Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju

420 odpowiedzi na ten temat

#81 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 21:55

Ciśnienie oleju Zacznij od pompy po tylu latach miała prawo paść albo puściła uszczelka na rurce albo sama rurka łącząca pompę z blokiem silnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju Dzisiaj, 20:01
  •  

#82 Share Markieton

Markieton

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo technika rolnicza i ciagniki fendt

Napisany 10 kwiecień 2011 - 19:27

Ciśnienie oleju Od nowej pompy nie oczekuj za wiele bo sa nie mówiąc brzydko gó*no warte.
U nas w zakładzie w wszystkich 80-tkach, 12-stkach i 16-stkach w ktorych wymienilismy pompy na nowe to max cisinie na zimnym silniku to 3 bar.
Ostatni nawet podlozyliśmy 2 podkładki pod zawór i podnioslo to cisnienie o zaledwie 0,5atm :blink:. Nasz mechanik (mój nauczyciel B) )powiedzial ze kiedyn ja podlozyłes jedną podkladke to cisnienie wzrastoło o około 2atm :o
To chyba tyle z mojej strony pozdrawiam. :rolleyes:

#83 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 10 kwiecień 2011 - 20:31

Ciśnienie oleju hmm jaki olej zalałeś? Bo ja miałem coś podobnego kilka lat temu po kapitalce , co prawda bez turbo, ale nie mogliśmy dojść co się stało i okazało się że pan co sprzedawał nam olej oszukał nas i jakiś badziew sprzedał. Po zakupie porządnego wszystko wróciło do normy i ma podobne wartości jak były 5.5 itp.

#84 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 20:33

Ciśnienie oleju @'mercedes250d'Bingo! :) Kolego wielkie dzięki. Dzisiaj rozebrałem na części filtr oleju i zlokalizowałem ten zaworek. Po pozbyciu się tego zaworku ciśnienie wzrosło do 6 atm. na takim średnio rozgrzanym silniku. Miałem trochę problem z e znalezieniem tego zaworka, jednak sugerując się katalogiem części znalazłem go. Jest on dokładnie w śrubie, która wchodzi w filtr od dołu. Nie trzeba demontować całego filtra wystarczy klucz nasadowy 27. krótka przedłóżka i grzechotka.

Mam tylko jedno pytanie... W ten sposób zwiększyłem ciśnienie w całym układzie czy tylko na wskaźniku? Bo jeśli to drugie to nie jest to żadne rozwiązanie... Jednak gdy dzięki takiemu zabiegowi mniej oleju przepływa przez filtr to żadna strata bo skuteczność bąka i tak jest pod znakiem zapytania...

Jeśli ciśnienie spadnie mi choć jeszcze trochę biorę się za pompę.

Problem rozwiązany.
Pozdrawiam.

#85 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 14 kwiecień 2011 - 19:03

Ciśnienie oleju Jest to ciśnienie jakie masz w układzie (takie jak pokazuje wskażnik)

#86 Share mar56cin

mar56cin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 18:12

Ciśnienie oleju Witajcie
Po przeczytaniu tego tematu, nurtuje mnie jedna pytanie: Jak wykręcimy ten zaworek to, w jego mniejsce wkręcamy zaslepke, czy tak zostawiamy z dziurą od spodu?. Bo na ten temat nic nie wyczytałem ;)

pozdr

#87 Share kamcio2a

kamcio2a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 maj 2011 - 19:02

Ciśnienie oleju Witam. Mam problem z moja 80-siatka, otóż niedawno zatarły się w niej panewki na stopkach głównych, nie wiadomo dlaczego tam się zatarł wszystkich to dziwiło, ale naprawiliśmy to przy okazji była wymiana pompy olejowej , ponieważ rok temu przy generalnym remoncie nie wymieniliśmy, po złożeniu ciągnik chodził idealnie, jak nigdy. lecz do czasu koszenia trawy zaczęło spadać ciśnienie oleju, na zimnym miał 4 na wysokich obrotach a po skoszeniu 30 arów na wysokich spadło do 2 a na jałowych do zera. jeden mechanik mówił że spotkał się z takim przypadkiem i powiedział że ten ciągnik jeździ już tak dwa lata i nic mu się nie dzieje, wiem że na forum są już takie przypadki ale są dla mnie nie jasne bo już nie wiem czy wymienić bąka na filtr pp czy wyjąc z niego zawór lub jeździć tak dalej i liczyć że nic mu się nie stanie ale przy moim szczęściu się zatrze jeszcze raz. teraz ciągnik ma na wysokich obrotach na zimnym silniku prawie 5 bo podkręciliśmy zawór na pompie. co mam teraz z tym robić??
Z ogry dzięki za jaką kol wiek podpowiedz.

