Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaprawy nasienne

874 odpowiedzi na ten temat

#161 Share kaziu6011

kaziu6011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 19:49

Zaprawy nasienne

Witam Panowie. Stosował ktoś może zaprawę np. Raxil z mocznikiem jako nawóz donasiennny??
lub jakiś ekolist?? Jeśli tak to w jakich proporcjach??

u mnie zaprawiali Vitavax-em w zeszłym roku i do tego dodają nawóz z Insol-u przeznaczony do zbóż na 10 ltr daje coś ok 2 ltr nawozu.
A jak to wygląda u was takie zaprawianie ? czy ziarno jest całe otoczone w zaprawie czy może tylko tak "pociapane"??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zaprawy nasienne Dzisiaj, 03:04
  •  

#162 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 05:28

Zaprawy nasienne Polecam Primus jako odżywkę donasienną, koszt 3.5zł/100kg a wschody dużo lepsze i szybsze.

#163 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 08 wrzesień 2010 - 22:22

Zaprawy nasienne koledzy jaka zaprawe wybrac do pszenicy, pszenzyta i zyta. musze zaprawic 7t i wstepnie zastanawiam sie pomiedzy KIN duo, scenic, raxil, vitavax i orius :D Jakie sa wasze doswiadczenia która według was najlepsza ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 22:31

Zaprawy nasienne w tamtym roku kolega zaprawiał pszenżyto scenikiem ja kinto, pole mieliśmy przez miedze, po zimie efekt był taki, że u mnie 50% zboża było porażone przez pleśń siegową a u niego idealne zielone. ja w tym roku kupuje scenic albo baytan
Trend is your friend

#165 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 07:36

Zaprawy nasienne A czy można łączyć za jednym razem zaprawę i nawóz? Bo chciałem połączyć za jednym razem w betoniarce baytan i Primus B tylko nie wiem dokładnie czy to nie będzie mieć jakiegoś negatywnego wpływu na ziarno??

#166 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 10:26

Zaprawy nasienne No poto jest primusb by go łączyć z zaprawą a jak niby oddzielnie to możnazrobić?

#167 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 10:28

Zaprawy nasienne Najpierw zaprawić zaprawą przeciw grzybową a potem nawozem ?:D

#168 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 12:18

Zaprawy nasienne Oczywiście ze primus stosuje sie lacznie z zaprawą. Miesza sie nawoz z rozcienczona zaprawa

#169 Share Olekc330

Olekc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 20:02

Zaprawy nasienne Witam. Czym najlepiej zaprawić żyto Dańkowskie Diament :D ??? Lepsza pewnie będzie jakaś zaprawa w płynie. :D
Ursus C330:)

#170 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 06:05

Zaprawy nasienne kolejne pytanie kupiłem dankowskie diament zaprawione TARCZA i on jest do du.... bi nie chroni przed plesnia. czy moge je zaprawic drugi raz sceniciem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 06:23

Zaprawy nasienne Dzieki za pomoc:)

#172 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 16:22

Zaprawy nasienne Odpowiedź dla kolegi Biały 2005, pewnie że możesz a nawet powinieneś zaprawić Sceniciem, zima 2009/10 pokazała znaczenie -dobrych zapraw, poleciały ozimny zaprawiane byle czym lub wcale.

#173 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 10 wrzesień 2010 - 17:00

Zaprawy nasienne W poprzednim roku zaprawiałem pszenice Raxil-em i do tego 100ml Ekolistu standard+400ml wody, i przyznam że wschody były lepsze i równiejsze, opłacało się. Ma ktoś może porównanie jak przezimowały pszenice zaprawione Baytan-em oraz Sceniciem?

#174 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 18:59

Zaprawy nasienne

Odpowiedź dla kolegi Biały 2005, pewnie że możesz a nawet powinieneś zaprawić Sceniciem, zima 2009/10 pokazała znaczenie -dobrych zapraw, poleciały ozimny zaprawiane byle czym lub wcale.

z tym, że to niezależało tylko od zaprawy, zbyt wczesny siew i odmiana też chyba zrobiły swoje
Trend is your friend

#175 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 19:36

Zaprawy nasienne no sam sie o tym przekonałem na włąsnej skórze i w tym roku zaprawiam wszytko scenickiem

#176 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 10 wrzesień 2010 - 20:05

Zaprawy nasienne kolego @bialy2005 jesli juz koniecznie chcesz drugi raz zaprawic juz zaprawione zboże to mozesz to zrobić pod warunkiem ze tej nowej zaprawy dasz pół dawki - bo za mocne zaprawianie obniza siłe kiełkowania tak że lepiej z tym ostrożnie - druga kwestia taka juz bardziej techniczna to taka że to juz raz zaprawione zboże bedzie sie strasznie kurzyło jak wrzucisz do zaprawiarki lub betoniarki - warto też sprawdzić czy obie zaprawy nie reaguja przypadkeim ze sobą bo jesli tak to możesz uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego - gorsza zaprawa może wejść w reakcje z ta lepsza którą chcesz dać i mogą powstać zwiazki chemiczne o nieznanym działaniu np. uszkadzające ziarno
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#177 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 20:15

Zaprawy nasienne no włąsnie dlatego pytam czy tak mozna tak włąsnie myslałem zeby nei obinżyc kiełkowania ale z drugiej strony szkoda by było posiac i pózniej wiosna patrzec na splesniałe rosliny :blink:

#178 Share KamillaDeMon

KamillaDeMon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo:)

Napisany 14 wrzesień 2010 - 13:18

Zaprawy nasienne Nie można określić najtańszy-najdroższy, bo różne zaprawy chronią przed różnymi chorobami grzybowymi. Warto w tym roku użyć takiej, która zapobiegnie pleśni śniegowej, czyli np. Kinto Duo, Raxil Gel lub Oxafun.
Z tych trzech najdroższa jest Kinto, ale uważana jest też za najlepszą z zapraw.

#179 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 17:56

Zaprawy nasienne ja juz obkupiłem sie w scenica :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 10:22

Zaprawy nasienne @bialy2005 ja miałem ten sam problem co TY. Kupiłem zboże do siewu zaprawione premisem. Nie zwalcza on chorób podstawy źdźbła a owe zboże będzie siane po pszenżycie. Kontaktowałem się z przedstawicielami firm, które mają w swej ofercie preparaty zwalczające zgorzel podstawy źdźbła i łamliwość podstawy źdźbła. Są to Jockey New z BASF i Galmano z Bayer. Obaj przedstawiciele stwierdzili, że ponowne zaprawiane nie będzie dobre ze względy, jak ktoś już wspomniał, fitotoksyczności oraz obsypywania się i pylenia zaprawy z ziarniaków. Zrezygnowałem z podwójnego zaprawiania na rzecz porządnego fungicydu w fazie BBCH 30-31.

W mojej okolicy Jockeya sprzedaje tylko pewna, duża firma z Mogilna a Galmano nie było dostępne w ogóle. Ta firma chciała mi sprzedać przeterminowane zaprawy!! To nie pierwszy raz zdarza się w mojej okolicy!! Sprawdzajcie zawsze datę na opakowaniach!

W innym sklepie kupiłem Baytan Uniwersal, już kiedyś używałem tego preparatu i byłem zadowolony.
Powyższe środki użyję do zaprawy własnego ziarna, kupnego z centrali już po raz drugi nie zaprawiam.

Jockey - 100,50 zł/ litr
Baytan - 71 zł/litr
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus