Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaprawy nasienne

874 odpowiedzi na ten temat

#381 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 wrzesień 2011 - 21:46

Zaprawy nasienne A nie lepiej rozrobić proszkową zaprawę w pojemniku z wodą na 400-500kg i potem odmierzoną ilość np. na 50kg zboża małymi porcjami wlać do betoniarki, w tedy nic się nie kurzy, a łyżką to równo nie nabierzesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zaprawy nasienne Dzisiaj, 16:15
  •  

#382 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 22:01

Zaprawy nasienne kurzyc sie nie kurzyło bo ziarno było wilgne a betoniarka szczelnie zamknięta, i w miarę tyle samo zaprawy dawałem na każdy worek i ładnie to wyglądało lepiej niż dziś tak mi się to wydaje

Edytowany przez milanreal1, 30 wrzesień 2011 - 18:48.
cytowanie poprzedniego posta

#383 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 wrzesień 2011 - 22:05

Zaprawy nasienne Ale opryskiwaczem jak pryskasz wodą to skąd Wiesz ile wody? zbyt wilgotne też nie może być.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#384 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 22:12

Zaprawy nasienne jak powiedziałem mierze czas przy maksymalnym ciśnieniu i ziarno wydaje mi się suchsze niż po tym co dziś robiłęm.

Edytowany przez milanreal1, 30 wrzesień 2011 - 18:48.

#385 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 30 wrzesień 2011 - 09:57

Zaprawy nasienne ja pisałem jak robie wczesnij i efekt nie gorszy od zaprawiarki a czasem lepszy :)

#386 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 14:29

Zaprawy nasienne to się ludzie strasznie wysilacie żeby każde ziarenko super dokładne pokryć zaprawą ale czy ma to aż takie istotne znaczenie?
Chyba wystarczy żeby wogóle coś tam na ziarniaku było co zabije grzybki. Czy po takim super dokładnym oblepieniu zaprawą ziarniaków wschody są wyraźnie lepsze i zdrowotnośc zauważalnie wyższa- ma ktoś takie porównanie, bo mnie się wydaje że dobrze wschodzi nawet jak zaprawą się tylko popudruje w siewiku lub przemiesza porządnie szypą na przyczepie. Jest to warte zachodu?

#387 Share farmer20001

farmer20001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:rolnik

Napisany 30 wrzesień 2011 - 15:54

Zaprawy nasienne naj lepsza zaprawa w płynie dobry efekt. B)
B)

#388 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 01 październik 2011 - 17:59

Zaprawy nasienne

tak wlewam powiedzmy na 2-3 razy po trochu zeby nie w jedno mijsce poszła calosc. Ta firma tylko zaprawia.

zrobiłem podobnie jak pisałeś,tylko z tym że betoniarka się kręciła a ja wlewałem po trochu zaprawę i naprawdę super zaprawiło, 100 razy lepiej niż moim sposobem i dużo razy lepiej niż z centrali :D

Edytowany przez lebek5, 01 październik 2011 - 18:00.

#389 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 01 październik 2011 - 20:10

Zaprawy nasienne tez wlewam podczas pracy betoniarki :) Takze jak widzisz to ze betioniarka nie znaczy gorzej tylko trrezba odpowiedni sposób dozowania wybrac akurat w tej sytuacji najprostsze wychodzi najlepiej :)

#390 Share fan64

fan64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 20:53

Zaprawy nasienne

tez wlewam podczas pracy betoniarki :) Takze jak widzisz to ze betioniarka nie znaczy gorzej tylko trrezba odpowiedni sposób dozowania wybrac akurat w tej sytuacji najprostsze wychodzi najlepiej :)

Witam
Jaka waszym zdaniem będzie optymalna wielkość betoniarki do zaprawiania porcji po 50 kg ziarna?
Czy sposób wywrotu betoniarki ma znaczenie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 20:56

Zaprawy nasienne im wieksza tym szybciej i lepiej miesza. ja mam 200l roboczej a wczesnije robiłęm 150l nie ma wielkiej rónicy. wysypuje prosto w worki wiec najlepiej zeby miała przekładnie samochamowna na korbe :)

#392 Share fan64

fan64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 21:21

Zaprawy nasienne Witam
Czyli wybór taniej betoniarki o pojemności roboczej 130 l i na wywrot kołem nie jest dobrym rozwiązaniem.
Dzięki.

Edytowany przez milanreal1, 17 listopad 2011 - 22:32.

#393 Share JanGal

JanGal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Łowiectwo, Akwarystyka

Napisany 14 grudzień 2011 - 14:26

Zaprawy nasienne Na mokro podajnikiem ślimakowym pochyłym najszybciej najtaniej najdokładniej. a te betoniarki to strata czasu xD jak ktoś sobie jeszcze dyszkę ciśnieniowa zamontuje w podajniku na wlocie ziarna to już wyprzedzi czas.

#394 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 22:01

Zaprawy nasienne Dla mnie i pewnie wielu innych betoniarka nie jest stratą czasu, a zaprawia bardzo dobrze. Sypię na raz po 50kg ziarna w betoniarkę 160l.