#88 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2011 - 20:03

Ciśnienie oleju Wał był po szlifie czy tylko zmieniliście panewki?

#89 Share kamcio2a

kamcio2a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 maj 2011 - 20:05

Ciśnienie oleju wał był po szlifie, i jeszcze raz da się go zeszlifować i jeszcze wałek zaworów przy okazji zrobiliśmy

#90 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 29 maj 2011 - 20:08

Ciśnienie oleju To znaczy jak zrobiliście? Normalnie to się go wymienia.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share kamcio2a

kamcio2a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 maj 2011 - 20:13

Ciśnienie oleju nie wiem dokładnie co z nim było robione bo ojciec woził cały blok wraz z wałem i powiedział że wałek zaworów też zrobili

#92 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2011 - 20:14

Ciśnienie oleju Jak był dobrze wał zrobiony i panewki dobrze dobrane to powinien brykać.Tylko pytanie czy dobrze zrobili szlif?

#93 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 29 maj 2011 - 20:15

Ciśnienie oleju A korki na wale dokręcałeś. Może dopuścił się któryś, albo jest źle wkręcony i ciśnienie ucieka.

#94 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 29 maj 2011 - 20:16

Ciśnienie oleju Ciekawe. Nie jestem pewny czy tam się wałka nie kupuje z nadwymiarem i szlifuje pod wymiar otworu w bloku. Gdzieś ci się coś wykolebało i ciśnienie ucieka. Szczerze mówiąc to może być wszędzie.
KPK Kumurun Team

#95 Share kamcio2a

kamcio2a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 maj 2011 - 20:18

Ciśnienie oleju Szlif robiliśmy u nich już 2 raz i ostatnim razem było dobrze i raczej teraz też dobrze panewki dobrze też dobrane i wszystko złożyliśmy też ja powinno być bo inaczej bym ręka wału z tłokami nie obrócił. ale nikt nie wie gdzie on te ciśnienie gubi.

#96 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2011 - 20:20

Ciśnienie oleju A jakie miał ciśnienie przed tymi remontami?

#97 Share kamcio2a

kamcio2a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 maj 2011 - 20:22

Ciśnienie oleju podobno dawali nowe tulejki i je rozwiercali

korki na wale były nowe wkręcone i zaklepane żeby się nie odkreciły bo stare rozwiercone i syf z wału można było palcem wyjmować.

#98 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 29 maj 2011 - 20:23

Ciśnienie oleju Od 912 i cała seria w górę ma ciśnienie na obrotach biegiem luzem i temp. oleju 80 stopni 0,8at. A przy znamionowej 3,5 do 6,7. Więc jeśli mieścisz się w tych granicach to jeszcze nie ma tragedii.
KPK Kumurun Team

#99 Share kamcio2a

kamcio2a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 maj 2011 - 20:24

Ciśnienie oleju ciśnienie przed remontem było delikatnie ponad 4 na wysokich obrotach a zimnym a po rozgrzaniu ponad 3 na wysokich obrotach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2011 - 20:25

Ciśnienie oleju

Szlif robiliśmy u nich już 2 raz i ostatnim razem było dobrze i raczej teraz też dobrze panewki dobrze też dobrane i wszystko złożyliśmy też ja powinno być bo inaczej bym ręka wału z tłokami nie obrócił. ale nikt nie wie gdzie on te ciśnienie gubi.

Tylko że z tego raz się już zatarł.A rozgrzany na niskich jakie miał?

Edytowany przez MAT912, 29 maj 2011 - 20:27.