Patryk122

Nawóz Yara bela extra 27 (Can)

Polecane posty

Patryk122    9

Witam, zastanawiam się czy nie zacząć stosować nawozu yara bela tak jak w temacie zamiast zwykłej saletry amonowej. Mam ziemię od 4 klasy w dół o niskim pH i po pierwszej dawce saletry oziminy zolkna za sprawą działania trujacego glinu, czy może po saletrze wapniowej będzie mniejsze zakwaszanie gleby? Czytałem że saletra wapniowa na słabych glebach jest szybko wymywana w głąb profilu czy to prawda? Oczywiście nie chodzi mi o uregulowanie odczynu saletra wapniowa bo od tego jest wapno nawozowe ale czy zastosowanie jej może być korzystniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

na pewno będzie to w tym przypadku lepszym rozwiązaniem niż saletra ale wolałbym zastosować pogłównie krede a później azot .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

jak mi zolkly to zastosowalem na ratunek siarczan magnezu który pomogl, mozna tez kizeryt i place znikna, ewentualnke wapno granulowane grade IV to takie inne alternatywy.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk122    9

Siarczan magnezu nie pomagał to było ewidentnie niskie pH. Tez myślałem o wapnie granulowanym jednak chyba wole wysiac patelnie kredy luzem po zniwach, jeśli ktoś stosuje ten nawoz z yary to poproszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Ja stosuję na klasach IV-VI, kiedyś siałem puławską , może ta bella wychodzi troszkę drożej ale lepiej jest przyswajalna, lepiej ją rozsiac bo puławską rzucic na 21 m to już wyczyn

 

w każdym bądz razie minusów tego nawozu nie widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

CAN poprzez otoczkę nie uwalnia azotu do atmosfery w porównaniu do saletry i dłużej trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk122    9

Czyli ogólnie korzystniej ją wysiewac zwłaszcza na słabych kwasnych glebach wprowadzając przy okazji odrobinę magnezu;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj