Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaprawy nasienne

874 odpowiedzi na ten temat

#741 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 wrzesień 2013 - 19:49

Zaprawy nasienne No tam są te same substancje, tylko ze celest ma jeszcze 2 triazole.
Nie powinno być problemu. Najpierw wymieszaj je, jeżeli będzie wszystko ok, to zapraw niewielka partie nasion poczekaj aż wyschną, jeżeli zaprawa będzie się dobrze trzymać, nie będzie pylić to jest wszystko ok.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zaprawy nasienne Dzisiaj, 15:38
  •  

#742 Share kot5211

kot5211

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 19:52

Zaprawy nasienne stosował ktoś z was zaprawe o nazwie bajtan i może ktoś wie ile kosztuje

#743 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 28 wrzesień 2013 - 21:41

Zaprawy nasienne Baytan to moim zdaniem bardzo dobra i droga zaprawa. 1l kosztuje 87zł i wystarcza na 250kg. W tym roku zrezygnowałem z niego ze względu na cenę

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#744 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 23:05

Zaprawy nasienne Ja zaprawiam Premisem i do tega nawóz donasienny ADOB :)

Ktoś też to stosuje??

#745 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 06:48

Zaprawy nasienne Co sadzicie o zaprawie Funabed

#746 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 07:16

Zaprawy nasienne O takiej zaprawie nie słyszałem,jeśli chodzi o Funaben to poczytaj wcześniejsze wypowiedzi.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#747 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 29 wrzesień 2013 - 07:41

Zaprawy nasienne Ja w tym roku stosowałem bytan, ale zbrakło i dokupiłem RANCONA 015ME dobre to bo 83zł litr i na 1t ziarna to chyba nic nie warte. Będzie porównanie z bytanem bo na jednym polu siane.

#748 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 11:22

Zaprawy nasienne Wszystko fajnie tylko jeśli ktoś pisze że stosował funaben hm... patrząc na lata poprzednie szczególnie 2012/2013 pleśń sniegowa, w monokulturach zgorzel siewek , ja bym zaczął od scenica , kinto duo i wyżej, do betoniarki dorabiamy pokrywę - sprżeżarka ropownica i materiał siewny pokryty jeswt zaprawą wręcz idealnie może nawet lepiej niż w mieszalnikach pasz stosowanych jako zaprawiarki, sposób zaprawiania nie ważny oby efekt był zadawalający. Nawóż donasienny Primus, Tytqanit i zaprawa i oby mineły te chłody w nocy gdyż zimno na razie.

#749 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 02 październik 2013 - 13:50

Zaprawy nasienne Ziarno zaprawione siałem bezpośrednio po zaprawieniu. Nic nie będzie szkodziło jeżeli następne ziarno trochę postoi zaprawione? Jeszcze trochę muszę odczekać bo kukurydza nadal stoi ale wkrótce powinienem skosić. Mieszanie maxima i nawozu donasiennego ADOB nie spowodowało efektów ubocznych.

#750 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 02 październik 2013 - 13:56

Zaprawy nasienne Sam niedawno o to pytałem na forum i ma żadnych przeciwieństw bo pewnie ziarno obecnie nie jest wilgotne. Poza tym dawki maxima na 100kg to zaledwie 200ml, do tego trochę nawozu to wilgotność ziarna nie wzrośnie znacznie.
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share adam303

adam303

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 październik 2013 - 10:59

Zaprawy nasienne Sposób dobry ale czy żmijka nie będzie rdzewiała od wilgoci? Wydaje mi się że lepiej zaprawiać w mieszalniku takim jak do paszy,jest on w środku cały pomalowany więc nie powinien rdzewieć.Robisz w deklu od góry otwory na dysze od opryskiwacza i jazda,tylko dobrze mieć taki którego wypust jet dość wysoko żeby do big baga nasypać a potem z pomocą tura wsypiesz do siewnika.

#752 Share ahten

ahten

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 15 październik 2013 - 12:09

Zaprawy nasienne Czy jeszcze gdzieś można zanabyc zaprawę nasienną Vitavax 2000 FS?
Czy może jest wycofana ze sprzedaży?

Edytowany przez ahten, 15 październik 2013 - 12:10.

#753 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 16 październik 2013 - 10:05

Zaprawy nasienne chyba już wycofana :\

#754 Share Marcinek007

Marcinek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 październik 2013 - 21:38

Zaprawy nasienne Witam Panowie,zakupilem zaprawe sarox T 500 Fs ktora zaprawialem pszenice ozima betoniarka w ilosci takiej jaka byla podana w ulotce,i codziwnego pszenica ta byla siana ok 1 pazdziernika i do tej pory nie wyszla z ziemi :/ jest pod samym wierzchem wszystkie ziarka zakielkowane i wogole nie chce sie jakos przebic :/ i co jeszcze dziwnego ta sama pszenica zasiana na tym samym polu tylko zaprawiana inna zaprawa w proszku bo zabraklo ziarek zaprawianych ta zaprawa sarox i jest zielono na polu,i jaka moze byc tego przyczyna?:/ nikt nie wie co sie moglo stac,zaprawa nie przeterminowana,pszenica siana po rzepaku ziemia klasy 3

#755 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 23 październik 2013 - 23:47

Zaprawy nasienne Wszystkie ziarna były ładnie równomiernie pokryte? Ja niestety zaprawiałem też ta zaprawa mimo że może ochrona nie jest najlepsza. ale jak lepszej zaprawy nie mogłem dostać to druga sprawa. U mnie wschodziło bardzo wolno ale juz jest ok, zaczyna sie krzewić ;)
Zapraszam na swój profil

#756 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 24 październik 2013 - 07:13

Zaprawy nasienne U mnie w tym roku tez zboża zaprawiane scenikiem + prochloraz bardzo wolno wschodziły, po innych zaprawach typu vitavax bo miałem taka z centrali to 2-3 dni wczesnij. Nie wiem czy to scenik trzymałczy ten prochloraz z MIrage

#757 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 24 październik 2013 - 07:31

Zaprawy nasienne U mie w tamtym roku wyszły po 6-7 dniach, w tym roku po 14 dniach zaczały się pojawiać.
Po prostu sucho miałem, a zaprawy sam robiłem i nawet delikatniejsze zrobiłem.
Tebukonazolu wcale nie dawałem, a on może być odpowiedzialny za opóźnione wschody.

#758 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 24 październik 2013 - 09:10

Zaprawy nasienne to nie wina zapraw tylko brak odpowiednich temperatur.pszenica zaprawiana maximem i scenikem jednakowo wschodziła po 16 dniach.w ubiegłym roku kinto duo,scenik,baytan i wschody wyrównane po 7 dniach ale było ciepło

#759 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 28 październik 2013 - 14:06

Zaprawy nasienne Mogą być co najmniej trzy przyczyny jesli odrzucimy kwestię zastosowania zbyt dużej dawki. Zakładam, że jak Pan pisze dawkowanie było w miare precyzyjne. Pierwszy powód takiego zachowania chociaz w przypadku zbóż mniej prawdopodobny to zbyt głęboki siew i zbyt ubita gleba np. silnym deszczem, zaraz po siewie, która zachamowała wschody, to jednak byłoby bardziej placowe i mielibyśmy bardzo nierówne wschody. Druga przyczyna mająca związek z ziarnem użytym do siewu to bardzo silne porażenie grzybami z rodzaju fusarium oraz silne porażenie w glebie patogenami powodującymi zgorzele siewek. W tym wypadku zaprawa mogła okazać się za słaba. Jak wiadomo na ziarniaku zawsze znajdują się zarodniki chorób, jesli ziarno pochodziło z planatacji np. późno zbieranej, bez zabiegu na kłos a porażonej silnie chorobami kłosa to na nim zawsze będzie znajdowało się duzo zarodników chorobotwórczych i być może na część z nich użyta zaprawa nie zadziałała lub jest niewystarczająco skuteczna. Tak osłabiona roślinę zaatakowały w glebie grzyby powodujące zgorzele siewek i to "trzyma" je w ziemi. Pytanie czy były robione próby kiełkowania przed wyborem partii ziarna do siewu? Trzeci powód to zastosowane herbicydy czy to w samej pszenicy czy w uprawach przed pszenicą. Zwłaszcza te odlebowe, ich duża obecnośc w glebie może hamować rozwój tak delikatnej części rośliny jakim jest kiełek.
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 13 listopad 2013 - 21:07

Zaprawy nasienne Jakby ktoś kiedyś zaprawił przez przypadek SCENIC iem jęczmień jary to kiełkuje i rośnie normalnie. Robiłem też testy z owsem i tu już był problem bo dużo ziarna nie wykiełkowało a te co rosły to wydały słaby i drobny plon.
-----