niko8

cielaki

Polecane posty

romanp    1

Nie widzę sensu leczenia zdrowych cieląt. Rozumiem odrobaczyć i takie tam, ale najlepsi to są Ci którzy zapobiegawczo leczą układ oddechowy. Przeważnie używają leku na literę "D", tylko nie mogą pojąć tego, że tym sposobem zamykają sobie drzwi w leczeniu ewentualnych chorób w przyszłości. No, ale cóż, każdy musi robić po swojemu.

 

Kolego tu nie mówimy o leczeniu. Ale o zapobieganiu i prewencji jak masz 30 sztuk na raz musisz zakładać że jedno może być chore a jak jedno jest chore to każde już może być.

Odnośnie leku na D.. jest on dość drogi i są jego lepsze zamienniki tylko trzeba szukać leków LA czyli o przedłużonym działaniu.

A jeżeli już się pojawi problem i coś jest nie tak polecam jedną metodę krew do laboratorium i raz dwa określą jaki lek zadziała na konkretny szczep a jest ich tysiące. Walenie różnych leków na oślep nie ma żadnego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Zgadzam sie z przedmowca, tylko jesli przyjedzie 30 sztuk a na następny dzien jest pare sztywnych, a kilka ledwo dyszy przez pluca to juz za dużo nie zrobisz.. wiec trzeba uwazac co sie kupuje i od kogo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Kolego tu nie mówimy o leczeniu. Ale o zapobieganiu i prewencji jak masz 30 sztuk na raz musisz zakładać że jedno może być chore a jak jedno jest chore to każde już może być.

Odnośnie leku na D.. jest on dość drogi i są jego lepsze zamienniki tylko trzeba szukać leków LA czyli o przedłużonym działaniu.

A jeżeli już się pojawi problem i coś jest nie tak polecam jedną metodę krew do laboratorium i raz dwa określą jaki lek zadziała na konkretny szczep a jest ich tysiące. Walenie różnych leków na oślep nie ma żadnego sensu.

 

kolego gdzie mozna tak zbadac krew i zeby  jeszcze lek podali? duzo cielakow mi zdechlo na jedna chorobe.. chcialem nawet calego cielaka zawiesc tylko nie wiedzialem gdzie.. i ile taka usluga kosztuje?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

dołączam się do pytania kolegi wyżej bo u mnie też coś mają a lekarz już wszystko robił co mógł niby żyją ale kaszla a takie badanie sporo by wyjaśniło


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Czyli klapa z towarem.A jak ich kondycja i wogule czy chociarz trafil jakis się godny uwagi czy wszystko sredniaki a nie które to gradobicie?Nie wiem ile km przejechaly moze transport ich trochę wykonczył,nowe miejsce i wogule.

 

Jakieś są lepsze cielaki ,ale pośrednik oszukał mnie po całości .Szkoda gadać .Dziś był u kilku doktor bo kaszlały i bokami robiły ,ale po konkretnej wizycie już jest o wiele lepiej i piją mleko ładnie .Ale kilka stówek nie moje .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To już o zysku z nich zapomnij jeszcze jak rynek otworzą na wołowinę z Argentyny to cena poleci na łeb http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/umowa-z-mercosur-zagrozeniem-dla-unijnych-rolnikow,62221.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik72568    0

Stanowczo odradzam Barnacha, firma z Nowego Sącza = oszust. Przed kupnem sprawdzajcie paszporty, nie kupujcie od pośredników z olx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kret1992    16

Witam.

Chcialbym zakupic 15 szt byczkow miesnych. Pisze z prośbą czy moze polecicie mi kogos???

Interesuje mnie waga 70-100kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

kupie cielęta mięsne - Konin , Słupca, Września i okolice po dobry towar mogę pojechać trochę dalej, jakby ktoś miał cos w okolicach lub handlował dobrym cielakiem proszę pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4
    • Przez adamek1942
      Witam mam problem z kilkoma byczkami około 300 kg a mianowicie z 1 najbardziej chodzi o to ze bardzo słabiutko je dosłownie liźnie tylko ospę i kiszonkę z kuku, siano tak samo ale trochę lepiej, kupowałem drożdże i dawałem z ospą  bardzo nie pomogło, teraz daję im sodę bo przypuszczam zakwaszenie dawałem tą sode do ospy, a teraz mieszam i poję go wodą z sodą pomożecie co ?   planuję jeszcze odrobaczenie, byczek stracił połysk  i jest smutny. Żywienie  wygląda tak kiszonka z kuku rano do tego ospa później siano bądź słoma i to samo wieczorem.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj