Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaprawy nasienne

874 odpowiedzi na ten temat

#181 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 18 wrzesień 2010 - 17:23

Zaprawy nasienne

@bialy2005 ja miałem ten sam problem co TY. Kupiłem zboże do siewu zaprawione premisem. Nie zwalcza on chorób podstawy źdźbła a owe zboże będzie siane po pszenżycie. Kontaktowałem się z przedstawicielami firm, które mają w swej ofercie preparaty zwalczające zgorzel podstawy źdźbła i łamliwość podstawy źdźbła. Są to Jockey New z BASF i Galmano z Bayer. Obaj przedstawiciele stwierdzili, że ponowne zaprawiane nie będzie dobre ze względy, jak ktoś już wspomniał, fitotoksyczności oraz obsypywania się i pylenia zaprawy z ziarniaków. Zrezygnowałem z podwójnego zaprawiania na rzecz porządnego fungicydu w fazie BBCH 30-31.

W mojej okolicy Jockeya sprzedaje tylko pewna, duża firma z Mogilna a Galmano nie było dostępne w ogóle. Ta firma chciała mi sprzedać przeterminowane zaprawy!! To nie pierwszy raz zdarza się w mojej okolicy!! Sprawdzajcie zawsze datę na opakowaniach!

W innym sklepie kupiłem Baytan Uniwersal, już kiedyś używałem tego preparatu i byłem zadowolony.
Powyższe środki użyję do zaprawy własnego ziarna, kupnego z centrali już po raz drugi nie zaprawiam.

Jockey - 100,50 zł/ litr
Baytan - 71 zł/litr

Bo CHEMIROL to już taka firma że kupując środki, lub zaprawy najpierw trzeba zobaczyć opakowanie!!!!.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zaprawy nasienne Dzisiaj, 23:47
  •  

#182 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 08:32

Zaprawy nasienne Nie wiecie gdzie można kupić nawóz do nasienny.Bo kupiłem trochę pszenicy nie zaprawionej nawozem i nigdzie nie można go kupić.W Osadkowski nie ma a Dalgety ma coś ale bardzo drogie tak że nie wiem czy byłby sens tym zaprawiać.

#183 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 09:16

Zaprawy nasienne też szukałem czegoś takiego i znalazłem że wia-lan jest dystrybutorem z intermag-u ale nie wiem czy u ciebie takie coś jest.Chodzi o nawóz donasienny primus

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 19:02

Zaprawy nasienne Dzięki.Jutro do nich zadzwonię.Mam do nich z 350km.

#185 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 21 wrzesień 2010 - 14:59

Zaprawy nasienne Panowie jak rozrabiacie Tarczę 060fs na kwintal zboża??
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

#186 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 09:18

Zaprawy nasienne Wczoraj i przedwczoraj zaprawiałem OXAFUN T 75 DS/WS w dawce 200g/100kg ziarna a zaprawiałem 1200kg MUSZELKI oraz 800kg Mixu -> WYDMA/OSTKA wymieszanej 50/50 zobaczymy jak to wyjdzie, oścista z zwykłą :D

#187 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 06 październik 2010 - 10:19

Zaprawy nasienne @biały2005 i jak rosną zboża zaprawiane podwójnie? Nic złego się nie dzieje z młodymi roślinkami?
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#188 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 06 październik 2010 - 18:02

Zaprawy nasienne nie zaprawiałem drugi raz bo skonsultowałem sie z profesorem z instytutu hodowli roslin i powiedził ze tarcza dział na plesn tylko nie ma rejestracji. a zbnoza dopiero dzis skonczyłem siac "pierwsza ture" 10 ha moze za tydzien jak nie podada znowu :blink: narazie nie da sie zaorac

#189 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 08 październik 2010 - 11:00

Zaprawy nasienne @biały2005 ile płaciłeś za tego scenica ja dałem 163 zł za litrową butelke . I tak jakoś się zastanawiam , wiem że lepsza zaprawa to lepsza ale czy jest sens wydawać tą kase na lepszą zaprawe? Ta kasa zwróci się? Bo mam mieszane uczucia nie wiem czy nie lepiej było kupić coś taniegogo jak oxafun czy funabent(nie wiem czy jest jeszzce w sprzedaży)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#190 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 20:51

Zaprawy nasienne U nas zaprawialiśmy rok temu Funabenem T pszenicę i pomogło bo plon był dość duży w porównaniu z pszenżytem na które padła pleśń śniegowa i w tym roku już wszystko jest zaprawiane. Ciekawe czy pomoże bo zapowiada się że śnieg znów będzie leżał na nie zamarźniętej ziemi dość dłógo.
Tylko spokój może nas uratować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 13 grudzień 2010 - 21:00

