Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaprawy nasienne

874 odpowiedzi na ten temat

#621 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 20:36

Zaprawy nasienne Wszystko na raz mieszam zaprawa, nawóz i Plontar.

Ja tylko w big begi sypie. Ale kupuję używane po 9-10 zł, i trza szukać nie zbyt wysokich. Mam parę 500 kg, takie z 1m wysokie. Te 180 wysokie to można mieć problem z wysypaniem do siewnika i załadunkiem na przyczepą.
Do naprawdę dużego może wejść ponad 1,5 t, takie 1 tonowe są fajne. Nie ma co przesadzać z tonażem.chyba że ma się ładowarkę.
Do siewnika wchodzi mi z 600 kg i potrafię je zamknąć, zawiązać jak jest pół worka. ważne żeby worek nad siewnikiem był dość wysoko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zaprawy nasienne Dzisiaj, 15:48
  •  

#622 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 21:10

Zaprawy nasienne Thx.

#623 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 21:35

Zaprawy nasienne

Sypał ktoś zboże w Big Bagi ile wejdzie w to pszenzyta? Do siewu chce magazynowac w tym.
http://www.magomet.p...uct=1536&sName=

Ja w tamtym roku 90% zboża sypałem prosto z kombajnu do big-bagów, pszenżyta wchodzi max 1t, pszenicy 1300kg :rolleyes: w tym roku zamierzam robić tak samo jak tylko pogoda pozwoli bo musi zboże być suche :)

:) :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#624 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3230 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 22:04

Zaprawy nasienne Co to za BB macie chłopaki bo te co pokazał Nowy81 są 1t i pszenicy tyle tam nie zmieścimy, próbowałem z róznymi odmianami muszelka ~700kg z tego co pamiętam.
@tomek73 jak cenowo wychodzi plontar bo nie mogę znaleść ceny i gdzie go dostać?

#625 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 22:10

Zaprawy nasienne Ja mam big-bagi z firmy spożywczej, za darmo :) :) sypałem pszenice bogatka 1300kg weszło :) mam identyczne http://allegro.pl/bi...3271777805.html

Edytowany przez farmervip, 05 czerwiec 2013 - 22:13.

#626 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3230 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 22:14

Zaprawy nasienne Niewiem może miałeś zawieszone i zasypałeś bo u mnie stały na ziemi i co prawda jak podniosłem ładowaczem to już pełny nie był.

#627 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 22:26

Zaprawy nasienne Zawieszone!! :) inaczej nawet 800kg nie wejdzie

#628 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 22:37

Zaprawy nasienne Plontar jakieś 100 zł za litr, i 0,1 na 100 kg, nasion.
Miałem BB że wchodziło z 1,5 t pszenicy, ale to stanowczo za dużo, bo ciągnik ledwo daje rady.
Ja na widły z tura zakładam i żmijką sypie, jak podniosę to jeszcze z 200 kg wejdzie.

#629 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3230 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 07:51

Zaprawy nasienne Powiedz jak z pozostałymi substancjami protiokonazol, prochloraz i strobiluryna (jaka) jakie stężenie dajesz?? Tebukonazol 5% to wyjdzie jakieś 50ml na 1l wody.

#630 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 08:09

Zaprawy nasienne Ja robiłem z Stratego 250. Z jednego l wychodziło 3,3 zaprawy i tebu, to jest scenik i do tego dawałem 60g prochlorazu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 13:41

Zaprawy nasienne Na jesień planuje zaprawić ziarno jęczmienia i pszenżyta ozimego.Jakie zaprawy polecacie mogą być dwa rodzaje na jedno i drugie zboże.Co wychodzi w miare adekwatnie do swojej ceny.
Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

#632 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 12:01

Zaprawy nasienne ja bede zaprawiał Baytanem + donisiennie Primus B (pszenica ozima) -dobrze bedzie?? :P

#633 Share Farmkeen

Farmkeen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 19:13

Zaprawy nasienne Ma ktoś może zamiar zaprawiać ziarno Latitude 125 FS? Jest to jakaś nowa zaprawa i tak myślę, że może się sprawdzić w uprawie zbóż po sobie. Orientujecie się jak to wygląda cenowo?

