MaciekAmbrozik

Jaki pług do Pronara 82 TSA II ?

Polecane posty

Witam. Mam pytanie czy Pronar 82 TSA 90 KM drugiej generacji pójdzie w 5 skibowym zagonowym pługu Akpil 5x40? Dodam że będzie pracował na glebie o 6 klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Moje zdanie jest podobne ,ale jesli to 6ta klasa to za głęboko nie orzesz więc moze i by poradził sobie , wolniej pojedziesz ,mniej zużywasz elementy robocze ,a skibe odkrecic można jak by miał za cięzko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wolniejsza jazda pługiem trochę nie ma sensu. Ogólnie jest określona średnia prędkość dla pracy pługiem. Jeśli będzie ona mniejsza może spaść jakość wykonywanej roboty i wydajność mimo dołożenia jednego korpusu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzdx605    57

optymalna prędkość orki to tak 6-8 km/h a w tym przypadku z pługiem 5x40 nawet na 6 klasie to sie nie uda, moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie 4x40

Edytowano przez deutzdx605

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

lepiej 4 skiby i szerzej rozstawic. 82tsa ma za wąskie opony, przednie koła male i co za tym idzie uciag słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2353

według mnie kup sobie mix 40 bardzo fajna sprawa i cena adekwatna do jakości będziesz mógł regulować szerokość. .Bo tego pługu co napisałeś napewno nie da rady będzie się grzebal i tyle na lepszych ziemiach lepiej się orze niz ten cholerny piach wiem bo mam ziemię od 3 klasy aż do 6


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pożyczałem od kolegi akpil 4x40 i przy głębokiej orce ciągnik nic sobie nie robił więc pomyślałem że może w 5-tce da radę. Jakby nie było od Pronara I generacji jest cięższy prawie tonę z tego co słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tone może nie ale ile by nie ważył dalej to 90 koni. Trochę mało na piątkę. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Proxima power 90 niema co robić z 4X40 ziemia 4a-b. Nawet z pogłębiaczem za każdym lemieszem nie jest za ciężko. Prędkość 8-9 km/h. czyli 1 szosowa na 2 przyśpieszaczach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na zwięzłej ziemi jeśli PRONAR TSA II miał ciężko to ten zetor jeszcze biedniej pójdzie. 

Mniejsza moc, mniejszy moment, mniejsza masa. 

Tak że pohamował bym swoje ambicję i został przy 4x40. Z tym pługiem na ciężkiej ziemi ma przesrane.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam 95 KM i 3 obrotówke kvernelanda rozstawioną na 3x45 to miejscami czuje ten pług. 3x50 ew 4x40 ale to jak masz lekkie ziemie. Nie ma co szaleć to tylko 90 KM no chyba że chcesz  mieć wierzch podrapany i wajhować podnośnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Na 6 klasie to można śmiało 5 ciągać ani tam głęboko niczego nie znajdzie ani to zwięzłe nie jest. Napisałem na jakiej ziemi ciągam proximą a co by było na zwięzłej glebie? to by było że traktor do tych 4 skib miał by 6 cyl i co najmniej 120 koni. W PGR przyszkolnym mtz 82 -3 grudziądzkich nie dał rady ciągać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Musiał być ten mtz w świetnym stanie :)

No niestety jak ziemia zwięzła to trzeba mocy szczególnie do uni.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Mtz był nowy, nówka prosto z pronaru przyszedł jako ciągnik szkolny i czasem pomagał w PGR orał też ziemie szkolną gdzie były uprawy dla internatu. Wtedy to było marzenie taki ciągnik w porównaniu z 60 tką to była lux maszyna. Ciągał czasem agregat unia kombi coś koło 4m nie pamiętam w tej chwili ile to było dokładnie ale przy tym to podnośnik trzeszczał przód ledwo dotykał do ziemi w transporcie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2353

mój mtz też ciąga 3 grudziadzka na glinie przy głębokiej orce ma co robic a to przeciesz tylko 90 cm fakt dosyć szybko jeżdżę . dla porównania rok temu sasiad za miedza oral 2 skibowym proxima najpierw przyjechał 4 później 3 aż wkońcu 2 i mówi że holernie ciezko idzie az wkońcu plug pogiol


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

Witam. Mam pytanie czy Pronar 82 TSA 90 KM drugiej generacji pójdzie w 5 skibowym zagonowym pługu Akpil 5x40? Dodam że będzie pracował na glebie o 6 klasie.

 

To już lepiej kup sobie 5x35 bądź 4x45. Nie wiem na ile ten ciągnik stać ale to na pewno mu wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Orze się gorzej z pługiem wąskim a korpusów dużo. Przykładowo lepiej ciągać 3x40 niz 4x30.  Nie wiem dla czego ale różnica w oporze jaki stawiają te pługi jest tak duża ze nie da się jej przeoczyć.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

coś dużo 4x45 na 82tsa. Ja mam swojego 82sa przerobionego na Tsa i 3x45 śmiga że miło. Optymalny pług do tego ciągnika. Jeśli chodzi o zagon to 4x40 to maks. Bo w większym nie osiągniesz tej prędkości 7-9km/h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolo12    0

Powinien bez zarzutów dać rade pronar z 5 skibowym pługiem


Wszytko zależy jak jest pług ustawiony i dostosowany do ciągnika z rozstawem kół jak wszystko jest dobrze ustawione to powinien iść a jak operator nie umie ustawić i jeżdzi po polu jak po d*pie że co chwila podnosi i opuszcza podnośnikem i wyora takich baranów na polu że na pole nie chce sie spojrzeć to wcal niech sie nie zabiera za orke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak ciężka ziemia z czterema sapie a ty chcesz spokojnie piątką? Żarty.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj