Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

tytanowyJanusz    3458

a po co robić takie cudawianki? daj 150ml kinto + 100ml systiva i będzie dobrze


a po co robić takie cudawianki? daj 150ml kinto + 100ml systiva i będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3607

Ile bezpiecznie można dodać tego środka do Kinto plus przy zaprawiania jęczmienia i pszenżyta ? 

IMG_20210917_161134.jpg

Edytowano przez superfarmer02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203
1 godzinę temu, superfarmer02 napisał:

Ile bezpiecznie można dodać tego środka do Kinto plus przy zaprawiania jęczmienia i pszenżyta ? 

IMG_20210917_161134.jpg

Tyle ile pisze na opakowaniu. Ja dawalem 10ml tebukonazolu 250na 500kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    883

Systiva i kinto w tamtym roku. Jedyny zabieg fungicydowy na wychodzące ości i przy koszeniu na początku sierpnia częściowo zielona słoma. Polecam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody1997    47

Też myślałem o tym zestawieniu. Tyle, że jak mi zostanie środka to systivy na pszenżyto nie można? W ulotce tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nh89    11

Czy maxim power będzie dobry na groch ?? Chyba że coś innego polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
Dnia 23.01.2022 o 12:22, Młody1997 napisał:

Też myślałem o tym zestawieniu. Tyle, że jak mi zostanie środka to systivy na pszenżyto nie można? W ulotce tak jest.

100ml na 100kg ziarna systiva

sprawdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Jakie nawozy donasienne polecacie?? 

Primus b ok, ale dr green lepszy skład w tamtym roku stosowałem - wada ze jest w proszku i kryształki zostają na dnie po wlaniu zaprawy hmm. 

Stosował ktos gumsil?? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Ok zaraz przeliczę skład, ogólnie przeliczyłem jeszcze raz i dr green wypada słabo ma trochę więcej PK ale micro ubogo względem primusa. 

@tomek73 @yacenty ile tego na 100kg dajecie bądź na tonę??

Ogólnie skład słaby N 13g, P 29.5g Cu 4.8g, Fe 0.95g, Mn 3.5g, Zn 9.4g, MgO 4.7g. Brak boru, molibdenu czy potasu który jest w wyżej wymienionych. 

Teraz kwestia dawkowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

N- brak - 19-32,5

P- 50 - 26 - 73,7

K- 34 - 26 - brak

B- 0,5 - 4,8 - brak

Cu - 0,35 - 4,8 - 12

Fe - 7 - 19 - 2,3

Mn - 6 - 7 - 8.7

Mo - 0.05 - 1,4 - brak

Zn - 6,5 - 11,8 - 23,7

Mgo - brak - 40 - 11,5

So3 - brak - 78 - brak

Dr prime - Primus - ferti inno ten

Jak cenowo ten ferti @yacenty

Wiem ze to indywidualna kwestia u każdego ale tak orientacyjnie ile PLN za jaki baniak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

śmiesznie tani. nie pamiętam teraz ale jakoś mi wychodziło kilka złotych na hektar przy założeniu 140-150kg nasion


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

baywa


coś mi chodzi po głowie 140zl za 10l


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RPatek    0

Jak długo można przechowywać zaprawę kinto plus po otwarciu opakowania chodzi mi o okres jesienną wiosenny 
to samo pytanie tyczy się nawozu primus oraz znacie może coś ciekawszego i czy jest sens stosowania środków tego typu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203
Dnia 5.06.2022 o 11:36, yacenty napisał:

baywa

 

coś mi chodzi po głowie 140zl za 10l

 

200zl za 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam problem z chwastami w życie ozimym . Wydaje mi się , że to tomka oścista lub wiechlina roczna a znowu sporo osób twierdzi , że to moze być miotła . Miałem chęć prysnąć to Axial Komplett Pak , nawet doradcy mi to doradzali a z tego co tak czytam to samym Axialem żyto można ale już z tym dodatkiem Winnetou (Axial Komplett Pak ) to można pszenice ozimą i pszenżyto a o życie czy można nic nie pisze  Czy  może ktoś stosował Axial Komplett Pak w życie ozimym na wiosnę ? Bo no samym Axialem mi się trochę nie uśmiecha bo są i niestety inne chwasty .....  Może polecicie coś innego ?

    • Przez kingway
      Witam , jaki polecicie oprysk na tomkę ościstą w oziminach na wiosnę ??? Od czego to zależy , że ona znajduje się polu ? Zmianowanie książkowe a ona nadal jest  
    • Przez kingway
      Witam , jaki oprysk wybrać na oziminy na wiosnę ? Mam na myśli Rexade , Axial ? Oprócz tego mam do pryskania jare i teraz tak się zastanawiam czy nie  opryskać ich nowym chwastoxem trio zamiast jak dotychczas turbo ? Trio wychodzi chyba ciut drożej , ale nie dużo , ale może skuteczniejszy ?? Podzielcie się czym pryskacie  swoje  uprawy i jakie opryski możecie polecić ?  
    • Przez endrju00711
      Koledzy , mam do was wielką proźbe , poniewarz , dziś zadzwonili z agencji , że jutro przyjadą nas kontrolować , a nie znam osoby w powiecie , która prowadzi taki rejestr oprysków ,pomużcie , jak takie coś zrobić ?? Prosze o skan , lub fotke stronek z takiego rejestru . I mam takie jedno pytanie , jak u was patrzeli na to jak by ktoś tego nie miał , bo niby mogą cofnąć dopłaty . Prosze was bardzo o pomoc , zamieszcze poniżej adres email : endrju00711@wp.pl . A mam jeszcze jedną wontpliwość , poniewarz niedaleko domu mam ułożone bele , tak , że zajmują one pół pola , bo z 40 arów zrobiło się około 25 arów , a te pole jest koło mojego sadu , w którym jak układaliśmy , je w żniwa również nie było się jak obrucić ciągnikie , czy doczepią się za to , że 40% pola jest nie zasiae poplonem . To jest nic , ale jeszcze do tego dochcodzi hektar pola po kuku na ziarno , i nie zdążyliśmy tam jeszcze zasiać poplonu , bo jak nie deszcz , to czasu nie ma . I czy za takie przewinienia mogą cofnąć dopłate , bo nie dość , że biore standardowe , i takie tam dodatki do krów itp. , to jeszcze mam troche kasy za poplony . Ale najwarzniejsze jest to , że nie posiadam tej książki do oprysków , i na tym prosze się skupić , bo mam czas do wieczora , bo potem , to już rano inspekcja do domu za puka
    • Przez semenenek
      Witam mam pytanie odnośnie środka ochrony roślin który zwalczyłby w owsie wyczyńca polnego? W tamtym roku miałem z nim duży problem i w tym roku chciałem się zabezpieczyć w razie jego wystąpienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj