Skocz do zawartości

Zdjęcie

cielaki

55 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mfilipek1

mfilipek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 19:24

cielaki

poczekaj do jutra RafaKdziela bo to droga stres i nowe miejsce robia swoje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cielaki Dzisiaj, 19:12
  •  

#42 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 907 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 26 styczeń 2016 - 19:30

cielaki

Dosłownie górą chcą płoty przeskakiwać i beczą na całą okolicę .Mam nadzieję ,że jutro będą miały apetyt .

I love salsa

#43 Share Baks00

Baks00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 19:34

cielaki

Cierpliwosci :)

#44 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 21:09

cielaki

lepiej jak chcą skakać to pewnie  zdrowe ,gorzej by było jak by były ospałe,szczepiłeś je? powodzenia

#45 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 907 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 26 styczeń 2016 - 21:21

cielaki

Na co miałem szczepić ? Mają taką siłę ,że mało mnie przewiozły .

I love salsa

#46 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1765 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 21:28

cielaki

Może dopalacze brały ;) a tak na poważnie sąsiad kupił kiedyś takie co od mamek ssały też mu nie piły a darły się na całą okolicę że miastowi już chcieli animalsów wzywać :lol:

#47 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 21:49

cielaki

Pytam z ciekawości bo większość szczepi ,jedni mówią że lepiej zapobiegać niż leczyć ,inni że dopiero jak zachorują opinie różne.

#48 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 907 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 22:12

cielaki

Moje maja taką parę ,że mało mi kojców nie zdemolowały to na razie nie szczepię .Kolega mi mówił ,że część jest szczepionych i mam się wstrzymać .

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share romanp

romanp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 21:17

cielaki

Kolego czytaj treść pisze że baza koło Nowego Sącza a ogłoszenia są tak bo tablica tak działa że każdy szuka tylko ogłoszeń do 100 km :) 

Ale jak wolicie kupować od pośredników którzy kupują od nas droga wolna :) 

Cielaki sprzedają tylko 2 osoby Ja (Roman Pasoń) i Pani Halina nie mamy żadnych pośredników naganiaczy itp: TO są ludzie którzy odkupują towar od nas i jadą z nim dalej a jest tego ponad 100 cielaków tygodniowo jedni lepis drudzy gorsi.

#50 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1326 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 27 styczeń 2016 - 22:34

cielaki

Pytam z ciekawości bo większość szczepi ,jedni mówią że lepiej zapobiegać niż leczyć ,inni że dopiero jak zachorują opinie różne.

Nie widzę sensu leczenia zdrowych cieląt. Rozumiem odrobaczyć i takie tam, ale najlepsi to są Ci którzy zapobiegawczo leczą układ oddechowy. Przeważnie używają leku na literę "D", tylko nie mogą pojąć tego, że tym sposobem zamykają sobie drzwi w leczeniu ewentualnych chorób w przyszłości. No, ale cóż, każdy musi robić po swojemu.

#51 Share romanp

romanp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 11:42

cielaki

Nie widzę sensu leczenia zdrowych cieląt. Rozumiem odrobaczyć i takie tam, ale najlepsi to są Ci którzy zapobiegawczo leczą układ oddechowy. Przeważnie używają leku na literę "D", tylko nie mogą pojąć tego, że tym sposobem zamykają sobie drzwi w leczeniu ewentualnych chorób w przyszłości. No, ale cóż, każdy musi robić po swojemu.

Kolego tu nie mówimy o leczeniu. Ale o zapobieganiu i prewencji jak masz 30 sztuk na raz musisz zakładać że jedno może być chore a jak jedno jest chore to każde już może być.

Odnośnie leku na D.. jest on dość drogi i są jego lepsze zamienniki tylko trzeba szukać leków LA czyli o przedłużonym działaniu.

A jeżeli już się pojawi problem i coś jest nie tak polecam jedną metodę krew do laboratorium i raz dwa określą jaki lek zadziała na konkretny szczep a jest ich tysiące. Walenie różnych leków na oślep nie ma żadnego sensu.

#52 Share antoni69

antoni69

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 14:34

cielaki Zgadzam sie z przedmowca, tylko jesli przyjedzie 30 sztuk a na następny dzien jest pare sztywnych, a kilka ledwo dyszy przez pluca to juz za dużo nie zrobisz.. wiec trzeba uwazac co sie kupuje i od kogo :)

#53 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 921 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 19:26

cielaki

Kolego tu nie mówimy o leczeniu. Ale o zapobieganiu i prewencji jak masz 30 sztuk na raz musisz zakładać że jedno może być chore a jak jedno jest chore to każde już może być.

Odnośnie leku na D.. jest on dość drogi i są jego lepsze zamienniki tylko trzeba szukać leków LA czyli o przedłużonym działaniu.

A jeżeli już się pojawi problem i coś jest nie tak polecam jedną metodę krew do laboratorium i raz dwa określą jaki lek zadziała na konkretny szczep a jest ich tysiące. Walenie różnych leków na oślep nie ma żadnego sensu.

kolego gdzie mozna tak zbadac krew i zeby  jeszcze lek podali? duzo cielakow mi zdechlo na jedna chorobe.. chcialem nawet calego cielaka zawiesc tylko nie wiedzialem gdzie.. i ile taka usluga kosztuje?

AF - to Jest To:)

#54 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 29 styczeń 2016 - 17:01

cielaki dołączam się do pytania kolegi wyżej bo u mnie też coś mają a lekarz już wszystko robił co mógł niby żyją ale kaszla a takie badanie sporo by wyjaśniło
jesli pomoglem kliknij fajne

#55 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 907 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 19:18

cielaki

Czyli klapa z towarem.A jak ich kondycja i wogule czy chociarz trafil jakis się godny uwagi czy wszystko sredniaki a nie które to gradobicie?Nie wiem ile km przejechaly moze transport ich trochę wykonczył,nowe miejsce i wogule.

Jakieś są lepsze cielaki ,ale pośrednik oszukał mnie po całości .Szkoda gadać .Dziś był u kilku doktor bo kaszlały i bokami robiły ,ale po konkretnej wizycie już jest o wiele lepiej i piją mleko ładnie .Ale kilka stówek nie moje .

Edytowany przez RafaKdziela, 29 styczeń 2016 - 19:22.

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#56 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1765 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 19:36

cielaki

To już o zysku z nich zapomnij jeszcze jak rynek otworzą na wołowinę z Argentyny to cena poleci na łeb http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/umowa-z-mercosur-zagrozeniem-dla-unijnych-rolnikow,62221.html