#395 Share tjun

tjun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:15

Zaprawy nasienne Może zostanę wyśmiany, nigdy nie robiłem takiej zaprawki na mokro, tylko normalnie do siewnika wsypuję do specjalnych skrzynek gdzie podczas siewu bejcują. Jednak myślę, że to lepiej poświęcić czas i zaprawiać na mokro. Moje pytanie jest takie. 2 dni temu usłyszałem, że jest jakiś preparat (nie wiem jaki nie pytajcie), który można mieszać prosto w mieszalniku, że to nie szkodzi np trzodzie gdy potem przygotowujemy paszę. To nie koniec i powiedział mi jeszcze,że nie trzeba robić oprysków gdy tak zasieje się zboże aaa i do tego że trzeba to niby stosować przez 3 lata żeby uzyskać jakiś efekt... Jeśli ktoś wie o jaki środek chodzi lub coś na ten temat więcej wie proszę o jakąś odpowiedź. Powtarzam słyszałem to tylko od rolnika, dlatego proszę o wyrozumiałość ...

#396 Share opoka

opoka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 20:41

Zaprawy nasienne

Może zostanę wyśmiany, nigdy nie robiłem takiej zaprawki na mokro, tylko normalnie do siewnika wsypuję do specjalnych skrzynek gdzie podczas siewu bejcują. Jednak myślę, że to lepiej poświęcić czas i zaprawiać na mokro. Moje pytanie jest takie. 2 dni temu usłyszałem, że jest jakiś preparat (nie wiem jaki nie pytajcie), który można mieszać prosto w mieszalniku, że to nie szkodzi np trzodzie gdy potem przygotowujemy paszę. To nie niec i powiedział mi jeszcze,że nie trzeba robić oprysków gdy tak zasieje się zboże aaa i do tego że trzeba to niby stosować przez 3 lata żeby uzyskać jakiś efekt... Jeśli ktoś wie o jaki środek chodzi lub coś na ten temat więcej wie proszę o jakąś odpowiedź. Powtarzam słyszałem to tylko od rolnika, dlatego proszę o wyrozumiałość ...

Pewnie chodzi o EM-y które można uzywac do zaprawiania tyle że je sie stosuje w opryskach na glebe bądź rosnące rośliny. Poczytaj sobie więcej w temacie o EM-ach. Pozdrawiam.

#397 Share tjun

tjun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 16:30

Zaprawy nasienne Właśnie o to mi chodziło tylko nie znałem nazwy... Po przeczytaniu tylu postów na ten temat, i przejrzeniu stron z produktami myślę, że trzeba się dobrze zastanowić jeśli ktoś chce stosować te EM-y ... Może i pomagają, może i to faktycznie nabijanie w butelkę rolników ... Dzięki za odpowiedź pozdrawiam

#398 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 17:05

Zaprawy nasienne Ja zaprawiam w mieszalniku tonowym. Zasypuje 600kg włanczam wlewam wodę 20l+ zaprawa scenic + nawóz donasienny dynawit 3l/600kg. Nie czyściłem go poprostu po wysypaniu zaprawionej pszenicy wsypałem 150 kg ziarna i włączyłem aby się zaprawiło. Potem to wysypałem jako rezerwę jakby zabrakło. Lekko się zabarwiło a w śrucie ślady nie było ze wcześniej zaprawiałem. Na wszelki wypadek wsypałem otręby i przepuściłem które potem spaliłem.
Tak się składało że jak zaprawiałem pszenżyto zostało mi 200kg. Chciałem je wysiać po burakach ale bałem się że za długo będzie zaprawione więc sąsiadowi dałem to zaprawione on zapłacił za zaprawę a ziarno dał mi na wymienę. On jak zaprawiał w siewniku dał funaben+ jakieś "EM" nie wiem czy te czy jakiś inny cudowny specyfik. Jak wyszło to mówił że tam gdzie posiał to odemnie wyszło o 3 dni wcześniej od jego mieszaniny.
Ja jak siałem po burakach po 10 pażdziernika na końcu zabrakło mi dynavitu a jak siałem to zabrakło mi ziarna i siałem niezaprawione. Bo dzisiaj widać różnicę co siałem. To niezaprawione i jeszcze od sąsiada jako ostawnie wzeszło i na dodatek słabo. Zobaczymy na wiosnę co przezimuje.
The Truth Is Out There

#399 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 styczeń 2012 - 17:16

Zaprawy nasienne Ta wiedzę w tamtych tematach uważaj , traktuj ja z przymrużeniem oka. Gdy będę miał czas to muszę tam zaprowadzić porządek.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share koks85

koks85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 20:33

Zaprawy nasienne Pytanie do osób, które zastosowały Baytan. Czy przy siewie w okolicach końca września wystąpił u was mączniak? Pytam, bo sam stosowałem Scenic i zboże siane 24.09 i 01.1o ma mączniaka..a pogoda sprzyjała.