Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaprawy nasienne

874 odpowiedzi na ten temat

#821 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 21:18

Zaprawy nasienne

Panowie mam pytanie.

Zostalo mi z poprzedniego roku trochę Certicoru (triazole+metalaksyl) . Poza tym odnalazła mi sie buteleczka Vitavaxu (karboxyna, tiuram). Z tym ze jest on z 2006 r(waznosc 3 lata) wiec jest po terminie.

Chciałem to wszystko razem połączyć.

A dodatkowo jeszcze dokupic scenic (tez min.tebukonazol ale i protiokoazlo i strobi)

Czy taka mieszanka nie bedzie "zabójcza". Slyszalem ze triazole w wiekszych dawkach zle wpływają na wschody i kiłkowanie.

Czy ten przeterminowany Vitavax bedzie miał jeszcze jakieś działanie?

Dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zaprawy nasienne Dzisiaj, 21:29
  •  

#822 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 19:51

Zaprawy nasienne

W jednej butelce pozostało mi jeszcze około 200ml zaprawy Baytan Universal, której termin przydatności minął w maju. Jest przechowywana w zalecanych warunkach, więc powinna być nadal dobra. Dodatkowo pierwszy raz będę zaprawiał pszenicę dodając do tej zaprawy nawóz donasienny Primus B. Na każde 100kg nasion należy dać w tym przypadku 400ml zaprawy i 200ml nawozu.

#823 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 26 wrzesień 2014 - 09:25

Zaprawy nasienne

kupiłem pszenicę kwalifikat i jest zaprawiana omnix-em 025fs, co powiecie o tej zaprawie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#824 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 27 wrzesień 2014 - 09:30

Zaprawy nasienne

stanie sie cos jak przy zaprawianiu dalem 3 razy wiecej wody niz potrzeba? pszenica zaprawiana Kinto Duo, ale ilosc zaprawy byla poprawna, tylko ilosc wody za duza.

#825 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 27 wrzesień 2014 - 19:32

Zaprawy nasienne

Dla pszenicy to nic, dawałem z 10 litrów wody na tone zboża, i było fajnie. Ale co miałem problem to oszukiwał siewnik, był ustawiony na 350 kg siał 240 kg/h

#826 Share masio513

masio513

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, produkcja roślinna, samochody i dziewczyny:)

Napisany 01 październik 2014 - 18:26

Zaprawy nasienne

Ja na 100 kg ziarna 200 ml Kinto DUO + 2 litry wody i do betoniary ładnie wymiesza :) na dawki w etykiecie to by musiał zaprawiarkę mieć:) jeśli da się więcej wody zboże nie straci wartości jest tak samo oblepione, a może i lepiej:)

#827 Share Dzialkowicz126

Dzialkowicz126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 październik 2014 - 15:30

Zaprawy nasienne

A ja nie jestem przekonany co do zaprawiania w betoniarce albo coś zle robie. Na wiosne zaprawiałem jęczmień już nie pamiętam dokładnie czym ale było rozrobione z 200ml w 1.5L wody na 100kg i tam gdzie prawie kapnąłem wiaderkiem tam sie zaprawiło w pozostałych miejscach nie wymieszało sie - tak mi sie wydaje bo ziarna nie zmieniły koloru na czerwony. Nastepnym razem bede próbował pryskać jakimś ręcznym opryskiwaczem pod ciśnieniem i wtedy powinno równomiernie pokryć. Ciekawe jak to robia w centrali wie ktoś może ?

A propo zaprawiania mam pszenice Skagen z centrali zaprawioną Premis Pro 080FS + Polimer, substancje aktywne: tritikonazol 20g /1L + Prochloraz kompleks z miedzią 60g/L czy to wystarczy ?

#828 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 09 październik 2014 - 16:32

Zaprawy nasienne Ja właśnie mam taki ogrodniczy 2l z podziałką i z pompką. Napompuję i potem odpowiednią ilość mgłą pryskam w betoniarkę i jest równo jak z centrali.

#829 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 09 październik 2014 - 18:49

Zaprawy nasienne

zaprawiajac w betoniarce wystrczy 0,5-0,6l cieczy na  betoniarke - 50kg. Duże znaczenie ma tez miejsce wlania cieczy. U mnie chłopaki już załapali co i jak i wychodzi lepiej niz z centrali :) Jak siałem i zobaczyłem worek zle zaprawionego to od razu wiedziłem ze ktoś inny wlewał nie ten co zawsze :) U mnie robi sie tak że właczaja betoniarke i wtedy trzeba "hlupnac" odmierzona iloscią w słoiku 0,6l na "2 razy" tak żeby cześć poleciało głeboko a cześć na brzegu i wtedy chwila pracy betoniarki i do worka :) ważne tez jest żeby pierwsza porcje albo dac dodatkowow 0,3-0,5l wody albo przed wsypaniem zboża zwilżyc betoniarke wlac wode i niech chwile pochodzi, aby zmoczyć ścianki wylać nadmiar.

