Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaprawy nasienne

874 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 23:35

Zaprawy nasienne A my za wsi bejcyjemy w zwykłem mieszalniku do paszy. Ten mieszalnik miało kiedys kółko ale sie rozleciało wię jeden wzioł mieszalnik, inny opryskiwacz inny jeszcze coś. Mi się trafiła wapniarka ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zaprawy nasienne Dzisiaj, 07:47
  •  

#62 Share dawid12245

dawid12245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 07 luty 2009 - 13:11

Zaprawy nasienne "ja ci odpowiem ze lepiej na sucho bo na mokro ziarno moze sie sklejać "... już tyle lat zaprawiamy w betoniarce na mokro i nigdy ziarka się nie skleiły, także nie wiem skąd masz taką opinię... zaszła taka sytuacja u Ciebie?

#63 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 07 luty 2009 - 13:25

Zaprawy nasienne Kupiłem zaprawiarkę z sąsiadem na spółkę, zapłacilem za używaną(prawie nówka) 2500 zł - zaiweszana na ciągnik, 3 osoby w 5 godz. -15 ton wyczyszczone i zaprawione na mokro. Policzcie (moja dobra rada) czy opłaca wam się dźwigać do beetoniary, itp, może lepiej kupić taką maszynę- też kiedys zaprawiałem opryskiwaczem plecakowym , ale ciężko jest równomiernie rozprowadzić zaprawę, a w siewniku na sucho to się kicha ostro i nie zdrowo.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 07 luty 2009 - 22:48

Zaprawy nasienne

"ja ci odpowiem ze lepiej na sucho bo na mokro ziarno moze sie sklejać "... już tyle lat zaprawiamy w betoniarce na mokro i nigdy ziarka się nie skleiły, także nie wiem skąd masz taką opinię... zaszła taka sytuacja u Ciebie?

gdybyś czytał całą wypowiedz a nie tylko wyrywał z kontekstu to bys zrozumiał o co chodzi

kolega pytał czy lepiej na sucho czy na mokro ale w siewniku i to za pomocą opryskiwacza plecakowego - w takim wypadku nierównomiernie spryskane ziarno moze byc potraktowane zbyt duzą dawką od razu i moze to powodowac sklejanie co w przypadku zapraw proszkowych jest praktycznie niemozliwe

nieco inaczej sprawa przedstawia sie gdy stosujemy zaprawiarki bądz zaprawiamy z betoniarce czy innym tego typu urzadzeniu - wtedy ziarno jest mieszane z zaprawą juz w trakcie jej wlewania i wystąpienie zbyt mocnego zaprawienia w jednym miejscu jest mało prawdopodobne

uwiez mi ze znam sie troche na zaprawianiu bo corocznie zaprawiamy około 2 tysiecy ton ziarna
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#65 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 08 luty 2009 - 13:19

Zaprawy nasienne A co sądzicie o tym całym zaprawianiu w siewniku połowa i tak niezaprawiona daje to coś w ogóle?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#66 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 08 luty 2009 - 13:25

Zaprawy nasienne Szkoda tylko zaprawy na zaprawianie w siewniku- polowa i tak dobrze nie zaprawiona :lol:

#67 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 08 luty 2009 - 13:27

Zaprawy nasienne dokładnie - szkoda zaprawy bo polowa nie zaprawiona a te nasiona które są potraktowane zbyt mocno zaprawa mogą miec problem z wykiełkowaniem
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#68 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 08 luty 2009 - 13:34

Zaprawy nasienne czy ktoś przy zaprawianiu coś dodaje na łokasia? ale i tak już niema chyba zapraw do zaprawiania na sucho.Zapraiwanie to pierwszy zabieg fungicydowy w zbożu jak sie go żle lub wcale nie wykona to ppóżniejsza ochrona nie ma sensu.

#69 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 08 luty 2009 - 13:41

Zaprawy nasienne Teraz podobno mieli wycofywać dużo zapraw i oprysków ciekawe co zostanie? Nawet nasiona warzyw nie wszystkie są zaprawione :lol:
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#70 Share mariusz22

mariusz22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 22:40

Zaprawy nasienne Zgadzam sie z miszka31, bo samemu kiedys nie stosowalismy zapraw a jak teraz od kilku lat zaprawiamy zboza to sa duze efekty a najlepiej widac to chyba na jeczmieniu jarym, bez zaprawy jak juz był na powierzchni ziemi to zaczynał sie zijac i miejscami zółknonc a po zaprawianiu roslinki sa w duzo lepszej kondycji.
a inwestycja sie zwraca.
no i tzeba pamientac ze szkodniki juz nie atakuja ziarna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share massey15

massey15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 17:17

Zaprawy nasienne A ile potrzeba zaprawy na np: tonę żyta.

#72 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 18:04

Zaprawy nasienne zależy jaką zaprawą chcesz zaprawiać bo wybór jest duży i dawki są zrónicowane , a po co ci zaprawa na wiosne na żyto????

#73 Share massey15

massey15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 18:40

Zaprawy nasienne To że pytam sie teraz w marcu nie znaczy że chce zaprawiać teraz żyto. Pytam się po prostu tak na przyszłość. A tak a propo to jest chyba żyto jare tak przynajmniej szłyszałem. A co zaprawy to nie wiem jeszcze bo nigdy nie zaprawialiśmy zboża ale kto wie może na jesień pierwszy raz spróbujemy i w takim razie przy okazji tego tematu chciałem się chociaż mniej więcej rozeznać jakie dawki zaprawy się stosuje.

#74 Share mariusz22

mariusz22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 19:51

Zaprawy nasienne kolego massey15 dawkowanie do kazdego gatunku roslin masz podane na opakowaniu danej zaprawy
ja stosuje zaprawy z firmy baytan i nawet jestem zadowolony.

#75 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 11:56

Zaprawy nasienne Kolego BAYTAN to jest nazwa zapraw z f-my bayer :P
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#76 Share mariusz22

mariusz22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 15:45

Zaprawy nasienne No tak pomyliłem sie, dzieki za poprawe. :P

#77 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 16:41

Zaprawy nasienne Stosował ktos kiedyś nawozy donasienne np: http://www.agricultu...pl/primus_b.htm , lub inne. Jakie wrażenia, doswiadczenia itp. ?
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#78 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 09 marzec 2009 - 15:11

Zaprawy nasienne ja stosowałem i stosuje nawozy donasienn różnych firm,koszt nie wielki a czy pomaga? tego gołym okiem nie widać, ale skoro badania wykazały pozytywny wpływ to warto je dodawać,ostatnio na spotkaniu z przedstawicielem tej firmy rozmawiałem o sensie stosowania tego rodzaju nawozu,mówił że zasadne jest stoswanie w nie sprzyjających warunkach,ułatwia start młodym roślinom które nie mają jeszcze systemu korzeniowego, w okresie np suszy po zastosowaniu tych nawozów wschody były bardziej wyrównane.

#79 Share MarioS

MarioS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Motocykle no i Rolnictwo

Napisany 20 marzec 2009 - 20:56

Zaprawy nasienne Witam
możecie mi powiedziec ile korztuje zaprawa??
dokładnie chodzi mi o Raxil i Lamrador.
ile doliczać za zaprawione zborzę??
Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 23 marzec 2009 - 21:37

Zaprawy nasienne Mógłby ktoś podać nazwy dobrych zapraw dla pszenicy, ale żeby były w proszku i można było na sucho zaprawiac