Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju

420 odpowiedzi na ten temat

#61 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 03 październik 2010 - 06:16

Ciśnienie oleju Ten gościu co podałeś link może ci sprzedać wszystko oddzielnie.
Z tego co pamiętam chciał za trójnik 20 albo 30zł.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju Dzisiaj, 21:25
  •  

#62 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 03 październik 2010 - 20:53

Ciśnienie oleju Możesz kupić oczko z gwintem, śrubę przelotową M10 (coś takiego jak przy wtryskach) i przewód, co prawda będzie bez kontrolki ale jak masz zegar to po co kontrolka. Przewód powinni mieć w agromie 80 i 100 cm. ale nie wiem czy nie będzie zakródki, tak ze 120 cm powinien być dobry. Ja mam założony z lewej strony i tak coś 130-140 cm wyszło.

#63 Share HornetZnawca

HornetZnawca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 04 październik 2010 - 15:34

Ciśnienie oleju za trójnik i przewód chce 59zł...wiec pomyśle ale jeszcze zajade do grene może mają taki rarytas akurat;)
aha jeszcze jest problem z kontrolką ponieważ cały czas świeci nie gaśnie a silnik jak nowy! dlatego chcę dla pewności mieć obok zegar tak jak mam w 1014 i jest fajnie bo mam kontrolke i zegar ale nie wiem jak tam jest to zrobione czy tam jest taki trójnik?

#64 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 październik 2010 - 18:23

Ciśnienie oleju Witam moze trochę nie na temat ale tak, mam c-385 i moje pytanie przy jakim ciśnieniu wał korbowy kwalfikujesię do szlifu u mnie na zimnym wolnych obrotach pokazuje 4,5atm a po rozgrzaniu do 80-90 stopni 0,5 a na wysokich niecałe 3 atm dodam ze mam filtry PP bo na bąku po rozgrzaniu na wolnych obrotach było 0 atm

#65 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 31 październik 2010 - 17:35

Ciśnienie oleju dopuszczalne najniższe ciśnienie w silnikach ursusa od c-385 do... to 0,8 atm, więc 0,5 atm jest już słabizna. Należy dobrze obejrzeć czopy bo byćmoże wystarczą same panewki. Gdy czopy są jak lustro i brak owalizacji to szkoda wału na kolejny szlif. Znam przypadek , że po szlifie wał pękł w orce, ale to było przy ursusie c-360

a to odnośnie ciśnień oleju:
na bąku było tak:
- zimny silnik na wolnych 4, na wysokich 4,5
- silnik rozgrzany na wolnych 0,8 do 1, na wysokich 2,5
na filtrach puszkaowych przed zaślepieniem bocznika:
-zimny na wolnych 4, naa wysokich 5
-po rozgrzaniu wolne 1,5 wysokie obr 2,7
na filtrach puszkowych po zaślepieniu bocznika:
-zimny na wolnych 4,5 na szybkich 5,5 - 6 atm
- rozgrzany na maxa wolne 2,2, na szybkich nigdy nie spada niżej 3,2.

Takie są moje spostrzeżenia. Na bąku miusiałem po godzinie orki dawać odpocząć silnikowi, bo robił się mułowaty, teraz na wyższym ciśnieniu w upał przy orce nie robie przerwy nawet przez 6 godzin ostrej jazdy. Silnik jest teraz żwawszy i po rozgrzaniu pracuje ładnie :D
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

#66 Share mmm27

mmm27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 10:54

Ciśnienie oleju witam chciałbym ustawić rozrząd w 1222 ale nie moge zdjąc koła pasowego z wału próbowałem już różnymi ściągaczami i nic wiec co może byc pomóżcie

#67 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 22:39

Ciśnienie oleju Musisz mieć ściągacz flanszowy.Przykręcić go dwoma śrubami 12mm o twardości 8,8 lub 10,9 do koła pasowego,dokręcić i walnąć młotkiem w śrubę.Dopiero wtedy puści.

#68 Share mmm27

mmm27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:37

Ciśnienie oleju Dzięki za radę pomogło jak bym mógł w czymś pomóc to napisz to moje GG 4062515

#69 Share Murphys

Murphys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 10:02

Ciśnienie oleju w czym tkwi problem?

#70 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 04 marzec 2011 - 10:24

Ciśnienie oleju Ale ciśnienie spadło tak nagle czy stopniowo coraz mniejsze było? kopci przez tą rurke z lewej strony bloku? może tylko zegar od ciśnienia padł? (były takie przypadki) i kiedy miał ostatnio robiony remont i ile mógł zrobić od wtedy mtg?