#830 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 09 październik 2014 - 20:20

Zaprawy nasienne

Ja zaprawiałem Kinto Duo w betoniarce tak jak na etykiecie 100ml zaprawy i 200ml wody na 50kg - nie mam zastrzeżeń - bardzo ładnie ziarno pokryte zaprawą. Kiedyś miałem część zboża zaprawionego kilka dni przed siewem a część bezpośrednio przed siewem (w ten sam sposób, tą samą zaprawą) - siewnik mnie ładnie wtedy "oszukał", nie pamiętam ile ale różnica w ilości wysianego ziarna była znaczna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 09 październik 2014 - 20:27

Zaprawy nasienne

Ja również polecam opryskiwacz. Nie ma porównania zaprawianie z opryskiwaczem, a takie wlewanie cieczy prosto ze słoika. Choć to jeszcze się ma wielkością betoniarki. Ja mam 200l i jak wsypie 50kg jest luks tylko dużo zabawy dlatego sypie po 100kg zwiększam ilość wody w porównaniu z zaleceniami i rozpylam to na 3-4 razy robiąc przerwy na wymieszanie zboża, może wychodzi ciut gorzej niż po 50kg ale dużo szybciej. Oczywiście betoniarkę kładę na maksa w bok żeby się dobrze mieszało i jest cacy :)  choć przydała by się z 50l większa.

Tylko spokój może nas uratować....

#832 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 09 październik 2014 - 20:30

Zaprawy nasienne

tylko włąsnie ile trwa wpryskiwanie cieczy opryskiwaczem ? JAk z dokłądnoscia ilosci cieczy ?  Ja wlewajac czekam max minute mieszania i wysypuje :)

#833 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 09 październik 2014 - 21:11

Zaprawy nasienne

Kiedyś tak wlewaliśmy to przeciętnie się zaprawiało. Z zegarkiem w ręku nie stoję bo nie mam na to czasu, czas zaprawiania zależy od zorganizowania się i od tego ile osób to robi, w tym roku musiałem zaprawiać sam i to w nocy więc trochę się zeszło. Do odmierzania mam taki pojemnik z przedziałkami leję zaprawę + wodę ile potrzeba a później do opryskiwacza przelewam. Minus taki że za każdym razem trzeba nabijać ciśnienie, ale coś za coś na pewno Twój sposób jest szybszy ale i mniej dokładny jeśli ktoś ma dużo zaprawiania to zaoszczędzi trochę czasu. Ja nadrabiam tylko tym że sypię 2 razy więcej na jedno mieszanie B)

#834 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 09 październik 2014 - 22:07

Zaprawy nasienne

U mnie zazwyczaj czysci i zaprawia jednoczesnie 3 osoby. Przez dzien tak na spokojnie 8 godzin pracy robia po 5t na gotowo.

#835 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 10 październik 2014 - 20:11

Zaprawy nasienne

Ja takim obszarowcem nie jestem 5 ton ziarna by mi starczyło na 10 lat siewów :)   Chyba że kiedyś ha przybędzie w tym roku wyjątkowo tylko około 200kg miałem do zaprawy więc po pracy na spokojnie to zrobiłem. 

#836 Share jaculek13

jaculek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 listopad 2014 - 14:28

Zaprawy nasienne

Witam. Panowie czy, ktoś  z Was, zaprawia zboże w mieszalniku pasz?

#837 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 06:28

Zaprawy nasienne

Potrzebuje kupić zaprawę Astep 225 FS ( pod jęczmień ozimy), może ktoś podać jakiś sklep internetowy? Małe ilości mnie interesują.

#838 Share luki08

luki08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 21:01

Zaprawy nasienne

tez interesuje mnie ta zaprawa ale nigdzie jej nie ma, do wyboru mam jeszcze scenic +nawóz i baytan trio

#839 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 03 wrzesień 2015 - 07:07

Zaprawy nasienne

Nie ma szans na kupienie małych ilości, tylko 15 litrów a i tak już raczej nie kupi się.

Tylko Nuprid 600 możecie kupić i powiem że tu jest bardzo dobra cena, bo koło mnie po 300 sprzedają, 0, 25 to 100 kg nasion rzepaku, miał kiedyś rejestrację   w rzepaku, teraz nie może.

http://allegro.pl/za...5643482589.html

Edytowany przez tomek73, 03 wrzesień 2015 - 07:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team