#634 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 19:37

Zaprawy nasienne Ja zaprawiam od lat Baytanem. Trochę to kłopotliwe, bo zaprawa w płynie, no ale robię to w betoniarce. Poświęcony czas wart jest zachodu. Baytan chroni ziarno i siewkę kompleksowo aż do fazy końca krzewienia. Nie wypowiadam się na temat innych zapraw, bo używam wyłącznie Baytanu. Dodam, że na koniec krzewienia, pryskam miksturą: Alert + nawóz dolistny + herbicyd na jedno- i dwuliścienne + adiuwant. Pszenica do końca wegetacji jest zdrowa jak koń.
Być może są lepsze i tańsze patenty, ale nie chce mi się już eksperymentować.

#635 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 08 lipiec 2013 - 19:44

Zaprawy nasienne Jeden zabieg fungicydowy i zdrowa do zniw ? Chyba bajki PAnie opowiadasz. Jakie nawożenie ?

#636 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 22:28

Zaprawy nasienne Czym najlepiej zaprawić pszenicę? Rok temu żyto hybrydowe było zaprawione kinto duo i byłem średnio zadowolony. Zazwyczaj dawałem scenic ale zastanawiam się czy nie lepiej będzie dać zaprawę, która nie ma substancji stosowanych później w ochronie fungicydowej. Co o tym sądzicie? Może lepiej np maxim? Jest inna substancja niż substancje stosowane wiosna do ochrony fungicydowej.

Edytowany przez RAPSCASE, 13 sierpień 2013 - 22:29.

#637 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 sierpień 2013 - 23:48

Zaprawy nasienne Ja akurat tez się nad tym zastanawiałem. Protiokonazol i tebukonazol ze scenica często stosuje się w ochronie kłosów. Najlepiej spróbuj samemu, cena tych zapraw jest podobna tak samo jak zakres ochrony.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#638 Share Farmkeen

Farmkeen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 20:48

Zaprawy nasienne Jak koledzy, czym zaprawiacie pszenicę w tym roku ? Ja zastanawiam się nad Kinto Duo, Scenikiem i Lamardorem. Poradźcie coś

#639 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 sierpień 2013 - 21:22

Zaprawy nasienne Z tych 3 scenic wychodzi najlepiej, ale chyba niewiele drożej od innych. Lamador ma 2 substancje które ma też scenic (scenic ma dodatkowo strobilurynę).
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 21:24

Zaprawy nasienne Z lamardorem może być kłopot bo stosuje się go minimalne ilości/100kg ziarna, bodajże 0,2l/t, czyli 0,01l/50kg, przez co posiadanie miarki do syropu podczas bajcowania betoniarką jest wskazane. W dodatku zaprawa nadaje się wyłącznie pod zboża jare - zawiera dwa triazole, które nie działają w niskich temperaturach (poniżej 8 stopni C), więc ochrona na pewno będzie gorsza od innych zapraw zawierających także związki z innych grup chemicznych, szczególnie przy późniejszych siewach.

Pomiędzy kinto duo a scenikiem można postawić znak równości. Jedna osoba na forum (tomek73) do scenika dodaje w odpowiedniej proporcji dodatkowo prochloraz, najlepszą substancję na pleśń śniegową w tej chwili (ze zwykłego środka - mirage/promax 450), przez co uzyskuje zaprawę idealną. Mi się w takie rzeczy nie che bawić, rok temu stosowałem baytan w pszenicy i pszenżycie i byłem bardzo zadowolony, ale zaprawa ta gorzej radzi sobie z pleśnią śniegową od kinto, który ma w składzie prochloraz i jest stosunkowo droga, ale rośliny po zimie są bardzo zdrowe, bo zaprawa jesienią chroni część nadziemną rośliny, przez co plantacja w spoczynek zimowy wchodzi zazwyczaj zdrowa, bez infekcji. Jeszcze odnośnie kinto i prochlorazu, przy wczesnym siewie prochloraz za bardzo przed pleśnią nie uchroni, bo po protu go wymyje i roślina go zmetabolizuje.