Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaprawy nasienne

874 odpowiedzi na ten temat

#81 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 23 marzec 2009 - 21:47

Zaprawy nasienne a tak na marginesie to sa dobre zaprawy do zaprawiania na sucho? niema , nie było, po co ci zaprawa na sucho?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zaprawy nasienne Dzisiaj, 07:25
  •  

#82 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 24 marzec 2009 - 15:09

Zaprawy nasienne no ale ja nie mam zaprawiarki żadnej, a tak bym wsypał troche do siewnika i wymieszał

#83 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 15:37

Zaprawy nasienne wszystkie zaprawy na sucho zostały wycofane już na jesieni, a na mokro to możesz zaprawić w betoniarce.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 24 marzec 2009 - 15:47

Zaprawy nasienne no ale nie mam betoniarki to co mam zrobić

#85 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 16:15

Zaprawy nasienne

wszystkie zaprawy na sucho zostały wycofane już na jesieni, a na mokro to możesz zaprawić w betoniarce.

nieprawda, nie wprowadzaj w błąd
niektóre "suche" zaprawy zostały przeniesione do tzw. drugiej kategorii, np. funaben
natomiast niektóre można kupić bez problemu, np. oxafun

#86 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 20:13

Zaprawy nasienne trzeba dodać że potrzebny jest kurs by kupować środki 1 i 2 klasy toksyczności, a co do wycofania to były na jesieni wycofane, teraz zostały przeniesione do drugiej grupy ze wzglendu na toksyczność dla organizmów wodnych.

#87 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 20:49

Zaprawy nasienne Raxil na jesień płaciłem cos koło 50 zł na 300 kg ziarna. Takie wiadereczko hehe A co do zaprawiania to wg. podstawa w uprawie zbóż, ja wszystko zaprawiam, warzywa, zboża i w tym roku zimniaki. Musze jeszcze kupić nawóż donasienny o którym była mowa powyżej. To teraz dla tych którzy nie zaprawiają troszku porównań: suma długości korzeni 10 roślin, 11 dni po sewie: tak kolejno bez zaprawy 776 mm, Raxil 917mm, a Lamardor 1014 (ta zaprawa jest dostępna w PAK-u razem z nawozem, myśle że to miało duzy wpływ, o jesli chodzi o sub. aktywne to podobne). Ponadto grubosc roslin w tym czasie to dla roslin bez zaprawy 1 mm, a dla Raxila 1,9 mm mysle, że wszyscy zobaczą róznice... :lol: I bardzo wazna własciwośc zapraw szczególnie dla jęczmienia jarego to zmniejszanie długości mezokotylu (tutaj średnia z 25 roślin, 3tyg. po siewie) i wyglada to tak: bez zaprawy 9,8 mm, a dla Lamardor-a jest równa zeru. To akurat podparłem na prospektach firmy Bayer, oczywiście kazdy stosuje co chce... Te dwie zprawy u góry z tego co mi wiadomo kupuje sie bez świadectwa o ukończeniu kursu. To narzie tyle z mojej strony. Pozdrawiam :lol:

#88 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 09:36

Zaprawy nasienne Ja zaprawiałem pszenicę Baytanem a pszenżyto Premisem. Oczywiście w betoniarce, wsypywałem po 100kg zboża i dawkowałem zaprawę.
Nie stosowałem jeszcze nawozów donasiennych, mam zamiar zrobić to w następnym roku. I tu mam pytanie czy mogę używać na premisu + nawóz donasienny? Najpierw w betoniarce wymieszam zboże z zaprawą, gdy będzie równomiernie pokryte dodam nawóz donasienny i też wymieszam.
Czy nie taka mieszanka nie zaszkodzi nasionom?
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#89 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 21:20

Zaprawy nasienne

no ale nie mam betoniarki to co mam zrobić

Ja w betoniarce nigdy nie zaprawiałem. Zborze to w siewniku. Wsypie worek a potem zaprawy trochę i trzeba przemieszać i tak po kolei.
Kukurydze zaprawiam w plastikowej betce. Wsypuje worek kuku i zaprawę a potem wycieczka po podwórku :P

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#90 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 17 maj 2009 - 07:04

Zaprawy nasienne U nas to sie zawsze zaprawia w betoniarce bo narazie nie ma $$ na zaprawiarke ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 20:11

Zaprawy nasienne

Stosował ktos kiedyś nawozy donasienne np: http://www.agricultu...pl/primus_b.htm , lub inne. Jakie wrażenia, doswiadczenia itp. ?

Ja też stosuję od kilku lat odżywkę razem z zaprawa i najlepsze efekty widać gdy mamy w okresie wschodów suszę wschody są bardziej wyrównane a rośliny cechuja się lepszym wigorem wzrostu no i przy opuźnionym siewie można zrezygnować z zabiegu fungicydowego (gdy zaprawione) ale tak nie jest zawsze, zależy od przebiegu pogody i terminu siewu. ;)

#92 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 21:44

Zaprawy nasienne ja w tym roku zastosowałem zaprawę z nawozem Premis Pro a efekt gołym okiem widać. Ja zaprawiam żmijką.Rozrabiam zaprawę z wodą bańkę z kranikiem [np po alercie]i to jest moment

#93 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 08:30

Zaprawy nasienne A ja to zaprawiam w betoniarce i nawet ładnie zaprawa pokrywa ziarniaki :D a 2 lata temu z braku czasu zaprawialem w siewniku , totalna masakra :( a ile może kosztować taki nawóz donasienny ?? :(

#94 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:46

Zaprawy nasienne Zapytaj się tam gdzie zaopatrujesz się w środki ochrony roślin o zwykłą odżywkę na zboża stosowana dolistnie i zmieszaj z zaprawą i przy bajcowaniu dasz wszystko razem i będzie git :D Ja tak robie i jestem zadowolony z efektów

#95 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 07 luty 2010 - 20:47

Zaprawy nasienne My zaprawiamy Raxilem ,kiedyś zaprawialiśmy Funabenem ale to byla masakra :unsure: strasznie pylił ,Raxil dobrze pokrywa powierzchnie ziarka i nie jest taki drogi ;)

#96 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 08 luty 2010 - 21:30

Zaprawy nasienne RAXIL dobra zaprawa też ją stosowałem. No i warto napisać że choroby typu głownia .... i zgorzel ....(np : zgorzel siewek ) można zwalczyć tylko przez zaprawianie materiału siewnego ! na razie nie ma środków do ich zwalczania po wschodzie roślin i chyba szybko nie wymyślą ;[

#97 Share grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 19 luty 2010 - 15:39

Zaprawy nasienne U nas z początku zaprawialiśmy Raxilem w betoniarce jak było mało zboża - efek super, gdy przybyło ha zdecydowaliśmy się na zaprawiarkę mobilną czyli Mobilia z BASF fajnie i szybko ale niestety człowiek jest skazany tylko na jedną zaprawę Kinto Duo która w swoim spektrum działania w pszenicy jarej i jęczmieniu jarym nie ma zbyt wiele zwalczanych chorób (w pszenicy jedna w jęczmieniu dwie) co w porównaniu nawet do funabenu stawia ją daleko w tyle. Dlatego w tym roku postanowiliśmy zainwestować i kupiliśmy zaprawiarkę PLON zawieszaną na ciągniku. Mam nadzieję że zakup szybko się zwróci ;[

#98 Share Marciano

Marciano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 19 luty 2010 - 18:29

Zaprawy nasienne mógłbyś dać jakieś fotki tej zaprawiarki, kręcę się za jakaś zaprawiarka która można zamocować na ciągniku, mógłbyś dać jakieś namiary na dealera no i jaka cena?

#99 Share grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 19 luty 2010 - 18:46

Zaprawy nasienne Jest to firma Wac-Rol z Gniewkowa wpisz w goglach to ci znajdzie. Opisywali tą zaprawiarkę w ostatnim Farmerze. Z wyglądu nie jest zła zobaczymy jak będzie z jakością zaprawiania ;[ a cena to 3800 netto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share pep14

pep14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 20 luty 2010 - 12:27

Zaprawy nasienne Zawsze zaprawiałem na sucho ale strasznie się kurzy. W tym roku chce na mokro w betoniarce. Jakie środki polecacie i w jakich dawkach je stosujecie ? Czy można na mokro dużo prędzej zaprawić, czy na krótko przed siewem i czy zboże nie zacznie kiełkować ?