Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju

420 odpowiedzi na ten temat

#41 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 09 luty 2010 - 19:16

Ciśnienie oleju Ale skoro ten bąk był fabrycznie nowy to po co kombinować? trzema go wyczyścić, to sitko wymienić na nowe i już. a co do pompy to trzeba olej z silnika spuścić i odkręcić miskę olejowa i tam masz smog i pompę i ją sprawdź...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju Dzisiaj, 23:24
  •  

#42 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 10 luty 2010 - 11:52

Ciśnienie oleju ale w bąku masz tak zwaną dyszę i ona się wyrabia

#43 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 10 luty 2010 - 15:22

Ciśnienie oleju No dysza i sitko(filtr) tam jest... trzeba po prostu zainwestować parę groszy ;[

#44 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 11 luty 2010 - 14:35

Ciśnienie oleju nie wiem czy cię kolego dobrze zrozumiałem zainwestować w remont bąka??
jeśli tak to inwestycja nie warta świeczki lepiej kupić dwu wkrętny i masz lepiej wyczyszczony olej i pewność że nie zainwestowałeś w badziew

#45 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 11 luty 2010 - 23:20

Ciśnienie oleju W pełni się zgadzam z rafał13113.Jak zmienisz bąka na filtry to zrozumiesz co to znaczą filtry.

#46 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 13 luty 2010 - 21:46

Ciśnienie oleju No to rafal13113 i tomek73 powiedzcie mi dlaczego te bąki były zakładane fabrycznie przez czechów ? ja mam przy zetorze i ciśnienie mam na 5.2 atmosfery i przy temperaturze 75-80 stopni (z termostatem)

#47 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 14 luty 2010 - 11:07

Ciśnienie oleju kolego a dlaczego produkowano kiedyś samochody z silnikami po 2 zawory na tłok a teraz po 4? bo są lepsze tak samo z tym bąk był wymyślony wcześniej więc go montowali, do przykładu w ursusie c360 z początku był bąk a pozniej normalny filtr wkręcany bo był lepszy, a to że były wstawiane oryginalnie to nie znaczy że był lepszy a na pewno nie był, a że ci trzyma takie ciśnienie to się ciesz ale nie ściemniaj że bąk jest lepszy od normalnych porządnych filtrów, a co do tego że czesi je montowali to ci powiem tyle że oni wcale nie mieli najlepszej technologi na świecie żeby się tym podniecać nie wiadomo jak:p

#48 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 14 luty 2010 - 20:56

Ciśnienie oleju Ale l latach 80-90 nie było takiej technologii jak teraz... na to nie zwróciłeś uwagi...

#49 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 14 luty 2010 - 22:07

Ciśnienie oleju bo bąki są tańsze od filtrów.Dlaczego w nowych samochodach jest olej mineralny a nie syntetyk.

#50 Share janmaria

janmaria

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 luty 2010 - 23:07

Ciśnienie oleju osobiście w 12145 cisnienie spadło mi z 5.5 atmosfery do 4,5 w parę minut nic się nie działo oprócz tego że był trochę tempy wyorałem nim jeszcze 70 ha i prawię wiosnę obrobił i zaczęło coś stukać rozebrałem i tu niespodzianka pęknięty wał na 4 korbowodowej te silniki mają to do siebie że jeszcze na takim wale będą chodzić tak samo jak MF255

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 08:57

Ciśnienie oleju A ja mam taką dla Was niespodzianke, że po założeniu filtrów pp po zmianie z bąka ciśnienie miałem ponad 5 atmosfer na zimnym silniku, po rozgrzaniu było lekko ponad 3 przy 1500rpm
A po 3 dniach spadło mi do 4 atm na zimnym a na gorącym do 2. Szlag mnie trafia jak pomyśle że wywaliłem ponad 300 zł na to cacko i właściwie zero efektu. Pytanie jeszcze dlaczego przy mojej nowej podstawie był zaślepiony kanał bocznikowy?? Czy Wy podczas montażu tego sprzętu zwróciliście na to uwagę???????
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

#52 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 19:28

Ciśnienie oleju Ja zakładałem perę lat temu filtry i nie mam problemu z nimi do tej pory.To że spadło ciśnienie to będzie inna przyczyna.Teściowi wywaliło uszczelki na zaworze bezpieczeństwa przy pompie.Mi kiedyś pękła stopa na wale.Pamiętam że jak zakładałem filtry to miałem pozaślepiane jakieś otwory.

#53 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 20:04

Ciśnienie oleju Ja jak kupiłem tą przystawke to w niej był zaślepiony otwór bocznikowy. Tam była tak jakby cieniusieńka blaszka lub jakby nie dowiercone, więc wziąłem cienkiego gwoździka i bez żadnego oporu usunąłem tą przeszkodę. Teraz tak sobie myśle że mogłem tego nie ruszać, bo może to było przydławienie bocznika dla większego ciśnienia
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328

#54 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 10:34

Ciśnienie oleju Poświęciłem wczoraj te dwie godzinki roboty i odkręciłem przystawkę z filtrami i zaślepiłem kanał bocznikowy wkładając do niego ciasno zawleczke. Zawleczke oczywiście rozgiąłem w kanale wylotu wysokiego ciśnienia, bo inaczej się nie dało.
Ciśnienie mam teraz na zimnym:
przy ok 800 rpm = 4,2 atm
przy 1500 rpm = 5,5 (dobija do 6 ale widocznie zawór jest ustawiony na 5,5, bo dobije i od razy na 5,5 wraca)
Ciekaw jestem jak będzie po rozgrzaniu.
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328

#55 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 20:27

Ciśnienie oleju A jakie ciśnienie było przed zaślepieniem? I może pamiętasz jakie było na bąku?

#56 Share wojtas4

wojtas4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 17:59

Ciśnienie oleju Parę wyjaśnień co do filtra typu odśrodkowego (bąk)!!!,dlatego je dawniej stosowano nie dlatego ze brakowało wiedzy technologi czy z powodu oszczędności!!! .Tylko ze jego zdolności do filtrowania oleju wtedy stosowanego były nie do pokonania przez (puszki) ,teraz by nadal spełniał swe zadanie należy silnik zalewać NAJTAŃSZYM i najgorszym np.superolem ,oleje lepszej klasy całkowicie się nie nadają do współpracy z filtrem odśrodkowym (wo gule nic nie filtruje)

#57 Share HornetZnawca

HornetZnawca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 02 październik 2010 - 18:42

Ciśnienie oleju witam chciał bym zamontować licznik ciśnienia w 1634 obok liczników org...mam już licznik z ursusa 1224 rórka tez by sie znalazła...tylko gdzie ja mam to zamontować tą rurke? pewnie jest gdzieś zaślepka lecz nie wiem gdzie potrzebuje pomocy;) dzięki z góry! przed chwilą przypadkiem znalazłem to: http://moto.allegro....1242893429.html

#58 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 02 październik 2010 - 19:08

Ciśnienie oleju To wkręcasz w miejsce czujnika ciśnienia oleju.

#59 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 02 październik 2010 - 19:26

Ciśnienie oleju :) no masz tam opisane wkręcasz nowy czujnik wraz z trójnikiem w miejsce starego i po kłopocie :lol:
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share HornetZnawca

HornetZnawca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 02 październik 2010 - 21:39

Ciśnienie oleju aha a czy wiecie może czy w grene czy w rolniczych są takie trójniki? i wężyk? może kupował ktoś już? ten trójnik najbardziej potrzebóje:/