
Mam ziemie ciężkie, klasa 4-5 ziemi a pług kverneland na resorze 3 skibowy obrotowy + przedpłużki i rozstaw 35 cm na skibę. Taki zestaw spalił ok. 20l na 1 ha i chyba to dużo. Jakby ktoś miał swoje pomiary to licze na informacje. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosull    0

No tak - może ciężko ma w orce (choć i są miejsca równe  i przy odpowiedniej wilgotności) to co byś proponował do takiego ciągnika? Prędkość w orce wychodzi ok. 7-8 km/h  (orka na 20-30 cm) więc chyba nie najgorzej. U nas są co mają 100 KM i 4 obrotowe ciągają - więc chyba 3 obrotowa jest optymalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Przecież 3 skibowy do 86 KM jest jak najbardziej w porządku tym bardziej tylko 35cm na skibę nawet na cięższej ziemii (oczywiście nie mówię o ekstremalnych warunkach ale wątpię żeby o takich była mowa). Z resztą jak widać 7-8 km/h jest czyli ogarnia w porządku. A przy jakich obrotach i czy jest to stałe czy czuć jakby silnik zaduszało czasem ? Ogólnie spalanie raczej w normie bo skoro ziemia ciężka i za przejazdem zbiera tylko 105cm to trochę czasu i paliwa niestety musi zejść, chociaż nie piszę o konkretnie tym modelu bo takim nie pracowałem, porównuję ogólnie. U mnie MTZ-em 82 w tamtym roku jak mierzyłem to wyszło 12/ha ale przy pługu zagonowym 4x35 cm i lekkiej ziemii więc raczej nie ma porównania, do tego słyszałem że mtz ogólnie w orce nie pali dużo w porównaniu do innych więc przy tych warunkach myślę że 20 może spalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacenty113    1

Czy może ktoś mi powiedzieć ile spali mniej więcej nh td5.85 na tym silniku 3,4 l pojemności w orce.

Mam ziemie ciężkie, klasa 4-5 ziemi a pług kverneland na resorze 3 skibowy obrotowy + przedpłużki i rozstaw 35 cm na skibę. Taki zestaw spalił ok. 20l na 1 ha i chyba to dużo. Jakby ktoś miał swoje pomiary to licze na informacje. Z góry dzięki

 

mam td5050 czyli 95 KM ale też pali koło 10l. na godzine i też z trójkami obrotowymi czy z agregatem unia kombi 3,6m.

z orką jest podobnie ok 2 godz./ha. zależy jaki kawałek

mam też do niego 4-ki grudziądzkie te duże zwykłe stare (tzn 4ta dorobiona ale w sumie szerokość ta sama orki więc wole obrotowymi)

a ziemi też ciężki więc na 2gim zakresie i 3 bieg czasem jęczy i to mocno a w trasie z przyczepami ok 20 ton pali na 120 km. ok 55l.(podaje wage razem z przyczepami) oczywiście jak go ścigam na pełnym gazie czas jazdy ok 4,5 godz, plus rozładunek

Edytowano przez jacenty113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr666    0

Witam,mam pytanie czy 113.500 to dobra cena? Ciagnik z klima,skrzynia 12x12 40km,kola szerokie 480,dwa wyjscia hydrauliki,fotel dla pasazera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piasekmoto    0

koledzy przymierzam sie do zakupu td 5.85. Już jakiś czas jest na rynku, może ktoś osiada takiego? coś podpowie, napisze, jak serwis? jak z awariami? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj