Rumcajs

Zaprawy nasienne

Polecane posty

maneus    0

A tylko zaprawią, czy z czyszczeniem?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja robiłame tak : 1l scenika + 2l primusa + 7l wody. Na raz w betoniarke 200l sypie 50kg tak zeby póznij prosto do worka sypac bez kombinacji i szybciej sie miesza jak jest mnij ziarna. Po właczeniu wlewam 0,5l cieczy poprostu jakis słoiczek hlup hlup i po sprawie 20sekund i gotowe.

 

Wlewasz cala ilość zaprawy? Nie rozpylasz opryskiwaczem?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak wlewam powiedzmy na 2-3 razy po trochu zeby nie w jedno mijsce poszła calosc. Ta firma tylko zaprawia.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

O proszę spróbuje tak za rok, dotychczas robiłem z użyciem opryskiwacza i nie zawsze jakość zaprawienia była rewelacyjna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Jak tak bardzo chwalicie tego scenicka wiec go dzis kupiłem dośc drogo(159.l) w porównaniu do zwykłej typu funaben którą zawsze zaprawiałem. Zprawiam w betoniarce ale coś słabo mi sie to widzi :huh:

 

Zawsze wsypowałem worek ziarna włączałem betoniarke brałem ręczny opryskiwacz i 40sekund pryskałem w zboże wodą potem wsypowałem 3 duże łyżki zaprawy zamykałem wiekiem betoniarkę i mieszałęm 1 min i gotowe.

 

a tym scenikiem tak się nie da no chyba ze by wlał go z woda do opryskiwacza ale szkoda mi go zapaprac, dziś zaprawiałem 200kg ale pryskałem spryskiwaczem i butelką do szyb akurat tam jest 600mil. ale cały byłem upaprany na czerwona do tego spryskiwacz nie chciał psikac ;[ Zastanawia mnie to jak tam ktoś napisał czy jak bym tak tylko rozlał po ziarnie a nie rozpryskiwał czy to zda egzamin?

aaa i jeszcze jedno bo nie wykorzystam całej tej zaprawy i czy można ją zastosowac na jęczmień jary? bo na ulotce nic nie pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A nie lepiej rozrobić proszkową zaprawę w pojemniku z wodą na 400-500kg i potem odmierzoną ilość np. na 50kg zboża małymi porcjami wlać do betoniarki, w tedy nic się nie kurzy, a łyżką to równo nie nabierzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

kurzyc sie nie kurzyło bo ziarno było wilgne a betoniarka szczelnie zamknięta, i w miarę tyle samo zaprawy dawałem na każdy worek i ładnie to wyglądało lepiej niż dziś tak mi się to wydaje

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale opryskiwaczem jak pryskasz wodą to skąd Wiesz ile wody? zbyt wilgotne też nie może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

jak powiedziałem mierze czas przy maksymalnym ciśnieniu i ziarno wydaje mi się suchsze niż po tym co dziś robiłęm.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja pisałem jak robie wczesnij i efekt nie gorszy od zaprawiarki a czasem lepszy :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

to się ludzie strasznie wysilacie żeby każde ziarenko super dokładne pokryć zaprawą ale czy ma to aż takie istotne znaczenie?

Chyba wystarczy żeby wogóle coś tam na ziarniaku było co zabije grzybki. Czy po takim super dokładnym oblepieniu zaprawą ziarniaków wschody są wyraźnie lepsze i zdrowotnośc zauważalnie wyższa- ma ktoś takie porównanie, bo mnie się wydaje że dobrze wschodzi nawet jak zaprawą się tylko popudruje w siewiku lub przemiesza porządnie szypą na przyczepie. Jest to warte zachodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

tak wlewam powiedzmy na 2-3 razy po trochu zeby nie w jedno mijsce poszła calosc. Ta firma tylko zaprawia.

 

 

zrobiłem podobnie jak pisałeś,tylko z tym że betoniarka się kręciła a ja wlewałem po trochu zaprawę i naprawdę super zaprawiło, 100 razy lepiej niż moim sposobem i dużo razy lepiej niż z centrali :D

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tez wlewam podczas pracy betoniarki :) Takze jak widzisz to ze betioniarka nie znaczy gorzej tylko trrezba odpowiedni sposób dozowania wybrac akurat w tej sytuacji najprostsze wychodzi najlepiej :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fan64    0

tez wlewam podczas pracy betoniarki :) Takze jak widzisz to ze betioniarka nie znaczy gorzej tylko trrezba odpowiedni sposób dozowania wybrac akurat w tej sytuacji najprostsze wychodzi najlepiej :)

Witam

Jaka waszym zdaniem będzie optymalna wielkość betoniarki do zaprawiania porcji po 50 kg ziarna?

Czy sposób wywrotu betoniarki ma znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

im wieksza tym szybciej i lepiej miesza. ja mam 200l roboczej a wczesnije robiłęm 150l nie ma wielkiej rónicy. wysypuje prosto w worki wiec najlepiej zeby miała przekładnie samochamowna na korbe :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fan64    0

Witam

Czyli wybór taniej betoniarki o pojemności roboczej 130 l i na wywrot kołem nie jest dobrym rozwiązaniem.

Dzięki.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanGal    0

Na mokro podajnikiem ślimakowym pochyłym najszybciej najtaniej najdokładniej. a te betoniarki to strata czasu xD jak ktoś sobie jeszcze dyszkę ciśnieniowa zamontuje w podajniku na wlocie ziarna to już wyprzedzi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Dla mnie i pewnie wielu innych betoniarka nie jest stratą czasu, a zaprawia bardzo dobrze. Sypię na raz po 50kg ziarna w betoniarkę 160l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tjun    0

Może zostanę wyśmiany, nigdy nie robiłem takiej zaprawki na mokro, tylko normalnie do siewnika wsypuję do specjalnych skrzynek gdzie podczas siewu bejcują. Jednak myślę, że to lepiej poświęcić czas i zaprawiać na mokro. Moje pytanie jest takie. 2 dni temu usłyszałem, że jest jakiś preparat (nie wiem jaki nie pytajcie), który można mieszać prosto w mieszalniku, że to nie szkodzi np trzodzie gdy potem przygotowujemy paszę. To nie koniec i powiedział mi jeszcze,że nie trzeba robić oprysków gdy tak zasieje się zboże aaa i do tego że trzeba to niby stosować przez 3 lata żeby uzyskać jakiś efekt... Jeśli ktoś wie o jaki środek chodzi lub coś na ten temat więcej wie proszę o jakąś odpowiedź. Powtarzam słyszałem to tylko od rolnika, dlatego proszę o wyrozumiałość ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opoka    0

Może zostanę wyśmiany, nigdy nie robiłem takiej zaprawki na mokro, tylko normalnie do siewnika wsypuję do specjalnych skrzynek gdzie podczas siewu bejcują. Jednak myślę, że to lepiej poświęcić czas i zaprawiać na mokro. Moje pytanie jest takie. 2 dni temu usłyszałem, że jest jakiś preparat (nie wiem jaki nie pytajcie), który można mieszać prosto w mieszalniku, że to nie szkodzi np trzodzie gdy potem przygotowujemy paszę. To nie niec i powiedział mi jeszcze,że nie trzeba robić oprysków gdy tak zasieje się zboże aaa i do tego że trzeba to niby stosować przez 3 lata żeby uzyskać jakiś efekt... Jeśli ktoś wie o jaki środek chodzi lub coś na ten temat więcej wie proszę o jakąś odpowiedź. Powtarzam słyszałem to tylko od rolnika, dlatego proszę o wyrozumiałość ...

Pewnie chodzi o EM-y które można uzywac do zaprawiania tyle że je sie stosuje w opryskach na glebe bądź rosnące rośliny. Poczytaj sobie więcej w temacie o EM-ach. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tjun    0

Właśnie o to mi chodziło tylko nie znałem nazwy... Po przeczytaniu tylu postów na ten temat, i przejrzeniu stron z produktami myślę, że trzeba się dobrze zastanowić jeśli ktoś chce stosować te EM-y ... Może i pomagają, może i to faktycznie nabijanie w butelkę rolników ... Dzięki za odpowiedź pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Ja zaprawiam w mieszalniku tonowym. Zasypuje 600kg włanczam wlewam wodę 20l+ zaprawa scenic + nawóz donasienny dynawit 3l/600kg. Nie czyściłem go poprostu po wysypaniu zaprawionej pszenicy wsypałem 150 kg ziarna i włączyłem aby się zaprawiło. Potem to wysypałem jako rezerwę jakby zabrakło. Lekko się zabarwiło a w śrucie ślady nie było ze wcześniej zaprawiałem. Na wszelki wypadek wsypałem otręby i przepuściłem które potem spaliłem.

Tak się składało że jak zaprawiałem pszenżyto zostało mi 200kg. Chciałem je wysiać po burakach ale bałem się że za długo będzie zaprawione więc sąsiadowi dałem to zaprawione on zapłacił za zaprawę a ziarno dał mi na wymienę. On jak zaprawiał w siewniku dał funaben+ jakieś "EM" nie wiem czy te czy jakiś inny cudowny specyfik. Jak wyszło to mówił że tam gdzie posiał to odemnie wyszło o 3 dni wcześniej od jego mieszaniny.

Ja jak siałem po burakach po 10 pażdziernika na końcu zabrakło mi dynavitu a jak siałem to zabrakło mi ziarna i siałem niezaprawione. Bo dzisiaj widać różnicę co siałem. To niezaprawione i jeszcze od sąsiada jako ostawnie wzeszło i na dodatek słabo. Zobaczymy na wiosnę co przezimuje.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ta wiedzę w tamtych tematach uważaj , traktuj ja z przymrużeniem oka. Gdy będę miał czas to muszę tam zaprowadzić porządek.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks85    2

Pytanie do osób, które zastosowały Baytan. Czy przy siewie w okolicach końca września wystąpił u was mączniak? Pytam, bo sam stosowałem Scenic i zboże siane 24.09 i 01.1o ma mączniaka..a pogoda sprzyjała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj