Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaprawy nasienne

874 odpowiedzi na ten temat

#721 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 08:01

Zaprawy nasienne Ocenę pokrycia ułatwia kolor i to w GR jest najprostszy sposób oceny. Nasiona takie jak pszenica czy żyto z natury pokrywaja się znacznie łatwiej, najtrudniej pokrywa się jęczmień. Firmy stosują różnego rodzaju dodatki w zaprawch zmniejszające napięcie powierzchniowe i 'przyklejające" zaprawę do ziarna. Można taki dodatek nazwać i mamy formułe, można o tym nie wspominać i mieć dobrze kryjąca zaprawę. Inny sposób to stosowanie polimerów jako dodatków wspomagających między innymi pokrycie i dodatkowo poprawiających "sypkość" ziarna. Polimery szeroko stosuje sie np. w przygotwaniu nasion rzepaku, coraz częściej też firmy nasienne decydują się na dodawanie ich do zapraw zbożowych. Czasem kolor jest słabszy a i tak zaprawa bardzo dobrze pokrywa ziarno, jest to jednak trudniejsze do oceny w warunkach gospodarstwa. Ładny czerwony równy kolor podpowiada naszym oczom, że ziarno jest dobrze zaprawione. Najważniejsze aby zaprawa działała i sprawdzała się w praktyce.
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zaprawy nasienne Dzisiaj, 16:05
  •  

#722 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 16 wrzesień 2013 - 08:30

Zaprawy nasienne No właśnie słyszałem gdzieś o kombinacjach central nasiennych z zaprawianiem żeby zmniejszyć koszty dają słabą zaprawę ale o mocnym kolorze a podpisują jako inną dobrą zaprawę. A zawsze wszystko mozna zwalić na trudne warunki zimą. Ale to tylko słyszałem... sadzę że dla chcącego nic trudnego

#723 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 19:42

Zaprawy nasienne Z ciekawości zapytam się, bo na forum nic nie znalazłem o zaprawie PREMIS PRO 080 FS Mam zaprawiony nią Jęczmień Sandra a widzę, że to chyba mało popularna zaprawa...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 20:32

Zaprawy nasienne Jak się nie mylę to jest scenik w innej nazwie.

#725 Share Farmkeen

Farmkeen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 21:19

Zaprawy nasienne Raczej Kinto Duo, tylko inna nazwa. ;)

#726 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 22:09

Zaprawy nasienne Faktycznie taki sam skład jak KD. PremisPro 080FS + fesional. Fesional oznacza nawóz donasienny?

#727 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 wrzesień 2013 - 22:09

Zaprawy nasienne

Z ciekawości zapytam się, bo na forum nic nie znalazłem o zaprawie PREMIS PRO 080 FS Mam zaprawiony nią Jęczmień Sandra a widzę, że to chyba mało popularna zaprawa...

To zamiennik kinto duo, nawet producent ten sam.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#728 Share Farmkeen

Farmkeen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 19:02

Zaprawy nasienne Chłopaki, mam pytanie. Chcę zaprawiać jutro pszenicę Scenickiem, Plontarem i Primusem B. I teraz nie wiem jak to wszystko wymieszać, bo Scenic ma 100ml zaprawy/500ml wody, Plontar 150ml/800ml wody i Primus 200ml/800ml wody, wszystkie dawki na 100kg nasion. Poradżcie jak to najlepiej zrobić ?

#729 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 20 wrzesień 2013 - 19:13

Zaprawy nasienne nie dostałes do scenika nawozu w promocji ? Bo w tym roku scenik jest z nawozem w cenie :) Co do mieszania nie iwem czym zaprawiasz ale ja robie to betoniakra to zawsze robie tak zeby szedł 1l cieczy na 100kg. Biore banke np 20l wlewam do niej zaprawe i nawóz na 2 t i dolewam wody do pełna :)

#730 Share Farmkeen

Farmkeen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 19:24

Zaprawy nasienne Dzięki za odp. ;) Nie dostałem nawozu do Scenica, bo był jeszcze z zeszłego roku. Ile płaciłeś za swojego z nawozem? Ja płaciłem po 170zł, także chyba nie tak źle. Zaprawiam mieszadłem do cementu, takim na TUZ ciągnika. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 19:38

Zaprawy nasienne po 175 z nawozem perdigan forte

#732 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 19:57

Zaprawy nasienne

nie dostałes do scenika nawozu w promocji ? Bo w tym roku scenik jest z nawozem w cenie :) Co do mieszania nie iwem czym zaprawiasz ale ja robie to betoniakra to zawsze robie tak zeby szedł 1l cieczy na 100kg. Biore banke np 20l wlewam do niej zaprawe i nawóz na 2 t i dolewam wody do pełna :)

Jak to dokładnie robisz? Ja zaprawiam w betoniarce lecz wsypuje 50 kg zboża następnie opryskiwaczem pryskam. Kiepsko to idzie ponieważ z brzegu jest ładnie pokryte natomiast w głębi kiepsko. Jak zrobić by kryło wszystko?

#733 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 20:05

Zaprawy nasienne U mnie 3 ludzi ( Chłopaki juz wiedza jak to robic ) w ciagu dnia robia mi 5t czyszcza i zaprawiaja jednoczesnie :) A zaprawiaja tak. sypia do betoniarki 50kg i wlewaja 0,5l cieczy ( słoik) tylko nie na raz w jedno miejsce tylko na 3 razy " hlup hlup hlup" :) głeboko, na srodku i na brzegu betoniarka pracuje tak jeszcze chwile max 1-2 minuty i po zabiegu do worka ( betoniarka ustawiona na drewnianych pienkach około 40cm tak że odrazu wysypuja do worka).

#734 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 wrzesień 2013 - 21:06

Zaprawy nasienne Zaprawione idzie od razu do siewu czy ileś czeka w workach? Pytam się bo 1l na 100kg to trochę jest i czy nie dochodzi zagrzania?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#735 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 wrzesień 2013 - 21:12

Zaprawy nasienne Betoniarka pochodzi z 2 - 3 min. to się aż kurzy, także zaraz może iść do siewu jak i może postać we workach

#736 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 21:12

Zaprawy nasienne no włąsnie 1l na 100kg to tylko 1% :) Może tak sobie lezakowac i rok :)

#737 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 20 wrzesień 2013 - 21:35

Zaprawy nasienne Ja to ropownicę podpiąłem do sprężarki i akurat 100ml kinto + 500 wody się mieściło na spokojnie , na pokrycie też nie narzekam , betoniara 320 L :D

#738 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 21:56

Zaprawy nasienne

U mnie 3 ludzi ( Chłopaki juz wiedza jak to robic ) w ciagu dnia robia mi 5t czyszcza i zaprawiaja jednoczesnie :) A zaprawiaja tak. sypia do betoniarki 50kg i wlewaja 0,5l cieczy ( słoik) tylko nie na raz w jedno miejsce tylko na 3 razy " hlup hlup hlup" :) głeboko, na srodku i na brzegu betoniarka pracuje tak jeszcze chwile max 1-2 minuty i po zabiegu do worka ( betoniarka ustawiona na drewnianych pienkach około 40cm tak że odrazu wysypuja do worka).

Dzięki za radę tak zrobię, będzie hlup hlup hlup :D

@ bialy2005 jaką zaprawę stosujesz oraz ile dodajesz wody do tego środka?

Edytowany przez krychu, 20 wrzesień 2013 - 21:53.

#739 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 20:12

Zaprawy nasienne W tym roku po raz pierwszy stosujemy Raxil, do tej pory było to jakaś najtańsza zaprawa. Zaprawiam w betoniarce jest mała na raz wchodzi mi 25 kg na opakowaniu pisze 5 min mimo to nie było ładnie pokryte dlatego po 2 minutach 0,2l wody i jest idealnie. Co do ilości cieczy do tej pory szło 1 litr na 25 kg ziarna i było ok zazwyczaj stało ok 2 tygodni od zaprawienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 19:40

Zaprawy nasienne Mam pytanie. Chciałem zaprawiać pszenice tym samym co żyto hybrydowe celestem ale za duże opakowania są i wybrałem maxim, chyba nawet ta sama substancja aktywna. Moje pytanie takie że nigdy nie stosowałem nawozu donasiennego a teraz chciałbym spróbować, czy można mieszać maxim z nawozem donasiennym?