Zaprawy nasienne ja kupiłe mozna powiedziec w promocji po 120zł litr w 10l bance. I mysle ze nie bede żałował jak widze co sie dzieje B) pod sniegiem u nas woda i bloto a po oststnich roztopach i mrozach zrobiła sie nieprzepuszczalna sklana osłona roslin a to oznbacza tylko jedno powtórka z historii i zobaczymy co warta ta zaprwa ;) Mam tez zaprawianie kinto duo i tarcza ( takie kupiłęm z centrali) wiec bedzie porównanie.

#192 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 13:41

Zaprawy nasienne Ja też będę miał niezłe porównanie bo część pszenżyta była zaprawiana starym funabentem i kintoduo (resztki z zeszłego roku) i reszta scenikiem i pszenica wszystko scenikiem tylko sama końcówka 50 kg przybrakło i dowiozłem nie zaprawianego, ciekawe co będzie na wiosne .
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#193 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 22:09

Zaprawy nasienne nie straszcie panowie... u mnie wszystko zaprawiane ale to co na polu się dzieje gorzej wygląda niż w tamtym roku. Rozgarnąłem dziś 20 centymetrową warstwę śniegu a pod nią normalnie błoto i nie zapowiada się, żeby te duże mrozy coś zmieniły. Zaprawiane było więc liczę, że może jakoś wytrzyma do wiosny.

Trzeba zauważyć, że ważny jest termin siewu, przerośnięte zboże szybko porazi pleśń śniegowa zaś zbyt małe wyleci bo nie wytrzyma panującej przyduchy pod lodem i śniegiem (roślinki nie mają czym tam oddychać).

#194 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 22:30

Zaprawy nasienne ja w tamtym roku miałem wszystko kinto duo zaprawione i praktycznie zero pleśni śniegowej choć leżało przeszło 60 cm śniegu zleżałego.w tym roku też kinto duo na wszystką pszenicę dałem

#195 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 14 grudzień 2010 - 22:45

Zaprawy nasienne

nie straszcie panowie... u mnie wszystko zaprawiane ale to co na polu się dzieje gorzej wygląda niż w tamtym roku. Rozgarnąłem dziś 20 centymetrową warstwę śniegu a pod nią normalnie błoto i nie zapowiada się, żeby te duże mrozy coś zmieniły. Zaprawiane było więc liczę, że może jakoś wytrzyma do wiosny.

Trzeba zauważyć, że ważny jest termin siewu, przerośnięte zboże szybko porazi pleśń śniegowa zaś zbyt małe wyleci bo nie wytrzyma panującej przyduchy pod lodem i śniegiem (roślinki nie mają czym tam oddychać).

Dodał bym jeszcze, że jeśli ktoś posiał wcześnie zboże i gęsto to raczej będzie nie ciekawie.

#196 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 23:29

Zaprawy nasienne ja sialem wcześnie i średnio gęsto i zboże ledwo co się pokrzyło bo było zimno. Zboże osiągnęło maksymalny rozwój i się w nim zatrzymało.

Nie wiem czy u was tez, ale u mnie w rejonie zboża nie wypadły w zimę, wypadły dopiero wiosną, ludzie z drugą dawką nawozu na pola a tam zboża mniej niż przy pierwszej dawce. To dopiero zagadka

#197 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 17:22

Zaprawy nasienne U nas miejscami też się tak zrobiło bo poszedł przymrozek i niektóre zboża wyleciały lecz w niewielkim stopniu u nas zawszę daje się jedną dawkę nawozu w 2010 roku połowie kwietnia był siany i nic tam nie wyleciało.
Tylko spokój może nas uratować....

#198 Share Marciano

Marciano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 12:28

Zaprawy nasienne używa ktoś z Was zaprawiarki REDŁO 2? jeśli tak to jakie są efekty jej pracy i proszę o jakieś zdjęcia w miarę możliwości bo w necie nie mogę żadnego znaleźć wyraźnego znaleźć.

#199 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 30 styczeń 2011 - 18:50

Zaprawy nasienne Najlepsza zaprawiarka to duza betoniara. ;) Takie jest moje zdanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 19:20

Zaprawy nasienne No nie wiem kolego czy najlepsza ... ale daje rade bo sam też tak robie ; B) ale nie ma jak to profesjonalna maszyna każde ziarenko dokładnie otoczone zaprawą normalnie kulturka :D