Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju

420 odpowiedzi na ten temat

#401 Share darekchmiel1991

darekchmiel1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 21:43

Ciśnienie oleju

Witam, mam problem , bo wymieniłem w mojej c360 pompę olejową i sprzedawca dał mi tą niby nowszy typ a ja miałem ten stary typ i dziś założyłem tą nową firmy hylmet odpalam a tu na czujniku 5 atm na wolnych, dodaje gazu i przy 1600 było już 10atm, co jest nie tak?? filtr olejowy mam PP nie bąk. Czyżby pompa olejowa uszkodzona była?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju Dzisiaj, 21:06
  •  

#402 Share Pszemq

Pszemq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 15:26

Ciśnienie oleju

Ok przeczytalem caly temat od deski do deski i teraz moje pytanie odnosnie przystawki pod filtr pp mam juz zalozony od roku z tym ze nurtuje mnie zaslpeienie tego otworu ukosnego( przelewowego) cisnienie mam 3 zimny 0.5 rozgrzany czym go zaślepic?zakleic?silikonu napchać czy jak?

#403 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 15:55

Ciśnienie oleju

Którego otworu? Do filtra PP przestawia się tylko zawleczkę w zaworze przelewowym.

W zaworze jest mała dziurka zrobiona oryginalnie tylko i wyłącznie po to żeby wyeliminować brzęczenie tego właśnie zaworka.

KPK Kumurun Team

#404 Share Pszemq

Pszemq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 16:05

Ciśnienie oleju

Sorry nie napisalem jaki ciągnik ursus 912.Chodzi mi o ta przystawke i ten maly ukosny otwor na srodku

https://www.google.p...CAmcqtyLGZxQtM:

#405 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 16:08

Ciśnienie oleju

A widzisz. Nie pomogę bo nie wiem. Ale silikonem bym go nie zapychał. 

KPK Kumurun Team

#406 Share MarcinCiesz

MarcinCiesz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 28 sierpień 2016 - 11:12

Ciśnienie oleju Witam koledzy jest sprawą. Zrobiliśmy remont U 912 nowe tłoki, tuleje, panewki, wału nie ruszaliśmy mechanik stwierdził że jest ok, szlif głowicy. Zalaliśmy go olejem klasy cf. Po odpaleniu wszystko ok chodzi ładnie ciśnienie na zimnym na niskich obrotach 4 atm na wysokich do 6. Na rozgrzanym 2-3atm. Ale ostatnio po 30 mth zaczęło spadać i teraz jest na zimnym 1 a na wysokich 6 a na ciepłym 0,5 a na wysokich 2,5 . Pomóżcie co mogło się stać. A traktor moc ma pracuje równo.

#407 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 16 wrzesień 2016 - 00:44

Ciśnienie oleju

Witam. Przeczytałem temat od od dechy do dechy i brakuje mi odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Mianowicie w jaki sposób, co odkręcić, żeby podłożyć podkładkę pod zawór przy pompie olejowej osiemdziesiątki, jakiej grubości podkładka, Wyciągnąłem pompę, zawór to ten długi element, co dalej ? Ciśnienie na zimnym 4.2, na rozgrzanym 3,2, bąk zmieniony na podwójny filtr.

#408 Share MarcinCiesz

MarcinCiesz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 12:31

Ciśnienie oleju Odświeżam naprawdę nikt nie pomoże?
Czy ciśnienie silnika mogło spaść przez ten olej który czyści silnik?

#409 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 23:23

Ciśnienie oleju

Tak, mogło. NIe powinno przekraczać 4,5 (do 5 bar na zimnym oleju). Inaczej występuje zjawisko kawitacji, czyli wypłukiwania metalu z panewek i ciśnienie spada.

Pierwsza rzecz, jaką zrobiłem po remoncie swojego ciągnika, to regulacja ciśnienia oleju na 4 bar na wysokich obrotach, 3-3,5 na wolnych i takie ciśnienie utrzymuje od conajmniej 3 lat. Olej to Turdus.

Inną przyczyną może być pęknięcie przewodu ssawnego albo wypłukanie którejś z uszczelek. Warto zajrzeć do miski olejowej.

#410 Share DariuszPrzeborowski

DariuszPrzeborowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 listopad 2016 - 08:51

Ciśnienie oleju

W

Edytowany przez DariuszPrzeborowski, 20 listopad 2016 - 20:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 13:06

Ciśnienie oleju

Tak, mogło. NIe powinno przekraczać 4,5 (do 5 bar na zimnym oleju). Inaczej występuje zjawisko kawitacji, czyli wypłukiwania metalu z panewek .

Jesli twoja teoria jest prawdą z czym absolutnie sie nie zgadzam, to producenci pomp olejowych i zaworów się nie znają i działają na szkodę klientą ustawiając je na 6atm. Czyli hydrotor i hylmet tuchola to jacyś garażowi producenci.

#412 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 13:34

Ciśnienie oleju

Jak kawitacja w oleju? Jak tam gdzie jest ciśnienie? Proszę sobie poczytać dokładnie gdzie i kiedy ono występuje. 

KPK Kumurun Team

#413 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 16:02

Ciśnienie oleju

przez 15 lat jak mieliśmy osiemdziesiatke ciśnienie na zimnym wynosiło 6 a nawet delikatnie powyzej 6 tak do 6,2bar i silnikowi nic sie z tego powodu nie działo.

Wiec w zadne dziwne teorie, jakoby ciśnienie powyzej 5 miało cos uszkadzac, nie uwierzę.

#414 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 21:22

Ciśnienie oleju

1: Każdy silnik ma inną konstrukcję i materiały. Cśnienie 6bar na zimnym oleju nie jest bardzo szkodliwe, bo olej się szybko nagrzewa i rzadnie. Zwykle takie ciśnienie stabilizuje się w granicach 4,5bar w ciągniku na rozgrzanym, prawda ?

Trochę teorii ze strony Federal Mogul:

Zjawisko kawitacji na powierzchni ślizgowej

Przyczyny:
Zjawisko kawitacji oraz zniszczenia przez nie spowodowane wiążą się z gwałtownym przyspieszeniem oleju spowodowanym lokalnymi, nagłymi zmianami jego ciśnienia, przekraczającymi często kilkusetkrotnie normalne ciśnienie oleju.
Powstające w tym przypadku uderzenie jest tak silne, że potrafi zniszczyć warstwę ślizgową.
Objawy:
„Wypłukane” fragmenty warstwy ślizgowej panewki (szczególnie widoczne przy otworach olejowych).

Wypłukane fragmenty metalu przemieszczają się , powodując "pitting" powierzchni panewki

Ja ze swojej strony uzupełnię - zegar w C-385 to nie miernik, tylko wskaźnik. On w zasadzie pokazuje, czy jest ciśnienie, czy go nie ma, a wartością na zegarze to bym się tak nie przejmował.

#415 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 21:26

Ciśnienie oleju

Zjawisko kawitacji oraz zniszczenia przez nie spowodowane wiążą się z gwałtownym przyspieszeniem oleju spowodowanym lokalnymi, nagłymi zmianami jego ciśnienia, przekraczającymi często kilkusetkrotnie normalne ciśnienie oleju.

Właśnie. A tu pompa o wydatku kilku litrów, 6 bar. Nie ma warunków, nie ma prawa. 

Edytowany przez seweryn20, 27 listopad 2016 - 21:28.

KPK Kumurun Team

#416 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 21:30

Ciśnienie oleju

http://www.prsserwis.com.pl/serwis.php

Tak to wygląda w praktyce. Nie dyskutuję z tym, czy ktoś w to wierzy, czy nie, kazdy ma swój rozum.

Edytowany przez jahooo, 27 listopad 2016 - 21:31.

#417 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 21:41

Ciśnienie oleju

W praktyce to ten silnik składał się z samych wad. Jeden  bubel ciągnął drugi. Dodał bym że jedną z przyczyn była za mało wydajna pompa oleju a nie za duże ciśnienie o niedobór oleju na  panewkach czwartego i trzeciego cylindra. Do tego zacierający się tłok zwiększający nacisk na czop.  A to powoduje zanik filmu olejowego pomiędzy panewką a czopem, zwiększenie temperatury co już jest powodem kawitacji. I pasuje. Ale nie do  przypadku w temacie.

Edytowany przez seweryn20, 27 listopad 2016 - 21:41.

KPK Kumurun Team

#418 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 21:43

Ciśnienie oleju

Ta pompa nie była mało wydajna, tylko źle był zaprojektowany układ kanałów. Na 2 pierwszych cylindrach ciśnienie było zbyt wysokie , a 3 i 4 prawie nie smarowane. A kawitacja jako taka to nagła zmiana ciśnienia cieczy i nie ma tu znaczenia samo ciśnienie, co fakt nagłego rozprężenia i zmiany kierunku przepływu.

#419 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 21:51

Ciśnienie oleju

Ma znaczenie ciśnienie bo spadło na ostatnich cylindrach a olej zamieniał się w gaz z powodu temperatury jaką wywołało tarcie. Jedno jest ściśle powiązane z drugim. Zresztą w opisie jest wpis o zastosowaniu pompy o większym wydatki. Najwyraźniej ta miała za mały w stosunku do zapotrzebowania na olej. Pomijam fakt że inne elementy jak wałek rozrządu też wykazywały niedobór smarowania. W każdym razie przykład z innej beczki kawitacja z całkiem innego powodu niż zakładasz w 80-ce.  

Edytowany przez seweryn20, 27 listopad 2016 - 21:53.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share darekchmiel1991

darekchmiel1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 07:27

Ciśnienie oleju

słuchajcie seweryna bo to jest mistrz. Dzięki niemu moja c 360 śmiga teraz jak nówka, dzięki jego poradom przy naprawie które wykonałem sam z mniejszymi kosztami