Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawóz Yara bela extra 27 (Can)

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Patryk122

Patryk122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, mechanizacja rolnictwa, historia mechanizacji rolnictwa, leśnictwo

Napisany 15 grudzień 2015 - 21:33

Nawóz Yara bela extra 27 (Can) Witam, zastanawiam się czy nie zacząć stosować nawozu yara bela tak jak w temacie zamiast zwykłej saletry amonowej. Mam ziemię od 4 klasy w dół o niskim pH i po pierwszej dawce saletry oziminy zolkna za sprawą działania trujacego glinu, czy może po saletrze wapniowej będzie mniejsze zakwaszanie gleby? Czytałem że saletra wapniowa na słabych glebach jest szybko wymywana w głąb profilu czy to prawda? Oczywiście nie chodzi mi o uregulowanie odczynu saletra wapniowa bo od tego jest wapno nawozowe ale czy zastosowanie jej może być korzystniejsze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawóz Yara bela extra 27 (Can) Dzisiaj, 17:11
  •  

#2 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 07:10

Nawóz Yara bela extra 27 (Can) na pewno będzie to w tym przypadku lepszym rozwiązaniem niż saletra ale wolałbym zastosować pogłównie krede a później azot .

#3 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 07:43

Nawóz Yara bela extra 27 (Can) jak mi zolkly to zastosowalem na ratunek siarczan magnezu który pomogl, mozna tez kizeryt i place znikna, ewentualnke wapno granulowane grade IV to takie inne alternatywy.
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Patryk122

Patryk122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, mechanizacja rolnictwa, historia mechanizacji rolnictwa, leśnictwo

Napisany 16 grudzień 2015 - 08:50

Nawóz Yara bela extra 27 (Can) Siarczan magnezu nie pomagał to było ewidentnie niskie pH. Tez myślałem o wapnie granulowanym jednak chyba wole wysiac patelnie kredy luzem po zniwach, jeśli ktoś stosuje ten nawoz z yary to poproszę o opinie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 16 grudzień 2015 - 09:50

Ja stosuję na klasach IV-VI, kiedyś siałem puławską , może ta bella wychodzi troszkę drożej ale lepiej jest przyswajalna, lepiej ją rozsiac bo puławską rzucic na 21 m to już wyczyn

w każdym bądz razie minusów tego nawozu nie widzę

#6 Share mrozon07

mrozon07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 20:31

CAN poprzez otoczkę nie uwalnia azotu do atmosfery w porównaniu do saletry i dłużej trzyma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Patryk122

Patryk122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 23:44

Nawóz Yara bela extra 27 (Can) Czyli ogólnie korzystniej ją wysiewac zwłaszcza na słabych kwasnych glebach wprowadzając przy okazji odrobinę magnezu;)?