Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaprawy nasienne

874 odpowiedzi na ten temat

#561 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 12 luty 2013 - 21:42

Zaprawy nasienne Jedna z najlepszych to Baytan ale wychodzi ponad 30zl na 100kg zboża.
Jeśli coś tańszego to mam przed sobą broszurę o zaprawach z 2009 roku i choroby jęczmienia zwalcza też Raxil Gel (pasiastość i plamistość) i cenowo wychodzi przez pół w porównaniu do baytana.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zaprawy nasienne Dzisiaj, 08:00
  •  

#562 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 13 luty 2013 - 11:22

Zaprawy nasienne Raxil Gel jest o tyle dobry że bardzo łatwo zaprawia się nim w betioniarce a ziarno jest dobrze pokryte zaprawo. Ale w składzie ma tebukonazol 6g i tiuram więc skład niespecjalnie efektywny. To już bym wolał Vitavaks zastosować, większa koncentracja substancji aktywnych, karboksyna jak dla mnie znakomita jak na jęczmień, a w każdym razie taniej. Na jęczmień jary sądzę że bardzo dobrze sprawił by się również Kindo Duo ale to jurz 17 zł/100kg ziarna

#563 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 13 luty 2013 - 23:27

Zaprawy nasienne major, być może była to zaprawa "EfA". Ogólnie rynek zapraw w Polsce jest ubogi, ale nie dziwota, wszystkie znane mi gospodarstwa <15ha nie zaprawiają i zaprawiać nie będą, myślę że w innych nie jest inaczej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#564 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 14 luty 2013 - 09:03

Zaprawy nasienne Myślisz że jest aż tak żle? Większość gospodarstw małoobszarowych najczęściej stosuje zaprawy w proszku typu T75DS/WS ( tiuram) w celu zaspokojenia sumienia, wsypie do siewnika i patykiem wymiesza. :unsure: Choć widzę, że przynajmniej u mnie w okręgu zaprawy o formulacji FS coraz częściej są wykorzystywane nawet przez te mniejsze gospodarstwa. Najgorzej przekonać do tego zabiegu tradycjonalistów któży prowadzo uprawe zbóż rodem z średniowiecza, żadne argumenty ich niepszekonają. Wiem co muwie bo sam znam kilku. :D

#565 Share Dlugi666

Dlugi666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 luty 2013 - 09:58

Zaprawy nasienne Bardzo dobrze piszecie :) . u nas na wsi jest podobnie jak wspomnieliście aby zaspokoić sumienie , sypnąć troche patykiem wymieszać ....
Ale nie na tym rzecz polega, ja juz sie przekonałem co do zapraw. I niestety im drozej wyjdzie tym skuteczność jest lepsza wg mnie .
Co do Vitavaks ,jakos nie jestem przekonany . Chyba w tym roku Kint Duo na jeczmien zastosuje .

#566 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 16:00

Zaprawy nasienne Panowie jaką polecacie zaprawę do mieszanki zbożowej? Jęczmień, owies i pszenica? Czy da radę dobrać coś uniwersalnego? Co powiecie na temat Lamardor 400FS? Przy zakupie dostajemy od razu nawóz donasienny. Nie jest tani bo jego cena to około 170zł na tonę ziarna. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie sposobu zaprawiania tzn jak wy to robicie? Na ulotce tego środka napisane jest że jest to środek przeznaczony do zaprawiania w profesjonalnych zaprawiarkach czy da radę go stosować w betoniarce?

Edytowany przez Lee001, 09 marzec 2013 - 16:10.

#567 Share tomet1221

tomet1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 12:34

Zaprawy nasienne Na Jęczmień Pszenice i Owies

RAXIL GEL 206 GF i dobrze zaprawia się w betoniarce bo kiedyś go stosowałem a teraz stosuje Baytan ale to inna cena ale chyba w tym roku też zastosuje Raxil

#568 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 12:45

Zaprawy nasienne Ciekaw jestem czy nie dałoby rady zrobić tak żeby zaprawą płynną przy pomocy opryskiwacza ręcznego i betoniarki dobrze zaprawić zboże. Co o tym sądzicie?

#569 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 12:46

Zaprawy nasienne Jak najbardziej się da.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#570 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 10:07

Zaprawy nasienne Polecam do zaprawianie stymulator dodawać Plontar, 1,5l/t a 1 litr kosztuję 100 zł, ale naprawdę warto.Zboże dużo lepiej się krzewi, i rośnie. Ja stosowałem dwa rodzaje z dwóch innych firm, jeden za 100 zł drugi za 280 zł, i Plontar za 100 zł wyszedł dużo lepiej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 11 marzec 2013 - 16:59

Zaprawy nasienne Ciekawe to. Zaprawia się razem z zaprawą fungicydową i nawozem donasiennym? Czy w jakiś inny sposób?

#572 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 17:07

Zaprawy nasienne Wszystko razem mieszałem,2 zaprawy, nawóz donasienny i Plontar.
Nawet do nasion rzepaku jest używany w dawce 15 l/t, tyle się daję bo chodzi o powierzchnie nasion rzepaku.
Można też nim rozkrzewiać zboża na wiosnę, z dawce 0,5 l/ha.Tak teraz mówili. W Czechach jest on mocno stosowany.

#573 Share tomekgeo2

tomekgeo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna,sport

Napisany 11 marzec 2013 - 20:34

Zaprawy nasienne A te nawozy Primus B stosuje ktoś daje to jakiś efekt?

#574 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 17:37

Zaprawy nasienne Nawozy do nasiene to jednak kolejny krok milowy w agrotechnice. Widziałem jesienio pola doświadczalne z takimi nawozami. Generalnie było widać efekty gołym okiem ( zieloność liścia) ale zboża z nawozem donasiennym wcześniej szpilkowały oraz wchodziły w faze krzewienia. A jak wpływa na przebieg krzewienia to bardzo się nie mam pojęcia.

#575 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 20 marzec 2013 - 19:38

Zaprawy nasienne @Tomek73 a co byś powiedział na temat mieszanki zbożowej (jęczmień pszenica owies ) zaprawione zaprawą Bajtan + stymulator Plontar

#576 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 20:58

Zaprawy nasienne Plontar nie jest zaprawą więc dobrze myślisz. Ja będę Plontarem teraz część pszenic pryskał w dawce 0,5 l/ha. Zrobię kontrolę.

#577 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 22:23

Zaprawy nasienne ok, dzisiaj trochę poszperałem po google i znalazłem coś ciekawego na temat zaprawiania zboża,Co Byście powiedzieli jak by do zaprawy nasiennej dodać DYNAVIT a może ten PLONTAR , pytanie który byłby lepszy. Jak by nie było w tym roku siew zbóż się opóźnia,przynajmniej u mnie,a taki nawóz pewnie by coś pomógł a koszt na 1 h nieduży

#578 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 08:39

Zaprawy nasienne Szybciej DYNAVIT i Plontar, bo dynavit jest nawozem a Plontar stymulatorem. Ja tak robiłem. Mieszałem 2 zaprawy, nawóz donasienny i Plontar.

#579 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 10:12

Zaprawy nasienne czyli suma sumaru można by tak zrobić,a możesz mi powiedzieć czy podczas mieszania trzeba zachować jakąś kolejność czy też wlać odpowiednie ilości do jednego pojemnika a następnie (w moim przypadku) do betoniarki z zbożem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 10:27

Zaprawy nasienne Moim zdaniem gdy nawożenie mineralne było na poziomie optymalnym a zasobnośc gleby nie jest za niska, wystarczy donasiennie dostarczyć mangan. Początkowo siewka i tak czerpie związki z bielma ziarniaka. Dopiero w póżniejszym okresie pobiera związki z najbliższego otoczenia.

@slawek1234. Poprostu do rozcieńczenia zaprawy zamiast wody stosujesz odpowiednią ilośc nawozu. Większość nawozów donasiennych jest helatowana dzięki czemu nie wchodzi w bezpośrednie reakcje z s.a. zaprawy nasiennej