Edytowany przez Mateusz2, 04 marzec 2011 - 10:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Murphys

Murphys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 11:00

Ciśnienie oleju nagle spadlo moze blok pękł?

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 marzec 2011 - 11:40

Ciśnienie oleju Jeżeli nagle spadło to albo zegar nawalił lub mógł się zawór na pompie olejowej zaciąć.I jak spadło na wysokich obrotach cos jest?

#73 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 04 marzec 2011 - 12:24

Ciśnienie oleju musiał byś zobaczyć na innym wskaźniku ;)

#74 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 04 marzec 2011 - 13:39

Ciśnienie oleju U nas w zetorze smok od oleju sie odkręcił kiedyś, ziemie wywoziłem wtedy, jak ciągnik stał prosto ciśnienie było, jak na bok przychyliło go to kontrolka sie zapalała. Tu może być podobnie, albo pompa olejowa nawaliła
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#75 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 05 marzec 2011 - 10:13

Ciśnienie oleju jak na raz zanikło ciśnienie to najpierw sprawdź ciśnienie na innym zegarze najprościej przemień na ten od sprężarki a jak nadal nie będzie to coś z pompą albo zawór albo pompa. pozdrawiam

#76 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 21:14

Ciśnienie oleju Witam! Traktor jesienią przeszedł KAPITALNY remont silnika (napisałem wielkimi literami bo wymienione zostało praktycznie wszytko) O remoncie można poczytać w moim innym temacie o zakładaniu turbiny do 914. Przed zamontowaniem turbosprężarki (Ursus914) do samego końca silnik miał ciśnienie 5,5 na zimnym na max obrotach i 4,5 na rozgrzanym. Jeszcze do niedawna (traktor już z turbiną) ciśnienie wynosiło ok 4,5 na zimnym na max obrotach i 3,5 na rozgrzanym. Wiadomo, że ciśnienie uległo delikatnemu zmniejszeniu ze względu na dodatkowe smarowanie turbiny oraz centralne smarowanie pompy wtryskowej...

I wszytko było by dobrze, gdyby ostatnio ciśnienie nie spadło do 3,5 na zimnym na max obrotach i na rozgrzanym do takiego słabiutkiego 2,5. Na wolnych obrotach (ok 1000obr/min) jest 0,5 a to już na pewno za mało jak na praktycznie nowy silnik... Spadek ciśnienia następował powoli- stopniowo. Czy to może być wina pompy olejowej? Macie może jakieś inne sugestie?

Traktor do dzisiaj chodzi bardzo ładnie. Super odpala rano nawet w największe mrozy i ma odpowiednią moc, więc wałek rozrz. raczej odpada... Ursus nie kopci! W polu idzie jak burza... Tylko te ciśnienie... :( Liczę na jakieś sugestie, bo obecnie taka pogoda, że można by ewentualnie wymienić pompę olejową, która przy remoncie nie została wymieniona...

#77 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 07 kwiecień 2011 - 22:34

Ciśnienie oleju Z tego co opisałeś to może być pompa bo z regóły należało ją wymienić przy remoncie. drugim miejscem gdzie można zwiękrzyć ciśnienie jest odśrodkowy filtr oleju znajduje się tam zawór który rozdziela olej na filtr i na magistralę niestety dostęp do zaworu jest po zdemontowaniu filtra a jest on pod tą śrubą od dołu filtra. luzując sprężynę zwiękrzasz przepływ na magistralę a zmiejszasz na filtr w wyniku czego masz więkrze ciśnienie.
Przy zużytych silnikach i ciśnieniu 1 bar na rozgrzanym po wyjęciu zaworu w filtrze ciśnienie wzrasta do około 2,5 bar.

#78 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 22:59

Ciśnienie oleju Korki w wale posprawdzałeś po szlifie? Może sie któryś odkręcać.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#79 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 08:16

Ciśnienie oleju Chyba były sprawdzane... Mam nadzieję, że to nie te korki :/ A jeśli chodzi o ten filtr to zwiększy się ciśnienie, ale kosztem czego? Bo nic za darmo chyba nie ma. Wtedy będzie mniejszy stopień filtracji oleju? Dobrze dedukuję?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 09 kwiecień 2011 - 21:14

Ciśnienie oleju Dedukujesz poprawnie teoretycznie powinno tak być a w praktyce jest inaczej ja miałem tak zrobione kupiłem ursusa 1224 z PGR i miał ciśnienie 1,5 bar po wyjęciu zaworu ciśnienie podniosło się do 4bar jeżdziłem nim przez 7 lat sprzedałem i jeszcze silnik chodzi. ale decyzja należy do ciebie.