Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaprawy nasienne

874 odpowiedzi na ten temat

#421 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 15 luty 2012 - 12:40

Zaprawy nasienne A próbowaliście zaprawiać z nawozem donasiennym? Ja w tym roku spróbowałem i to dopiero jest git.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zaprawy nasienne Dzisiaj, 06:16
  •  

#422 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 15 luty 2012 - 18:41

Zaprawy nasienne Też w tym roku spróbowałem nawóz Primus B + zaprawa Scenic wg. receptury kolegi @bialy2005 i też jest git, zobaczymy jak będzie jak śnieg stopnieje.

#423 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 15 luty 2012 - 19:36

Zaprawy nasienne Witam ja na jesieni nie zaprawiałem pszenżyta będzie się coś działo zbożu na wiosne nic złego się nie stanie bo większość mi mówiła w mojej okolicy że zaprawianie jest niekonieczne to prawda?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 15 luty 2012 - 20:52

Zaprawy nasienne To zależy od roku gdy na zboża siada pleśń śniegowa to zaprawiane zboża są na pewno ładniejsze na wiosnę. Kiedyś nie zaprawiane zboże w 50% nam wypadło na piachu. Rok temu zaprawiliśmy i było ładne ale to też zależy od roku.
Tylko spokój może nas uratować....

#425 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 15 luty 2012 - 21:32

Zaprawy nasienne

A siałeś kiedyś zboże zaprawione w zaprawiarce lub przynajmiej w betoniarce, że piszesz ze twój sposób to "git" i porównywałeś później jak rośnie i jaki plon jest?

owszem nie miałem okazij zaprawiać w betoniarce ani w zaprawiarce, do tej pory mieszałem w siewniku i myślałem że jest dobrze, ale jak chwalicie te inne sposoby to ja też spróbuje

#426 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 15 luty 2012 - 21:52

Zaprawy nasienne

Witam ja na jesieni nie zaprawiałem pszenżyta będzie się coś działo zbożu na wiosne nic złego się nie stanie bo większość mi mówiła w mojej okolicy że zaprawianie jest niekonieczne to prawda?

Nieprawda. Nawet rolnicy w afryce zaprawiaja więc chyba nie chcesz byc za murzynami :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#427 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 16 luty 2012 - 19:20

Zaprawy nasienne Oczywiście za murzynami to nie chcę być bo aż wstyd :unsure: przecież, pierwszy i ostatni raz nie zaprawiłem zboża teraz to będę pamiętał o tym i mam nadzieje że nic się nie stanie mojemu pszenżycie na szczęście nie mam na piachu :) POZDRAWIAM

#428 Share marcin1606

marcin1606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 21:36

Zaprawy nasienne Mam pytanie wcześniej zaprawiełem zboże w siewniku nie zby mi się ta metoda podoba kurz nie dobrze zaprawione ziarno itp, teraz mam zamiar spróbować zapariać w betoniarce jęczmień i owies .Jakie jest dobra zaprawa do zaprawiania w taki sposób w odpowiedniej cenie i czy ziarenka się nie sklejają czy zboże można wcześniej zaprawić przed siewem np 1 miesiąc i czy warto dodawć nawoz do zaprawiania ?.

Z góry dziekuję za odpowiedz.

#429 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1331 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 08:06

Zaprawy nasienne A więc ja też kolego kiedyś zaprawiałem na sucho w siewniku ale tak jak piszesz-niedokładnie, a o wdychaniu tego świństwa np jak zawiało nie wspomnę. Teraz robię od kilku lat w betoniarce, takiej chyba najmniejszej z castoramy (wchodzi 25 kg ziarna) i bardzo dobrze to wychodzi. Wypraktykowałem, że najlepsza jest zaprawa w postaci żelu np Raxil. Dostajesz do niej dodatkowo miarkę akurat na 25 kg ziarna a więc do roboty. :) Ale właśnie dołączam się do Twojego pytania-czy można wcześniej zaprawić np z miesiąc?

#430 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 13:30

Zaprawy nasienne Niby na środkach jest żeby zaprawiać przed siewem ale jak kupuje się z centrali to jest już zaprawione.
Na jesieni pierwszy raz zaprawialiśmy za pomocą betoniarki i opryskiwacza ręcznego. Super się zaprawia tylko trochę zabawy z tym jest.
Tylko spokój może nas uratować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 14:04

Zaprawy nasienne Polecam zaprawianie przez żmijkę bezpośrednio do worków bb lu na przyczepę czysto szybko i tanio.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#432 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 03 marzec 2012 - 14:33

Zaprawy nasienne Można zaprawić wcześniej - np my już mamy zaprawiony cały materiał na wiosenną sprzedaż a siewy wiadomo jescze kilka dni będzie trzeba poczekać
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#433 Share marcin1606

marcin1606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 00:24

Zaprawy nasienne A jaka jest cena tego żelu Raxil i na ile wystarczy opakowanie , a nasiona po tym zelu nie sklejają się nie ma problemu z wysiewem ?.

#434 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1331 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 08:20

Zaprawy nasienne 125 ml jest na 25 kg nasion a ostatnio kupowałem 5l a więc na 1000 kg nasion. Cenę podam Ci jutro a co do sklejania się nasion to nie ma takiego czegoś tylko oczywiście nie syp z betoniarki zaraz do siewnika i w pole. ;)

#435 Share Sybir

Sybir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 15:38

Zaprawy nasienne A czy w betoniarce zaprawialiście na sucho też zboże?? Jakie efekty??

#436 Share marcin1606

marcin1606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 15:50

Zaprawy nasienne Nasiona na początku oczyszczę a póżniej zaparwię i w worki się powsypuję a ile czasu mieszasz w beoniarce i ile czasu zajmuję zaprawianie 1 tony ziarna ?

#437 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 17:38

Zaprawy nasienne ja wsypuje po 50kg do betoniarki, nad każdym workiem schodzi jakieś 5 do 10min, czyli w godzine to moze 400-500kg sie zaprawi. Sam będe teraz zaprawiał jakieś 2tony zboża. Trochę się trzeba pomęczyć ale lepsze to niż w siewniku.

samo mieszanie to jakieś 2-3min żeby się ładnie rozprowadziło.

Edytowany przez Kamilmkm, 04 marzec 2012 - 17:39.

#438 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1331 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 20:09

Zaprawy nasienne No ja właśnie w sobotę czyściłem jęczmień a w tym tyg. chyba sobie zaprawię. Tak jak kolega poprzednik pisał mieszam do ok. 2 min. 25 kg ziarna, a w ciągu godziny ok 8-10 worków zrobi się.

#439 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 21:03

Zaprawy nasienne

125 ml jest na 25 kg nasion a ostatnio kupowałem 5l a więc na 1000 kg nasion. Cenę podam Ci jutro a co do sklejania się nasion to nie ma takiego czegoś tylko oczywiście nie syp z betoniarki zaraz do siewnika i w pole. ;)

kolego napisz cene tego raxilu? i czy jest w mniejszych opakowanich np na 500kg ziarna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1331 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 10:23

Zaprawy nasienne

kolego napisz cene tego raxilu? i czy jest w mniejszych opakowanich np na 500kg ziarna

ok dzisiaj napisze bo wziąłem go tak na szybko ze sklepu na "kreskę" a dzisiaj jadę to uregulować.