Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaprawy nasienne

892 odpowiedzi na ten temat

#41 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 845 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 13 sierpień 2008 - 19:54

Zaprawy nasienne raxil Gel, oxafun, funaben T
w betoniarce oczywiście na mokro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zaprawy nasienne Dzisiaj, 07:47
  •  

#42 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 13 sierpień 2008 - 21:20

Zaprawy nasienne

znacie jakies inne metody na zaprawianie zboża oprócz betoniarki i mieszania w siewniku/

tak - wystarczy kupic zaprawiarkę - albo pujśc o krok dalej i kupować nasiona zaprawiane (i kwalifikowane w dodatku)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#43 Share Pitekk

Pitekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sprzęt rolniczy, wszystko po troszku:)

Napisany 14 sierpień 2008 - 06:42

Zaprawy nasienne

tak - wystarczy kupic zaprawiarkę - albo pujśc o krok dalej i kupować nasiona zaprawiane (i kwalifikowane w dodatku)

po pierwsze jest za droga, po drugie mam za mało zboża do zaprawiania, po trzecie pomimo że kwalifikowane to nie znaczy że dobrze zaprawione siałem już zboże z centarli i jakościowo odbiega jest około 50 % pokrycia zaprawą w owsie który siałem na wiosne było jeszcze mniejsze ;)
"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 14 sierpień 2008 - 07:24

Zaprawy nasienne powiem ci ze w zaprawianiu nie chodzi o to czy zboże jest czerwone (wzglednie inne kolory zaleznie od zaprawy) tylko o to czy dane ziarenko miało kontakt z zaprawą - zaprawienie zbyt dużą dawką ma swoje negatywne skutki chociazby w tym ze drozej wychodzi a dwa ze obniza sie zdolność kiełkowania

ale i tak kazdy kto zaprawia chociazby w betoniarce ma u mnie plusa bo w ten sposób najłatwiej pozbyć sie chorób (przynajmniej tych z poczatkowej fazyz wrostu)

a inne sposoby zaprawiania - no cóż zaprawiarkę z prawdziwego zdażenia mozesz wykonać we własnym zakresie i o chyba nawet tanim kosztem:

bierzesz przenośnik ślimakowy (żmijkę) od góry montujesz 2-3 rozpylacze tak aby nie kolidowały ze ślimakiem podłączasz je do jakiegoś opryiwacza (moze byc plecakowy byle dawał ciśnienie) i zaprawiarka gotowa wkładasz jeden koniec w pryzme zboza które chcesz zaprawiać pusczasz opryskiwacz z zaprawą i właczasz żmijke i zaprawiasz na całego - byle bys tylko zdązył poworkować ;)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#45 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 14 sierpień 2008 - 20:30

Zaprawy nasienne ja zaprawiam funabenem T jestem zadowolony, jednak teraz planuję wypróbować Raxil Gel.

#46 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1434 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 21:38

Zaprawy nasienne funaben T ?ludzie to porażka,tylko cena mała chyba żadna firma nasienna tego nie stosuje,a pro po zaprawiania to betoniarka u mnie ale za długo to trwa

#47 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 21:42

Zaprawy nasienne iron ja tez robie w betoniarce na mokro i jest super...50-60kg (czyli worek) bjcuje w jakies3-5min..czy to dlugo?? w betoniarce zrobie sam lepiej niz koles w zaprawiarce, wiem bo widzialem i sobie porownalem...

#48 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 00:29

Zaprawy nasienne ja zaprawiam na przyczepie ;) na jednej przyczepie ziarno niezaprawione a na drugiej mieszamy łopatami do śniegu z kupki na kupkę :)a potem przyczepą na pole i prosto wiadrami do siewnika

#49 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 477 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 06:37

Zaprawy nasienne Ja tez kiedys zaprawialem na przyczepie ale to nie bylo dobrze zaprawione,dlatego kupilem stery mieszalnik do pasz i w nim zaprawiam 500 kg na 1 raz i gitara

#50 Share zetor165

zetor165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, motoryzacja

Napisany 15 sierpień 2008 - 08:56

Zaprawy nasienne Raxil Gel. A zaprawiamy od zawsze w mieszalniku. Kiedyś mieliśmy wspólny wiejski prod. polskiej to zaprawione było tak średnio a rok temu kupiliśmy własny mieszalnik do pasz niemiecki 750 kg za 1500 zł + generalne malowanie i zaprawione jest super no i w miarę szybko.
Praca, pasja, zamiłowanie.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1434 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 20:26

Zaprawy nasienne no fakt betoniarka dobrze wymiesza ale dla mnie to za długo trwa jak ktoś ci pomaga to jeszcze ale samemu to tak jak ja 6 ton zaprawiam to dwa dni prawie, reszte kupuje z centrali, a zaprawa jakiej używam to minimum Maxim

#52 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 05 wrzesień 2008 - 19:19

Zaprawy nasienne A ja mam takie pytanie można zaprawiać na mokro plecakowym opryskiwaczem tak w siewniku i mieszać? np Maxim 025FS? będzie lepiej jak na sucho w siewniku ?

#53 Share Grzesiek44

Grzesiek44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 19:25

Zaprawy nasienne Ja zawsze zaprawiam w siewniku . Nasypie pół siewnika zboża , sypię zaprawę mieszam, nasypię drugą połowę siewnika i tak samo sypię zaprawę i mieszam 5 minut i wszystko ładnie pięknie wymieszane ;) A zaprawa którą używam To Funaben T

#54 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1434 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 20:03

Zaprawy nasienne no to najgorsze co może być zaprawianie w siewniku, już na samym początku skazujesz część zboża na stratę,ale każdy robi jak uważa

#55 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 21:13

Zaprawy nasienne no dobra ale czy mozna na mokro w siewniku ?

#56 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 21:39

Zaprawy nasienne co wyście się już tak uparli na to zaprawianie w siewniku w dodatku pylistą zaprawą - przecież to jest średniowieczna technika zeby nie powiedzieć prehistoria zaprawa w płynie jest pare groszy drozsza wzucasz do betoniarki i po sprawie

dodatkowo i tak zachęcem do kupowania nasion kwalifikowanych juz zaprawionych (które mają już w cenie wliczoną opłatę licencyjną którą stosując własny materiał bedzie kazdy rolnik musiał uiścić w agencji nasiennej - koszt +/- 10zł / q ziarna)

#57 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 10:15

Zaprawy nasienne Słuchajcie nie każy ma zaprawiarke i betoniarke którą może na ten cel wykorzystać od takk oo!! i chce zaprawiać w siewniku jest na to skazany!! Wieć chce siedowiedzieć czy lepiej na sucho w takim wypadku cyz może na mokro opryskiwaczem plecakowym to pryskać i mieszać!! Ktos mi odpowie czy nie ?

#58 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 11:53

Zaprawy nasienne ja ci odpowiem ze lepiej na sucho bo na mokro ziarno moze sie sklejać to raz a dwa to te słowo na K jest zbedne w twojej wypowiedzi wiec zrób z tym cos bo mozesz mieć nieprzyjemnosci - troche kultury

#59 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 13:18

Zaprawy nasienne no to spoko nie morzna bylo tak odrazu... a jaką zaprawę polecisz mi na pszenice z takich na sucho ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja