Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

KOSTEK12    18

taką mam sytuację,po prostu teraz mam wolny czas, ale nie oto chodzi pytanie jest czy tak wcześnie mogę zaprawic czy to nie wpłynie negatywnie na ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

na ziarno nie wpłynie negatywnie wczesne zaprawianie.zaprawy najlepiej działaja jesli są stosowane tuz przed siewem.Mniej substancji się osypuje z nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

smiało zaprawiaj nic mu bedzie. jak kupujesz w centrali to zaprawiane jest nawet kilka tygodni wczesniej. U mnie dzis zaczeli czyscic i zaprawic .


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Nawóz donasienny:

PERIDIAM FERTI 1L - 1,50 5L- 6 zł netto. 23% VAT.

PRIMUS B 1L - 13, 5L - 56,50, 20 - 217 zł netto 8% VAT. 0,2l/100kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a gdzie to jest dostępne?

 

A i spytam się tutaj - zaprawa scenic 08fs ma na opakowaniu adnotacje że do każdego opakowania jest wysokiej klasy nawóz donasienny.

Popatrzcie np tutaj na fotce z alledrogo: http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/45/54/70/78/4554707898 powiększyć tylko trzeba.

Czy do każdego opakowania z taką adnotacją jest ten nawóz?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379

Kupowałem dziś primusa i ziomeczek ze sklepu mówił mi że jak dodaje primusa do zaprawy to trzeba to wysiać w ciągu trzech dni od zaprawiania. Trochę się zdziwiłem bo nigdy takiego czegoś nie słyszałem.

Bajki opowiadał, czy miał trochę racji? Nawóz mógłby tak ostro pobudzić nasiona że będą rosnąć w workach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja primusa stosowalem, kilka lat i stało po miesiac w workach nic sie nie dzieje. Ulotnic tez sie raczej nie ulotni:)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

no właśnie ta cena płaciłem 85 zł za 1 L

Edytowano przez mesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

właśnie trio też  miał ale jak dobrze pamiętam  mówił że jest na 5 m a , ja potrzebowałem na 2,5 m i nie chciałem żeby się zmarnowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Panowie potrzebuje dobrej zaprawy na pszenice. Na polu mam problem z chorobami podstawy zdzbla , jaka dobra zaprawe polecilibyscie ??

 

Edytowano przez mathewc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Polecacie panowie kinto duo i jak wygląda mieszanie w betoniarce czy jak wleje 200ml + 400ml wody na 100kg pszenicy czy to się ładnie wszystko wymiesza czy tylko kawałek tam gdzie wlałem się zabarwi?  Bo zaprawiałem proszkiem i nie wiem jak jest z płynem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Panowie mam pytanie.

Zostalo mi z poprzedniego roku trochę Certicoru (triazole+metalaksyl) . Poza tym odnalazła mi sie buteleczka Vitavaxu (karboxyna, tiuram). Z tym ze jest on z 2006 r(waznosc 3 lata) wiec jest po terminie.

Chciałem to wszystko razem połączyć.

A dodatkowo jeszcze dokupic scenic (tez min.tebukonazol ale i protiokoazlo i strobi)

Czy taka mieszanka nie bedzie "zabójcza". Slyszalem ze triazole w wiekszych dawkach zle wpływają na wschody i kiłkowanie.

Czy ten przeterminowany Vitavax bedzie miał jeszcze jakieś działanie?

Dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

W jednej butelce pozostało mi jeszcze około 200ml zaprawy Baytan Universal, której termin przydatności minął w maju. Jest przechowywana w zalecanych warunkach, więc powinna być nadal dobra. Dodatkowo pierwszy raz będę zaprawiał pszenicę dodając do tej zaprawy nawóz donasienny Primus B. Na każde 100kg nasion należy dać w tym przypadku 400ml zaprawy i 200ml nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

kupiłem pszenicę kwalifikat i jest zaprawiana omnix-em 025fs, co powiecie o tej zaprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

stanie sie cos jak przy zaprawianiu dalem 3 razy wiecej wody niz potrzeba? pszenica zaprawiana Kinto Duo, ale ilosc zaprawy byla poprawna, tylko ilosc wody za duza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dla pszenicy to nic, dawałem z 10 litrów wody na tone zboża, i było fajnie. Ale co miałem problem to oszukiwał siewnik, był ustawiony na 350 kg siał 240 kg/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Ja na 100 kg ziarna 200 ml Kinto DUO + 2 litry wody i do betoniary ładnie wymiesza :) na dawki w etykiecie to by musiał zaprawiarkę mieć:) jeśli da się więcej wody zboże nie straci wartości jest tak samo oblepione, a może i lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj