MariuszE38

Dron kontra nieuczciwi myśliwi

Polecane posty

MariuszE38    25

Czy ktoś z Was już wykorzystał drona do oceny uszkodzeń przez zwierzynę w uprawach?

Mnie do tego pchnęło spotkanie z myśliwymi... Po zgłoszeniu szkody wyrządzonej przez dziki w kukurydzy przyjechali na szacowanie.... Stanęli na skraju pola i stwierdzili, że przecież tu nie ma co szacować i nie będziemy po polu chodzić, spojrzeli na kukurydzę z tej perspektywy i oszacowali szkody (już samego tego podejścia nie będę komentował), oczywiście prawie zerowe, bo cóż było tu widać? No nic. Trzeba tu nadmienić, że podczas tego spotkania mówiliśmy im, że mamy dzień dla nich zarezerwowany i możemy przejść całe pole. Generalnie ich zachowanie jest najdelikatniej mówiąc bezczelne (tak wielkie dziki jak się upasły w naszej kukurydzy mało kiedy można spotkać) i dlatego będę w tym temacie opisywał inne ich zachowania i odpowiedzi, bo może się komuś przyda jak walczyć o godziwe odszkodowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Zwykle zdjęcia, świadek z izby rolniczej, napisać do nich przedsadowe wezwanie do zapłaty i jak to nie pomoże to do sądu. Jedyny na nich sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

polecam kamerke na sieczkarni lub kombajnie ,drom nie zły pomysł ,tylko udowodni ze latasz nad swoim polem a podejście ich mnie nie dziwi ,lenistwo to jedno a strach to drugie ,sam bym nie chodził po polu wiedzac że dziki w nim grasują ,nie jeden kozak juz uciekał przed dzikami ,u mnie na 1 ha było 17 szt wiec chyba sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Wypierdziel im ambonę, podetnij, nawal odchodów na góre - jak oni po chamsku to Ty im tak 2 razy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

To teraz coś wam więcej napiszę...

Przedsądowne wezwanie już dostali, nie pomoże to sąd obejrzy sobie materiały.

Dron zrobił coś ponad tysiąc zdjęć, filmy i wszystko ze współrzędnymi z GPS, do tego prędkość przelotu. wysokość na jakiej się znajdował itd.

Do tego porobiliśmy też normalne zdjęcia.

A myśliwi... przysłali pismo, w którym bezczelnie kłamią, że na szacowaniu nas nie było, że tylko telefonicznie z nami rozmawiali itd. Jak zawiozłem im pismo o szacowanie i zawiadomienie o terminie zbioru, to rękami i nogami się bronili żeby nie odebrać i kazali wysłać pocztą. Napisali też, że nie było z naszej strony żadnego kontaktu od wiosny... a barany chyba zapomniały jak przyjechali na pole i pytali czy mogą tu wjeżdżać po strzelone dziki na co my że wjeżdżać, strzelać ile się da...

Chyba wkrótce napiszę co to za koło... z ponad 50letnią tradycją.... no ja uważam, że takie zachowanie to nie przystoi, ale widać tu jakie kto w domu wychowanie odebrał.

Edytowano przez MariuszE38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Nie wiecie jak to jest z odliczaniem nieponiesionych kosztów zbioru? Przykładowo na łące oszacowali 8% szkód i zaczeli odliczać koszenie, suszenie, zbieranie, a przecież to wszystko i tak musiałem wykonać. Szkody były na całej powierzchni punktowe, kilka metrów średnicy każda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Drona wynająłem, o kosztach trzeba rozmawiać z właścicielem, bo jest z warm.-maz. i dochodzi koszt dojazdu, no chyba że jest więcej roboty to nie, ale maks. koszt to chyba 150zł/ha, drony w pełni profesjonalne, podgląd na żywo, GPS.

To odliczanie to bzdura, nie mają prawa robić czegoś takiego, no chyba że całe pole jest zniszczone w 100%, a inaczej maszyna nie ma możliwości omijania placów zniszczonych i liczy całą powierzchnię na której pracuje, a więc i za całość musisz usługodawcy zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Że bzdura to ja wiem i Ty wiesz i myśliwi wiedzą ale chwytają każdą możliwość żeby nie zapłacić. Trzeba by mieć jakiś papier na którym jasno było by napisane, że to odliczanie kosztów nie jest zasadne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Kolego powyciągaj bilingi połączeń - skoro z nimi rozmawiałeś będą numery i czas połączeń łącznie z datami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Można załatwić od sprzedawcy maszyn zaświadczenie, że nie da się wyłączyć części maszyny :)

Dzięki, bilingi wyciągnę, tylko jak do tego sąd podejdzie, że akurat o tym rozmawialiśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

U mnie gość co szacuje też wyjechał z kosztami zbioru i przechowywania, a ja mu mówie jak będziesz płacił w ustawowym terminie (w ciągu miesiąca od sporządzenia protokołu) to będziemy o tym rozmawiać. A nie raz płaci po 6 miesiącach , nawet do roku. Od razu spuścił z tonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

U mnie przychodzly dziki w buraki...Wiecej benzyny wyjezdzilem niz mi zaplacili za szkody-szkoda gadac .Nie mowie juz o czasie i nerwach .Samo okreslenie przez mysliwych do jakiego kola lowieckiego nalezy okreg gdzie jest moja dzialka nie bylo takie proste jedni do drugich mnie odsylali .Na polu stal calymi nocami ciagnik z wlaczonym na maxa radiem i to pomoglo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Że bzdura to ja wiem i Ty wiesz i myśliwi wiedzą ale chwytają każdą możliwość żeby nie zapłacić. Trzeba by mieć jakiś papier na którym jasno było by napisane, że to odliczanie kosztów nie jest zasadne

oczywiście że  nie  jest  zasadne 

cytaty 

 

Inaczej jest ze szkodą wyrządzoną na łąkach i pastwiskach. Wysokość odszkodowania za szkody wyrządzone przez dziki na łąkach i pastwiskach ustala się na podstawie wartości utraconego plonu (masy zielonej lub siana) w danym sezonie wegetacyjnym oraz kosztów doprowadzenia uszkodzonego obszaru do stanu pierwotnego; koszty te wylicza się na podstawie aktualnych cen prac agrotechnicznych oraz wartości rynkowej nasion niezbędnych do wysiania.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Wypierdziel im ambonę, podetnij, nawal odchodów na góre - jak oni po chamsku to Ty im tak 2 razy. 

 

pogratulować myślenia... brak słów

 

A co do łak jeśli są tak mądrzy to niech SAMI !! doprowadzą łake do stanu poprzedniego. Przesiewanie,wałowanie siew itd. bedziesz jezdził przez całą powierzchnie a nie tylko te metry co oni wyliczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj